Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna palivového filtru 1.4 HDI


Mik

Recommended Posts

Hmm, solidní cena... mě vložka do obyč 205D stojí celých 77,- Kč.

Bych možná uvažoval ten filtr přebastlit na vložkově-vyměnitelný, když už. Teda, jestli se to vyplatí...

Přicpaný filtr namáhá palivovou soustavu. (čerpadlo apod.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bych si taky předělal,než dávat dva litry za kompl. filtr.

Jen ,co tam měří to čidlo--snad obsah vody???--,,aby ty vývody nešly do řídící jednotky....:myslim

Jinak je to obchodní politika--více nesou náhr.díly,proč by prodávali vložku za 77,když se dá i za 2000kč:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy1956

To bych si taky předělal,než dávat dva litry za kompl. filtr.

Jen ,co tam měří to čidlo--snad obsah vody???--,,aby ty vývody nešly do řídící jednotky....:myslim

Jinak je to obchodní politika--více nesou náhr.díly,proč by prodávali vložku za 77,když se dá i za 2000kč:bacha

to je najlepší kšeft ND.

ale to čidlo by sa určite dalo poriešiť ved v starom filtri by malo fungovať tak ho len vybrať a ponoriť do nafty v nejakej nádobe alebo ho nechať nasucho?

všetko sa dá ked sa chce:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Durko

pasovať by nepasoval možno malá úprava držiakov zabudovať senzor a investicia sa vráti hned pri prvej výmene filtru.

hlavne aby vychádzala čistá prefiltrovaná nafta

Hmmm, tak bych nedělal ani náhodou a ten ušetřenej pěníz by časem asi pěkně mrzel. Bohužel nejde jen o čidlo vody ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, hlavně 205 D funguje s jinejma vstřikovacíma tlakama, takže trysky mají jiný průměr a nejsou na kvalitu nafty tak háklivé.

Takže filtr z 205D bych tam nedával, spíš bych se podíval, jestli někdo nedělá výměnnou vložku pro HDI (bude mít hustší, tedy méně mikronové sítko).

Ale jak jsem řekl, na 205 mi stojí filtr 77,- a já těch 231,- Kč jednou za 60 tkm rád obětuju, než abych pak řešil něco jiného.

vidíš, 205 ho má vyhřívanej vodou, a stejně to bylo spíš pro zlost (kapalo to), takže vyhřívanej není a v zimě to jezdí taky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na stránkach predajcu dielov som našiel pre 206 1,4 HDI i samotné vložky filtra. Podľa toho predpokladám že asi niektoré ročníky môžu mať výmenné vložky ale isté to nieje.

Každopádne pri prestavbe na iný filter by som odporúčal použiť z rovnakého typu vstrekovania práve z dôvodu dostatočného prečistenia.

[upravil dne 13/6/08 pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No radči tam dám to, co tam má být. Už to tady někdo psal, výměna po 60tis. km a cena 2000 mě nevadí. Nehodlám do zánovního auta něco nesmyslně bastlit. Ten kdo na to nemá nebo se mu to zdá drahý tak ať si nekupuje HDi a zůstane u něčeho starýho. Do 1,8D to filtruj třeba přes ponožky, tam je fuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarinek

No radči tam dám to, co tam má být. Už to tady někdo psal, výměna po 60tis. km a cena 2000 mě nevadí. Nehodlám do zánovního auta něco nesmyslně bastlit. Ten kdo na to nemá nebo se mu to zdá drahý tak ať si nekupuje HDi a zůstane u něčeho starýho. Do 1,8D to filtruj třeba přes ponožky, tam je fuk.

Nepracuješ na vrakárně ???? Je mi to hodně povědomé....:roker

Možná se dočkáme dotazu--jak to udělat nějak jinak.....:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapče, já jsem měl 12 let 205 1,8D a rozhodně mě nanapadlo tam dát něco, co tam nemělo co dělat. Fakt sem nic nebastlil a filtry jsem dával kvalitní. Je plno sraček co se po pár tisících km úplně rozpadnou a papírový cucky máš úplně fšude. Ale jak myslíš a neber to osobně. Prostě mě to připadá uhozený, výrobce doporučuje takovej filtr a určitě ví proč to dělá, tak tam přece nedám nějakou vložku ( a to ani nejde ) a nedej bože úplně na jinej typ vozidla.

[upravil dne 13.6.2008 jarinek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...