Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozměry kol na 405tku


impact

Recommended Posts

Zajímalo by mě, jaká kola máte zapsaná v techničáku u svých 405tek. Bratr se snažil zjistit, co všechno by Peugeot dovolil a na jeho dotaz mu odpovědeli, že maximálně 14\" disky... to se mi 1) zdá strašně málo 2) ve velkém techničáků má tuším i 15\", ale nejsem i jistý, to si ještě musím večer ověřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

165/70/14, 175/70/14, 185/65/14, 195/55/15.

Ne všechny typy ale mají všechny ty rozměry.

Např., 1,9D má standardně pouze 175/70/14, 1,9TD má mít 185/65/14.

Ale v TP můžete najít leccos, bývá tam to, co se tam kdy komu podařilo zapsat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem si pod Nuselákem kupoval nový elektrony na 405SRI tak jsem chtěl šestnáctky no a chlapík se mrknul do nějaký chytrý knihy a doporučil mi na 405 velikost 7x15 a gumu 195na55,že je to podle výrobcea celkovej průměr se nemění.To kvůli tachometru a tak.Jinak v techničáku mám 14ky 185 na 65 a plecháče.:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

No nevím jak je to s ochotou ale nejdřív si musíš zajít k zastoupení a tam si ofotěj tvůj velkej tp a pošlou do Prahy do hlavního stanu. Já jsem dostal vyjádření za 3 tejdny a bylo to o vánocích takže bych řekl ře to není zase tak strašný:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Mam 405sri a v techničáku mám plecháče 14 s pneu 185x65.No a když jsem sháněl Alu tak mi v servise koukli do chytrý knihy co všechno Peugeot na 405ky dává.Takže aby mi to nedělalo neplechu,aby se to tam v pohodě vešlo a nikde při propružení nedrhlo a průměr kola byl kvůli tacháči zachován tak jim vylezlo 15ky a pneu 195x55.Myslím,že na naše silnice s tlumičema KYB je to akorát.Předevšim ve předu je šíře pneu akorát mám totiž svůj posilovač řízení rád.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Taky jsem se ted o to trochu zajimal, protoze potrebuju koupit nove letni gumy (405 1.9D). Ted mam na aute 175/70/ r14, ale v technicaku mam uvedeno pouze 185/65 r14 a alternativni 195/55 r15 na hlinikach, ale nejak se mi to nezdalo a tak jsem kouknul do otcoveho technicaku (405 2.0SRI) a ten tam ma to same. Tak jsem zavolal na stanici technicke kontroly jak to vlastne je. Ti rekli, ze plati to, co je uvedeno v technicaku, ale to mi nestacilo a chtel jsem po nich, aby mi to nasli, ze to prece nekde musi mit, co tam muzu dat. Tak na to mrkli a v pocitaci pry nasli to, co mam napsane v technicaku, tak to nebudu resit a dam tam ty 185/65 .... kdyz tam jine byt nesmi... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak z \"tuningoveho\" hlediska se mam nejlip, protoze se nekomu podarilo do meho technicaku (405 T16 1993) dostat 205/50 R16 Alu ;-) Na zimu pak myslim 195/55 R15 plech. Ale zimni jsem mel (a mam) 195/60 R15. Uz to ale obcas o nejakou gumu v podbehu drhlo (pri velkem rejdu tedy ve velmi male rychlosti), ne vsak o vnejsi casti karoserie (blatnik podbeh a tak). Ciste teoreticky by to melo jit na fsech 405-kach ne?

Jeste premyslim o 17\". Co myslite dostanu to tam? ;-)

Jinak co se tyce \"klamani\" tachace, kdyz zvetsujete disk, zmensite profilove cislo pneu a je to. Na nekterych pneu obchodech na webu jsou \"chytre\" kalkulacky na prepocet obvodu. Akorat neznam presne teorii skutecneho odvalovani a jak se v tom projevi napr. stlaceni kola a tak. Melo by se to ale drzet v mezich procent.

Ma nekdo paru o doporucenych a pouzitelnych zapustenich (ET) kola na 405?

[Editován dne 20/7/04 KasoMakac]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...