Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

větrání, klima problém - VYŘEŠENO


zub

Recommended Posts

  • O 2 roky později...

Zdravím... mám podobný problém... Jen s tím rozdílem, že po výměně pojistky mi vyhořela ochranná dioda, která je na tišťáku v tom boxu ovládání klimy a větráku. Po výměně této diody mi teď ventilátor fouká jen na nejvyšší rychlost a podsvícení mi svítí po otočení klíčkem a při rozsvícení světel podsvícení zhasne.... v tom boxu ovládání vše kromě tý diody OK.... nevíte co by ještě mohlo být špatně ??? Předem díky za jakoukoliv odpověď....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... podsvícení mi svítí po otočení klíčkem a při rozsvícení světel podsvícení zhasne....

Toto by mohla sposobovat chybajuca kostra. Skus sa pozriet, ci ti na plosaku neprepalilo nejaky spoj. Ak ano, hladal by som skrat, co to sposobil, pretoze po oprave spoja by si sa dostal zrejme do takeho isteho stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za odpověď.... něco podobného jsem si myslel.... on to totiž odnesl tak trochu i ten konektor.... přeci jen tam teče přes pojistku 30 ampér :-(

Máte někdo nápad jak kloudně vyměnit nebo opravit konektor na tom kabelovym svazku ???

Díky předem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě dodatek.... podle mě to nezpůsobil zkrat, ale prostě odešla ta ochranná dioda (prorazila se v závěrnym směru - doufám, že to píšu dobře) a to způsobilo zkrat.... a po výměně pojistky se přepálila i v tom propustnym směru.... Snad to píšu dobře.... z elektroniky mam jen základní znalosti.... sice jsem to studoval ale nikdy jsem se tim nezabejval :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak je tam dioda zapojena skutocne len ako ochrana v zavernom smere (katodou priamo na plus, anodou priamo na na minus) tak normalne tecie nou len minimalny (zvodovy prud). Ak sa z nejakeho dovodu prerazi (nejak velka spicka, chyba materialu polovodica...), tak z nej vznikne vlastne vodic - skrat. Preto ti mohla odist poistka aj nejaky spoj, vodic, cast konektora... Ak ju vyberies (docasne tam nedas nic) opravis co odislo, das nonu [poistku, malo by to fungovat aj bez nej.

Ja mam len manualnu klimu, Nejaku diodu som v mojom ovladani nezazrel, takze ti mozem poradit len vseobecne, uplne presne ti poradit neviem.

Skus urobit nejake fotky toho plosaku a aj tej diody aby sa dal vycitat ty. Predpokladam, ze je to nejaka rychla dioda, aby stihla reagovat na spicky v palubnej sieti, no moze to byt aj cosi ine, zenerka, pozistor....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typ diody je SLD24... nevim jak se u peugeotu rozlišuje klima (je to můj první a mam ho 2 týdny) je to ten typ, kterej má ovládání ventilátoru na tušim 4 polohy + polohu AUTO, ovládání teploty s vyznačenou polohou 21 stupňů, a dvěma tlačítky - jedno na sepnutí klimy a druhé na sepnutí vnitřní cirkulace....

Nemůžu přesně říct jak je to zapojený (to že je to ochrana mi řekl kamarád, kterej se elektronikou zabývá celej život).... až to znova rozeberu tak zkusim hodit fotky (ale asi víš jaký to je rozebrat :-D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad dioda.... ještě jsem se k tomu nedostal.... fouká to na nejvyšší rychlost což je lepší stav než když to nefoukalo vůbec.... takže to budu řešit asi až mezi svátkama....

Jinak dalo mi dost práce tu diodu sehnat.... tak přidávám info pro ostatní kdyby někdo potřeboval ..... sehnal jsem jí v SEMIC TRADE což je obchod se součástkama.... maj posledních 9 kusů ..... je to prej stará věc a tak už to na sklad neberou cena cca. 150,- Kč.

Jinak zkusim něco udělat s tim konektorem ..... pokud píšeš že to rozsvěcení podsvícení by mohla dělat chybějící zem tak by to mohlo bejt v tom konektoru.... je trochu vypálenej ale myslel jsem si že by to nemuselo bejt problém.... asi jsem myslel špatně :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...