Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co je potřeba vyměnit?


Mik

Recommended Posts

Původně zaslal: Mik

Čaute,mám dovezené autíčko Peugeota 206 1.4 Hdi, najeto 61000km. Vyměnil jsem hnedka olej,ale zajímalo by mě co je ještě třeba měnit.. jestli třeba i vzduchový a naftový filtr? Díky za rady

filtry bys moh taky, když jukneš na vzducháč uvidíš...

spíš rozvody.... aby nebylo zle...

uh kolega byl rychlejší :myslim

jde o to jak moc se km dá věřit..

[upravil dne 4.6.2008 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: navaho

gratulace k novému autí vyměň zmiňované filtry a koukni někde na intervaly výměny rozvodů ale jestli to má 61000km tak bych je vyměnil;)

Dikes za gratulaci,ale s rozvody si mě moc nepotěšil :( na kolik to tak vyjde? Je to tak nutné nebo to ještě může počkat? Já se te´dka dočetl, že je stačí měnit až po 100000km a víc.. ty filtry rozhodně vyměním. Jinak s těma km by to mělo sedět,je to přes známýho,ale je fakt že nikdy nemůžeš vědět...

Barvička je bílá... chtěl jsem bu´d černou nebo bílou a v černá by se v létě moc zahřívala :) a bílá je krásná..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No rozvody by som u nepreverenho auta menil. Vies, istota je istota. Pokial by boli KM stopercentne prave, tak mas este cas, ale pokial ich niekto prikraslil tak riskujes vela.

Vymena rozvodov (vodna pumpa, kladka, remen) ta vyjde po materialny strance do do 3000, samozrejme ne origo peugeot + servis... Ale pre porovnanie, keby remen praskol, oprava ta vyjde (ked nevymenis cely motor) na 20 - 30 000, mozna i vice. Nevim jak to je s HDIckem ...

Takze pokial nedas ruku do ohna za tie KM, urcite to vymen...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mik

Původně zaslal: navaho

gratulace k novému autí vyměň zmiňované filtry a koukni někde na intervaly výměny rozvodů ale jestli to má 61000km tak bych je vyměnil;)

Dikes za gratulaci,ale s rozvody si mě moc nepotěšil :( na kolik to tak vyjde? Je to tak nutné nebo to ještě může počkat? Já se te´dka dočetl, že je stačí měnit až po 100000km a víc.. ty filtry rozhodně vyměním. Jinak s těma km by to mělo sedět,je to přes známýho,ale je fakt že nikdy nemůžeš vědět...

Barvička je bílá... chtěl jsem bu´d černou nebo bílou a v černá by se v létě moc zahřívala :) a bílá je krásná..

:aut Fakt,bílou???:potlesk:aut:mrk

tos mi udělal radost:aut:aut:aut To víš,že je krásná:super:aut

to je ta moje:aut

post-0-14109600922258_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lubk0

No rozvody by som u nepreverenho auta menil. Vies, istota je istota. Pokial by boli KM stopercentne prave, tak mas este cas, ale pokial ich niekto prikraslil tak riskujes vela.

Vymena rozvodov (vodna pumpa, kladka, remen) ta vyjde po materialny strance do do 3000, samozrejme ne origo peugeot + servis... Ale pre porovnanie, keby remen praskol, oprava ta vyjde (ked nevymenis cely motor) na 20 - 30 000, mozna i vice. Nevim jak to je s HDIckem ...

Takze pokial nedas ruku do ohna za tie KM, urcite to vymen...

Díky za radu,zkusím se ho ještě poptat jak moc tomu můžu věřit... ale tedka těch financí po koupi moc není :roll takže asi to stejně bude muset počkat :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peugeotkovic

Původně zaslal: Mik

Čaute,mám dovezené autíčko Peugeota 206 1.4 Hdi, najeto 61000km. Vyměnil jsem hnedka olej,ale zajímalo by mě co je ještě třeba měnit.. jestli třeba i vzduchový a naftový filtr? Díky za rady

fotečka nebude..?:mrk Pochlub se:mrk Jakou máš barvu?

Tady je můj...

[upravil dne 4.6.2008 Mik]

[upravil dne 4.6.2008 Mik]

post-0-14109600922478_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno - jak to napsat a nenas*at Tě

Pokud koupíš jeté auto, MUSÍŠ přece mít ještě finanční rezervu na potřebný servis - základní je:

a) rozvody (u auta s nejasným původem km)

b) oleje + filtry (všechny !!!)

c) prohlídku náprav a brzd s eventuální výměnou vadných částí

Psát tu, že Ti po koupi auta nezbylo ani na výměnu rozvodů není zrovna věc k chlubení - takové zanedbání relativně prkotiny v ceně pár tisíc se může pěkně vymstít (viz. zde šlo o velice zkušeného řidiče, který si je nyní jistojistě svého zaváhání vědom) - týká se samo i olejů, filtrů (nikdy nevíš, jak se k autu předešlý majitel choval), řízení a brzd (tady může jít i o život - co neubrzdíš a neodřídíš, to neukecáš !!!).

Bez kontroly a výměny těch základních věcí bych s autem ani moc nejezdil, radši objev ještě jedno malé prasátko a dej vše dokupy, bude se Ti jezdit podstatně lépe a radostněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Mno - jak to napsat a nenas*at Tě

Pokud koupíš jeté auto, MUSÍŠ přece mít ještě finanční rezervu na potřebný servis - základní je:

a) rozvody (u auta s nejasným původem km)

b) oleje + filtry (všechny !!!)

c) prohlídku náprav a brzd s eventuální výměnou vadných částí

Psát tu, že Ti po koupi auta nezbylo ani na výměnu rozvodů není zrovna věc k chlubení - takové zanedbání relativně prkotiny v ceně pár tisíc se může pěkně vymstít (viz. zde šlo o velice zkušeného řidiče, který si je nyní jistojistě svého zaváhání vědom) - týká se samo i olejů, filtrů (nikdy nevíš, jak se k autu předešlý majitel choval), řízení a brzd (tady může jít i o život - co neubrzdíš a neodřídíš, to neukecáš !!!).

Bez kontroly a výměny těch základních věcí bych s autem ani moc nejezdil, radši objev ještě jedno malé prasátko a dej vše dokupy, bude se Ti jezdit podstatně lépe a radostněji.

Jj,jízdní vlastnosti jako řízení a brzdy jsem byl hnedka testnout na STK kontrole u známýho, olej vyměněný akoraát tedka právě jsem chtěl vyměnit ty filtry... no a phledně těch rozvodů máte asi pravdu-taky se tím nechlubím,ale těm km jsem věřil ... :( tak proto jsem nad tím neuvažoval. Ale tedka si me nahlodal :) A zapomel jsem dodat že jsem už s ním tedka 3000 km najezdil :ticho přece jenom Francie je daleko... :D

[upravil dne 4.6.2008 Mik]

[upravil dne 4.6.2008 Mik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: peugeotkovic

Mik:ty máš ty pokličky,co tady zrovna někdo prodával:cool: Jsou originál peugeot,nebo né..?Nevíš?:roker

tohle jsou supermarketove, edice 2007.. originaly ani omylem ;)

jj ,to originály nejsou... ale vypadají pěkně ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: peugeotkovic

Mik:ty máš ty pokličky,co tady zrovna někdo prodával:cool: Jsou originál peugeot,nebo né..?Nevíš?:roker

tohle jsou supermarketove, edice 2007.. originaly ani omylem ;)

no právě,že jsem je nikde v marketech neviděla..:myslim

ale v prodejně peugeotu také ne-a to se rozhlížím,to jo:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Pažoutek je rok 2004 a jestli má natočeno 65 tis. km, tak by to mohlo být, podle mě, poctivých. To je asi 20 tis km/rok. Kdo si koupil 206, tak s tím zase tolik nejezdil. A mimochodem, podle VIN si lze zjistit info o servisu, neboť na 99% min. první 2 roky muselo jezdit do značkovýho servisu. A pokud se nepletu, tak motor 1.4 HDI má interval rozvodů snad až 240 tis. km...:o Osobně bych se vůbec nebál s tímto autem jezdit dál, ale je to na každém z vás.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...