Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

teplota 70st + neukončená trubka


argoo

Recommended Posts

Vážené fórum,

na môj problém som našiel príspevky, ale žiaden nepasuje na môj motor, tak si dovoľujem založiť nový.

Teplota chlad. kvapaliny neprekročí ani 70st - podľa budíka na palubke. Auto mám len pár týždňov. Vedľa termostatu som našiel divnú neukočenú otvorenú rúrku - viď foto. Neviete čo to je, kam to má ísť, príp. súvisí to s nízkou teplotou? Kde je snímač teploty vody? tzv. \"trojčidlo\" tam nemám, je tam len jeden zelený konektor. Ak máte niekto takýto motor, mrknite na to prosím.

[upravil dne 10.6.08 argoo]

post-0-14109600954934_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tá teplota môže byť spôsobená vadným termostatom alebo ho tam vôbec nemáš.

V tej rúrke nieje nejaká skrutka? Vyzerá to ako odvzdušňovací centil. Pozeral som to i na Service Boxe a nemá tam byť žiadna hadica. Aj ten tvar nevyzerá byť určený na montáž hadice.

[upravil dne 10/6/08 pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,teplotou jsem se zde zabýval hodně já(20ibenzín).Nakonec po různých pokusech s čidly a teplotami,jsem vyměnil termostat - pro Francii 70°C za středoevropský 83°C.Existuje ještě skandinávský 89°C.To vlákno tu v sekci 806 je.Teď teplota,pokud jedu,drží na 80°C podle palubkového budíku.Ta neukončená trubka - to nevím.P806

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

mno na budiku mam taky porad teplotu motoru na 75C a rekl bych, ze to je snad lepsi.

Rekl bych ze i vliv globalniho oteplovani se zacina projevovat i v nasich koncinach, zvlaste pak, kdyz clovek projizdi napr.Prahou priskoky.

Osobne mam radsi nejakou teplotni rezervu a ne mit nastaveny termostat na 85C a ventilator na 90C, k tomu klima.. to je pak motor spis jako vznasedlo, kde se toci samy ventilator...

Nemam problem se startem, ohrevem ani v zime, v lete sem to zatim neuvaril a 10C rezerva je celkem dobra z pohledu, ze v zacpe stoji clovek tak akorat kdyz se kolona rozjede a nemusi se zapinat ventilator..

[upravil dne 4.8.2008 pytrs]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po rozobrati som zistil, ze je roztrhnuta membranka, preto nezatvaral. Dal som novy (tiez 83 st), teplota na budiku sa drzi okolo 75 st.. Vyssie vystupila len par jazdach na Donovaly - tesne nad 90 st., potom to asi vyriesil ventilator, takze zatial pohoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...