Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

žerou nové HDi olej?


Guest hans

Recommended Posts

Strejda si koupil funglovku seata tdi, moc ho nehoní, ale po 8 tis km má hladinu oleje jen na půlce rýsky-má to napsané i v příručce, že se s tím počítá. Jak to je u funglovek HDi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D:D:D:D:D:D:D

Klasika!

JAk je to u novejch HDI nevim, ale pro srovnání s Peugeotáckým 1,9 TD kterej má nalítáno nějakejch 170,000 je to asi 0,5l na 10,000.

Koncern VW se tímhle jistí a fak je ten, že sem už od pár lidí slyšel, že jejich disely sou kapku hladovější na olej, ale v dokumentaci k motoru je nějaká strašná cifra jakože snad dokonce 1l/1000 Km Pokud ti to pak olej opravdu žere takhle drasticky, tak máš smolíka, páč sis to měl přečíst a podle toho se zachovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Hans,

loni jsem najel s Xantii 2.0 HDI (80 kW) dvacet tisic km (tacho 42.000 - 62.000), coz je prave interval pro vymenu mot. oleje. O dolevani oleje nebylo potreba vubec premyslet a ani jsem si na merce nevsimnul, ze by motor neco sezral. Se starymi klasickymi diesely se ten motor neda srovnat ani po teto strance :-)

Karel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen na obranu VW - mám VW Transporter 2,5 TDi, najeto přes 300 000 km, výměna oleje vždy po 10 000 km a od výměny k výměně mě měrka vůbec nezajímá. Pokud to VW píše v nějaké příručce, že v počátku může být spotřeba oleje vyšší, vysvětluji si to možným vymezením různých vůlí v záběhu,, než si motor sedne - každopádně trvale by TDi ani HDi olej žrát neměl, to by snad byl krok zpět, ne???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem hans

Strejda si koupil funglovku seata tdi, moc ho nehoní, ale po 8 tis km má hladinu oleje jen na půlce rýsky-má to napsané i v příručce, že se s tím počítá. Jak to je u funglovek HDi?

Osobně bych spotřebu oleje hodnotil až po zajetí. Tedy tak po 50 000 km. Je to normální, že při zajíždění má motor nějakou spotřebu oleje....;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnešní motory jsou dělané s takovou výrobní přesností, že 1litr oleje na 1000 km mi přijde jako absolutní sci-fi. Byl to hned vrazil prodejci.

Koupíš si nový auto a způsob zajíždění prvních 5tkm je pouze v režimu optimálních otáček. Od 2000 - 3500 a do kopců ho nenechat moc tahat.

Bych to viděl na nějakou závažnou chybku, či primárně použité špatně vyrobené díly. Třeba taková ovalita pístů, když výrobci uletí, tak to ze začátku jakž takž jde (ale máš pak pocit že máš motor na kterém je natočeno 350 000 dle mněrky oleje) Nejhorší, když se to trochu zajede. Velikánské problémy pak nastávají nad 100 - 150 tkm co ten motor nalítal. Tam už to přez kroužky teče jako Dunaj a nepomůže ani výměna kruhů. Píst má i horší vedení ve válci ...

Pryč od toho. Jenomže jako kupec, to s největší pravděpodobností člověk nepozná a až časem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej bych měnil po 10 tis. teda u normálních TD, jako mám i já. Když si to vezmu, tak se mi olej trošku ztrácí, ale když vymením olej, dám nový na max. a když ho potom vypouštím, tak je ryska (nebo já mám elektronickej ukazatel) asi tak na pulce. Takže vůbec nějaký dolejvání a kontroly neřeším. Občas je pod autem nějaká kapka oleje a zjistil jsem, že netěsní víko, ale těsnění je drahý, tak zatím jezdím. I s tím se spotřeba oleje pohybuje takto...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těsnění víka nekupuj.

To v krámu kup šedej Lukopren (cirka 100 kč), odšroubuj víko ventilů. Olej vytři hadrou, pak ještě odmastit benzínem. To samé s víkem a těsněním. Těsnění pěkně vytřít a zbavit mastnoty. Máznout hranu váka ventilů a styčnou plochu těsnění Lukoprenem a máš vystaráno.

Drží to jako helvetská víra, nic neproteče a není třeba násilím rvát šrouby. Se pak můžou trhnout od koníka co drží vačkovej hřídel.

Zatím moje zkušenosti. V podstatě rychlý a velice laciný žešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...