Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Led podsvícení auta ala udělej si sám.


miloge

Recommended Posts

Právě jsem započal stavbu led podsvícení auta a mám z toho docela dobrej pocit. Ledky jsem koupil v GM za 16 kč kus a svítěj víc než dobře. Právě jsem dokončil první dvoumetrovou lištu a v noci to je bomba. Diody tam dávam po pěti centimetrech a pak je zalejvam čirým silikonem aby měly větší rozptyl. Ještě jsem začal vymejšlet zapojení na pulzování, aby to nebylo takový jednotvárný. Spočital jsem že to vyjde asi na 600 korun-2x2m +2x1m a ta věcička na puzování napětí. Až skončim tak vám ukážu výsledek:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek, jo LED by byli zajímavý ale nepochopil jsem tu cenu 2x2m + 2x1m za 600,-, jestli dobře počítám tak 2x2m + 2x1m = 600 cm celkem / rozteč 5cm = 120 ks LED na 6m, 120ks x 16,- = 1920,- (a to na šest stovek nezaokrouhlím i kdybich se zbláznil)

Jinak to chválím životnost bude dobrá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek,

jste všichni nejaky nedočkavý, včera jsem objednal zbytek ledek z GM, protože sem musel nejdřív vybrat ty nejlepší. Mám hotovou jednu lištu(2m), ale asi ji rozpůlím na 2x1m, protože 2m jsou zbytečnej luxus. Teď jsem taky dokončil ten pulzátor. Vše je tedy ve stádiu zkoušek a hotový to bude tak za 14dní. Nemám totiž moc času, jinak bych to stihnul za výkend. Nebojte, až bude hotovo dám vědět a pošlu i fotky, nebo je skusím hodit sem jestli to půjde.;)

[Editován dne 26/2/04 miloge]

[Editován dne 26/2/04 miloge]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

navod: :)

modre LEDky maji provoyni napeti asi 2.5V (nepamatuji si presnou hodnotu), v aute mas pri provoyu neco pres 12V, takze zapoj LEDky do serie po 5 kouscich. Tim ti odpadnou predradne odpory.

Ale pokud by jedna odesla, vypadne Ti vsech 5. To se da obejit tak, ze pocet LED v liste vydelis 5 a zapojis je paralelne. Vytvoris neco takovehoto:

+ pol baterky

---------------------------

V V V V V V V V V

---------------------------

V V V V V V V V V

---------------------------

V V V V V V V V V

---------------------------

V V V V V V V V V

---------------------------

V V V V V V V V V

---------------------------

- kostra.

Jedine co musis dodrzet je stejna polarita vsech LED (na SMD mas zespodu zelene T), polaritu celku uz nespletes, na jednu to sviti bude a na druhou ne :)

Jo a doporucuji dodrzet stejny pocet LED v jednotlivych segmentech, jinak budou svitit kazda jinak.

Spolehlivost je potom obrovska, takhle to delaji vyrobci na modernich brzdovych svetlech...

A jedno doporuceni, nez to zalejes do listy tak si to rozsvit, abys nebyl prekvapen ze nektere LEDky sviti vyrazne mene/vice, vyrobci maji porad problemy udrzet stejnou svitivost i v ramci serie. Zejmena vyrobci kteri dodavaji do GM a podobnych obchodu... :mad:

Je to takto pro tebe pouzitelne? Jak to zalejt do listy silikonem uz je urcite pohoda....? Posli pak fotku vysledku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...