Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ovládání nezávislého topení


Shemik

Recommended Posts

Benžík:

Nerozumíš mi. Pokud bych měl kompletní nezávislé topení tak bych si samozřejmě nechal ohřát i interiér. Spíš se mi jednalo jestli není nějaká ořezanější a levnější varianta bez elektroniky na spínání ventilátorů.

Nejde mi tolik o to jestli můžu nastupovat do vyhřátého auta ale o to aby byl motor+voda ohřátej a startoval bych bez problémů a hrůzostrašnejch zvuků když je velkej mráz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že by to určitě šlo. Podle schémata by mělo stačit zapojit vodiče pod autem přímo u přihřívače. Na té sadě je totiž nejdražší elektronika pro spínání ventilátorů a hodiny pro ovládání. Musel bys to mít ale pak napojené na nějaké dálkové ovládání nebo alarm s GSM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

filas1:

menge psal \"2. Topení se zde nespíná přivedením 12 V.\" a tak teda nevim.

Ty soubory jak jsi nechával na quickshare nějak nejdou stáhnout :grr

Už jsi si to namontoval?

Podle návodu to vypadá, že topení se spíná přivedeným kostry na bílý vodič přímo u topení. Problém je akorát se spínáním ventilátorů, na to je tam nějaká jednotka IPCU která generuje nějaké pulzy.

Jinak já to už namontoval a chodí mi to.

[upravil dne 3.10.10 od filas1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

filas1:

menge psal \"2. Topení se zde nespíná přivedením 12 V.\" a tak teda nevim.

Ty soubory jak jsi nechával na quickshare nějak nejdou stáhnout :grr

Už jsi si to namontoval?

Podle návodu to vypadá, že topení se spíná přivedeným kostry na bílý vodič přímo u topení. Problém je akorát se spínáním ventilátorů, na to je tam nějaká jednotka IPCU která generuje nějaké pulzy.

Jinak já to už namontoval a chodí mi to.

[upravil dne 3.10.10 od filas1]

Ano, přihřívač se zde spouští kostrou.

Žádná jiná verze rozšiřovací sady není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

todle je docela zajímavý jen jsem nepochopil jestli má přídavný topení nebo to origo

zdravím, mám C8 a ta´ké ´jen dohřívač, ale můj servisák mi na otázku, zda to jde ovládat nazavisle na BSI našel schéma a přerušili jsme u konektoru BSI ovládací drát - modrý a dal jsem mezi to vypínač. pak jsem si vymyslel dálkový spínač a ted ráno vstanu, kouknu na teploměr a když chci, tak si to z poslele zapnu. netopí do kabiny, ale topí vodu v motoru, ale start je již v pohodě. a taky po startu již topí, záleží jak dlouho to předem zapnu, Pak jsem zkoušel, co to udělá, kdybych zapomněl vypnout a ono to topí, pak to samo vypne a když vychladne, tgak se zase zapne. Ten modrý drát je ovládací kostra, jinak je Webasto napojeno přímo na bat. a tam trochu bacha, bere to proud.

čau

Sle ten drát mi našel mechanik dle schématu, sám bych do toho nešel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to fungovat bude tak mě to určitě stačit bude. Tu chvilku než se ohřeje interiér si počkám když bude ohřátá voda. A zvlášť jestli to bude takhle jednoduchý. Škoda že mám z garáže skladiště bordelu. Asi bych se na to hned vrhnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud by totiž baterka nevydržela topení delší dobu než hodinu jak tu bylo řečeno tak se to jako nezávislé topení používat nedá a potom by fakt stačilo tohle naprosto. Příjdu nastartji a začne se mi valit teplý vzduch to by mělo stačit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...