Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna palivového filtru 1.4 HDI


Mik

Recommended Posts

Původně zaslal: vix

jarinek: ... to zní jako rouhání.

P.S.: povíme si, až tvoje zánovní HDI bude mít na hrbu tolik, co můj vousatý dědeček. Do té doby se poznámek o ponožkách, prosím, zdrž.

( nebo máš něco konstruktivnějšího) ?

No jestli konstruktivní něco BASTLIT .......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nevim, co mas s tym co predpisuje vyrobca... To je maximalni volovina. Riadit sa vyrobcom. Ten to spravi tak, aby na dieloch este dlho zarabal, pretoze stale existuje kopa lidi, ktory tam davaju len to, co doporuci vyrobce, tak ako ked seci tlacia do PEUGEOTOV len olej TOTAL QUARTZ, lebo ho prepisal vyrobca. Vyrobca ho predpisal len preto, lebo s nimi uzvarely zmluvu. Total im zaplatil, a oni im robia reklamu. To je iba o biznise, nie o tom ze je lepsi nez ten ci ten.

Takisto s PC. Skladali sme server, HP, a hp samozrejme odporucal, ze v serveroch pojdu len ramky HP. Tak sme koupili HP, pre porovnanie HP stala 2500 bez dane, bezna stala 800Sk bez DPH. A pritom to bolo to iste, len to malo iny tvar, a nalepku HP. Pritom ta druha tam fungovala bez problemov.

Ale neodbocujme. Je to dobre povedane. Pokial mam este ako tak nove auto, daval by som tam mozno len originaly. Ale auto bude mat zachvilu nejaky vek, a potom ty uz ty 2 litry co do palivaku budes davat nebudou tak lahostajne.

Otazka, ako vyzera ten palivak pre HDI ??? Nedal by se nejak \"nasilne\" rozobrat ??? Filter rozrezat, vymenit vlozku a pak zavarit ? Ale to je jen otazka. Nekemu by se to zdalo nesmyselne, ale keby bola len mala sanca na to aby sa to tak dalo, tak by som to vyskusal. Pokial by sa nepodarilo, nic sa nedeje, kupim novy. Pokial sa podari, tak sem usetril 2 litry. A ten cas co pritom stravim, ma mrzet nebude, nakolko se naucim zas neco noveho (naucim sa jak filtr vypada z vnutra, a tak isto by som zistil ci sa to da alebo nie)

Ale ako hovorim, je to na kazdom z vas. Takze pokud se ti nechce kutilovat, kup za 2 litry a mas. Pokud mas len trochu chut, skus to rozdelat, nic za to nedas. Pokud to nepojede, az potom kupis druhy ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubk0

Doporučení výrobce volovina není. Klidně si dám olej MOGUL ( krásnej článek je v časopisu autodiesl ), ale samozřejmě od výrobce předepsanou specifikaci.

Nehledně na věk, budu vždy dávat paliv. filtr takovej, jakej tam má být. Hledej na netu testy filtrů ( je to převážně anglicky ) a uvidíš. Běžně se stává, že se do paliv. systému dostanou vlákna z filtru ( a je zle ) a hádej co je to za filtry ......

Taky se podívej zde na fórum a najdi si palivovej filtr na 1,4 HDi, máš tam spoustu fotek a zjistíš, že filtr vytáhneš jen totálním zničením plast. obalu a kdo ví čeho ještě.

Rozhodně nedoporučuju něco takovýho, na experimenty jsou vhodný jiný auta s jiným motorem. Ahoj a ber to v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak kluci nehadejte se... :bacha

Kazdopadne to vypada ze ten palivak tam pujde za 1600 :( Je to docela novy auto a co jsem cetl ty HDI jsou na to docela haklivy a max hranice pro vymenu jsem se docetl na francouzskych forech je 90 000km. Ja jedu tedka s autickem do spanelska a to najedu hodne km... takze ho radeji pred cestou vymenim,prozoze tam budu delsi dobu a nevim kolik stoji servisy ve Spanelsku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mik

No tak kluci nehadejte se... :bacha

Kazdopadne to vypada ze ten palivak tam pujde za 1600 :( Je to docela novy auto a co jsem cetl ty HDI jsou na to docela haklivy a max hranice pro vymenu jsem se docetl na francouzskych forech je 90 000km. Ja jedu tedka s autickem do spanelska a to najedu hodne km... takze ho radeji pred cestou vymenim,prozoze tam budu delsi dobu a nevim kolik stoji servisy ve Spanelsku :D

Se nehádáme, a dobře děláš. I když být tebou koupil bych jen Purflux.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarinek

Původně zaslal: Mik

No tak kluci nehadejte se... :bacha

Kazdopadne to vypada ze ten palivak tam pujde za 1600 :( Je to docela novy auto a co jsem cetl ty HDI jsou na to docela haklivy a max hranice pro vymenu jsem se docetl na francouzskych forech je 90 000km. Ja jedu tedka s autickem do spanelska a to najedu hodne km... takze ho radeji pred cestou vymenim,prozoze tam budu delsi dobu a nevim kolik stoji servisy ve Spanelsku :D

Se nehádáme, a dobře děláš. I když být tebou koupil bych jen Purflux.

jj maji ho u nas na prodejne tedka za 1650 myslim,takze docela dobra cena,doufam ze mi ho uz nevyprodali :roll:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: Lubk0

Ja nevim, co mas s tym co predpisuje vyrobca... To je maximalni volovina. Riadit sa vyrobcom. Ten to spravi tak, aby na dieloch este dlho zarabal, pretoze stale existuje kopa lidi, ktory tam davaju len to, co doporuci vyrobce, tak ako ked seci tlacia do PEUGEOTOV len olej TOTAL QUARTZ, lebo ho prepisal vyrobca. Vyrobca ho predpisal len preto, lebo s nimi uzvarely zmluvu. Total im zaplatil, a oni im robia reklamu. To je iba o biznise, nie o tom ze je lepsi nez ten ci ten.

Takisto s PC. Skladali sme server, HP, a hp samozrejme odporucal, ze v serveroch pojdu len ramky HP. Tak sme koupili HP, pre porovnanie HP stala 2500 bez dane, bezna stala 800Sk bez DPH. A pritom to bolo to iste, len to malo iny tvar, a nalepku HP. Pritom ta druha tam fungovala bez problemov.

Ale neodbocujme. Je to dobre povedane. Pokial mam este ako tak nove auto, daval by som tam mozno len originaly. Ale auto bude mat zachvilu nejaky vek, a potom ty uz ty 2 litry co do palivaku budes davat nebudou tak lahostajne.

Otazka, ako vyzera ten palivak pre HDI ??? Nedal by se nejak \"nasilne\" rozobrat ??? Filter rozrezat, vymenit vlozku a pak zavarit ? Ale to je jen otazka. Nekemu by se to zdalo nesmyselne, ale keby bola len mala sanca na to aby sa to tak dalo, tak by som to vyskusal. Pokial by sa nepodarilo, nic sa nedeje, kupim novy. Pokial sa podari, tak sem usetril 2 litry. A ten cas co pritom stravim, ma mrzet nebude, nakolko se naucim zas neco noveho (naucim sa jak filtr vypada z vnutra, a tak isto by som zistil ci sa to da alebo nie)

Ale ako hovorim, je to na kazdom z vas. Takze pokud se ti nechce kutilovat, kup za 2 litry a mas. Pokud mas len trochu chut, skus to rozdelat, nic za to nedas. Pokud to nepojede, az potom kupis druhy ...

neda mi aby som sa nevyjadril pretoze tu citam tolko nezmyslov ze mam pocit ze sa tu bavia male deti. Cirou nahodou mam skusenosti s palivovym filtrom na 1.4HDI a o tych serveroch tiez nieco viem.

1. komu je luto dat raz za 60.000km do auta palivovy filter v cene jednej nadrze paliva nech vrati obciansky preukaz.

2. cena filtra je taka aka je da sa zohnat original Bosch filter s vlozkou Hengst za 1900,- Sk (aspon ja som zohnal ked som naposledy menil)

3. uvahy o tom ze sa daju kupit len vlozky su dobre ale nepocul/necital/nevidel som ziadne 1.4HDI ktore by malo filter kde sa da vlozka menit.

4. cena filtra je preto vyssia pretoze sucastou filtra je vyhrievanie resp. predhrev nafty ktora do filtra priteka.

5. zivotnost filtra 60.000km je pri kvalite nafty v SR zazrak. Na spodu je myslim skrutka ktorou sa da ten bordel vypustit a je dobre to kazdych 20.000km spravit. Ovsem kto byva na Orave alebo v podobnom kraji kde v zime byva bezne -25 a parkuje vonku vymene filtra pred kazdou zimou alebo 20.000km sa nevyhne + aditiva. Pri teplote -14 a nizsej je absolutne nevyhnutne aby vyhrievanie fungovalo.

6. fotky filtra som tu niekde daval, treba si pohladat, su tam aj fotky rozrezaneho. Rozrezat, vymenit, zvarit/zlepit nepripada do uvahy podla mna.

7. filter z 205 bude mat celkom ine parametre ako filter z HDI, diesle z dob 205 mali uplne inu velkost otvorov vo strekovaci, ine cerpadlo atd, na HDI su poziadavky na filtraciu paliva vyssie...

8. k tomu serveru ano ide ti to a mozno aj pojde ale asi nie je ten server tak dolezity pretoze pri profi rieseniach nikto nad takym niecim ani neuvazuje, cena tej original RAM je totiz zanedbatelna s tym co na tom serveri frci :-)

9. mas pravdu vyrobcovia aut si prihrievaju svoju polievocku s nahradnymi dielmi aj s olejmi aj dalsimi produktami ale treba k tomu pristupovat z rozumom, najma v chulostivej veci ako palivo, vstrekovanie atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...
  • O 3 měsíce později...

Copak já vím, ty ho máš v autě.

Je to prostě tak, já jsem s jejich službami spokojen, jestli ty jsi spokojen, nebo ne, to si rozhodni sám. Připomínám, že v jiném vlákně píšeš, že ti ušetřili 3000 Kč, když balonek čerpání paliva nevyměnili, ale utěsnili.

Mmch, kdyby sis ho byl vyměnil sám, tak by tě při odvzdušňování postihl ten průšvih s balonkem, tak by ses trápil sám...

 

No, příště zkus třebas jiný servis, pak dáš info, jak jsi byl spokojen.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oldo pořádně si v tom vlákně přečti. Se servisem jsem spokojen byl. Líbil se mi přístup a ochota a určitě se tam budu vracet. Tady spíše řeším proč palivový filtr může stát 800 Kč ale taky 1800 Kč. Možná je v nich kvalitativní rozdíl, možná ne. Zajímá mě to pro příště.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...