Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klepani na volnobeh


valeo

Recommended Posts

Zdravim,

mam Peugeot 307 SW. R.v. 2003, 1.6i po prvnim majiteli, najeto 50.000 poctive. Mam tento problem - na volnobeh se z motoru ozyva klepani, toto zmizi jakmile seslapnu spojku. Servis mi rikal, ze je to predloha, ale ze to ma vetsina aut a neni s tim potreba nic delat.

Nechci byt paranoidni, jelikoz auto je super a slape jako hodinky.

Ma nekdo neco podobneho? Pripadne jak to resil.

Diky za nazory pripadne rady

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak ten klepot prestane po vymačnutí spojky, prípadne zaradení rýchlosti tak je to naozaj predlohová (spojková) hriadeľ prevodovky. Nieje to nič tragické ale svedčí to o väčšej voli na ložiskách alebo uloženia tajto hriadeľky. Pri 50 000 km sa mi to zdá skoro. Bolo by vhodné skontrolovať množstvo oleja v prevodovke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: valeo

Dekuji za odpoved,

jeden dotaz, mam to resit okamzite? Nejsem zrovna zbehly v autech, pripadne jak poznam kdy je cas?

Jinak predchoziho majitele dobre znam, pred prodejem cca 2 tydny proslo auto STK + vymenou vsech naplni. Tzn. oleje v prevodovce je OK.

Nieje to žiadna kritická závada. Ak sa to nebude výrazne zhoršovať tak si s tým nelám hlavu.

Ten olej v prevodovke by si mal skontrolovať i tak, nakoľko pri bežnej výmene náplní sa nemení. Pochybujem že by ho niekto i kontroloval. Istota je istota. Zaberie to pol hodiny a môžeš kľudne spávať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Já taky slyším takové lehké rachtání, které zmizne po sešlápnutí spojky. Zatím na to kašlu.

I já mám tuto zkušenost.

Nedavno jsem byl na testování tlumičů v servisu FIAT a technik mne upozornil na hlučné spojkové ložisko.

[upravil dne 14.6.2008 mares]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
Původně zaslal: valeo

Zdravim,

mam Peugeot 307 SW. R.v. 2003, 1.6i po prvnim majiteli, najeto 50.000 poctive. Mam tento problem - na volnobeh se z motoru ozyva klepani, toto zmizi jakmile seslapnu spojku. Servis mi rikal, ze je to predloha, ale ze to ma vetsina aut a neni s tim potreba nic delat.

Nechci byt paranoidni, jelikoz auto je super a slape jako hodinky.

Ma nekdo neco podobneho? Pripadne jak to resil.

Diky za nazory pripadne rady

Petr

Peugeot 307 r.v.2006 1.6i 33000km a klepe také.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

už som to tu niekde písal, taktiež sa pridávam, aj ja počujem klepanie doprevádzané ako keby takým šuchorením, po zošliapnutí spojky zvuk stíchne. mechanik mi povedal, či som pozeral olej v prevodovke, tiež že môžu byť uvoľnené ložiská alebo že hriadele, teraz neviem že či motoru a prevodovky alebo aké, moc do toho nevidím, nie sú v jednej osi (jeden je vychýlený)...:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...