Jump to content
Roman

Teplota motoru-benzín405

Recommended Posts

Čau lidi,asi už je to mockrát omleté,ale přesto...Teploměr na palubce mi ukazuje cca 75st.C.Včera v koloně se vyšplhal na 90,pak naštěstí začala spínat sahara.Ovšem po pár km už zase ukazoval málo.Na SRi-čku ale taky neukazoval nějak moc cca80.Kde hledat nebo nehledat(?) chybu?

To Oddie,dík za fotky-nestíhám... A šloby to new předělat na dvou saharák?

Dík za rady.Roman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud teploměr dobře ukazuje (zažil jsem i to, když rosvítil světla, tak teplota klesla o 5 st :) špatně zapojený teploměr), tak pak jedině pořídit dobrej termostat, který nepropouští a drží. Můžeš mít i letní verzi termostatu. Letňáky mají sníženou teplotu otevírání. Nevím, jestli se pro Pegi taky dělají (uzpůsobeno sportovnější jízdě a tudíž i nějaké té teplotní rezervě). Asi jo. Nízká teplota je jenom otázka termostatu.

Jde o to, jestli to finančně stojí za to, koupit nový termostat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, já jsem měl stejný problém, byl to termostat a stál bez práce pod 300 (P405Gr/95), takže ta cena zase není tak vysoká. Zkus zahřát motor tak na 60 a sáhni na chladič. Pokud to ale spadlo zase na 75, tak to termostat asi pustil - těžko by se to tak uchladilo. Mně to i s novým termostatem drží tak na 79-82, takže těch 75 bych tak neřešil (já jsem to předtím nemohl ani po 10 km jízdy po městě v zimě dostat přes 70). Taky může blbnout budík.

btw: fakt nikdo nevíte, kde je to teplotní čidlo :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Předělat na dvě sahary není problém, ale přijde mi to jako vyhozené prachy. Ale jestli chceš, dvojitá sahara k dispozici je...

Teplotu 75° mám standardně taky (u TD), v 90° spíná sahara (první stupeň, druhý stupeň jsem nikdy běžet neviděl). Pokud ti to normálně topí, neřešil bych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×