Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ovládání nezávislého topení


Shemik

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...
  • O 1 rok později...

O co jde při té přestavbě na plnohodnotné topení? Jen doplnit oběhové čerpadlo a o zapnutí? Oběhové čerpadlo by jistě šlo použít třeba tohle: http://www.adusservis.cz/d5w-z/vodni-cerpadlo-pro-d5wz-audi--ford--seat--vw a na zapínání se dá použít v podstatě jakýkoliv časovač na 12V, nebo se to dá spínat například dálkově nějakým gsm zařízením, nebo nevyužitým výstupem z centrálu, třeba na odemykání kufru. Mam v autě topení eberspacher D5W, je to vyndaný z vraku nákýho citroena (asi xm nebo bx), je to snad 15 let starý (uplnej veterán ve srovnání s tim co vidim nafotkách tady v klubu), ale je hodně jednoduchý a namontoval jsem si to sám. Montáž mi trvala tak 10 hodin, z toho tak 4 hodiny vymyšlení, vyrobení a namontování držáku na to topení, je tam málo místa a hodně špatný přístup. Případný závady se dají diagnostikovat pomocí žárovky a topí to bez problémů, zapíná se to bud manuálně, nebo časově (hodinama) nebo dálkou od centrálu. Už jsem k tomu pomocí pár relátek připojil i ventilátor - mam digiklimu.

[upravil dne 19/9/10 od Benžík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

filas1:

Jo mechanik mi taky říkal že to čerpadlo u 807 je tam standardně a že bejvá i u jinejch aut.

Mě by stačilo kdyby se jen ohřál motor pro lepší starty a následné rychlejší odtátí. Když jsou v zimě holomrazy pod -15 tak mi to trhá uši když startuju a v nejbližších chvílích po startu.

Snad by pro tento případ stačilo spustit to topení sepnutím / přivedením 12V?

Nezkoušel to někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Wensdy

Mě by zajímalo kdy a za jakých podmínek nezávislé topení zapíná.

\"nezávislé topení\" zapíná , vždy, když ho pustíš, pokuď se jedná o topení.

Ale pokuď jde o přihřívač, což není kompletní nezávislé topení, tak ten zapíná pouze při nastartovaném motoru a pod podmínkou že je míň jak 10 stup. nová auta ,5 stup. starší vozy.

Takže u přihřívače chybí, při nejmenším ovládání, připojení na ventilaci, a někdy i vodní pumpa.

Skoro každý přihřívač lze dovybavit a rozšířít na nezávislé topení. vice info o topení http://www.autosip.cz

pokuď se jedná o to vlastní rozšíření, je to u každého vozu individuální. Udělám každému kdo projeví zájem nabídku.

[upravil dne 24.9.09 menge]

Mna zaujima ten prihrievac. Mne to ide stale aj ked je auto zamknute. Stale dohrieva vodu ked klesne pod 60 stC. Nevedel som to vypnut, tak som odpojil baterku. 2dni mi auto stoji a neviem kde je chyba.

[upravil dne 20/9/10 od jelko]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni, ja to mel koupeny pres znamyho co ty topeni montuje....

Zdravím všechny,

již jsem zde dlouho nebyl, takže od konce.

1. Cena sady pro rok 2010 doporučená cena, naleznete zde :http://e-webasto.cz/shop-preview.aspx

objednávací číslo sady 1301851E

moje cena 7900,- plus DPH.

2. Topení se zde nespíná přivedením 12 V.

3. Ano přestavbová sada obsahuje mimo toho co bylo zmíněno i návod.

Menge = autosip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...