Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ložisko v předním kole


405GLD

Recommended Posts

Čus, mam problém začalo mi hučet ložisko v přednim kole (ložisko uloženo v těhlici). Prosim potřebuju poradit jak se to ložisko dá vyměnit. Poku má s tímto problémem někdo nějaké zkušenosti prosím poraďte.

Předem dík.

Čus a dík za radu. Maxim:cool::papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mk405: To jsi msi nechal dělat u Peugeotu a nebo jsi si to nechal dělat v nějakém normál servisu. To ti dělali přímo na autě nebo jsi jim tam přivezl jenom těhlice a oni ti tam jen nalisovali nové ložiska. Dik za objasnění. Maxim :cool::papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Radek V. : Taky se mi to zdá nějak levné. Dnes jsem volal do jednoho servisu u Teplic a za výměnu 1xložisko si řekl 2500,-. Jo Vysočina jinej kraj jiný mrav a ceny:D::mad:.

Tak nvím jestli tam dát ložisko i s těhlicí od Oddiho (jeté) nebo investovat do nového ložiska. Ach jo. To je problém.

Čus maxim:cool::papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nemáš lis,dej to raději do servisu.Jinak je postup následující:Vyndat závlačku zajiš?ující matku na poloose,povolit poloosu,zvednout auto,sundat kolo,povolit šrouby držící brzdový třmen,sundat brzdový třmen(je -li ABS,tak i čidlo ABS),povolit a vyndat šroub držící tlumič v těhlici,povolit a vyrazit kul.čep řízení,povolit a vyrazit kul.čep těhlice(skrz rameno),vyndat těhlici,vyndat segrovku zajiš?ující ložisko,vylisovat ložisko,nalisovat nové a opačným způsobem vše složit.Je to tak 2 roky,co jsem to dělal,tak jsem možná na něco zapomněl.Zná -li někdo jednodušší způsob,tak ho sem prosím dejte.(Zapomněl jsem na sundání brzdového kotouče).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samo že v neautorizovaném, u peugeota mají trochu jiné ceny. Takže v malém, ale se šikovným servismanem. Ctěl jsem tě pouze na vést na to aby jsi se podíval ve svém okolí jestli není nějaký podobný, ale občas to dá zabrat.

Auto jsem dovezl celé.

To Radek V.: na 205 (to jsem ten servis ještě neznal) jsem si dělal vše, ( a myslím že jsem docela manuálně zručný ) ale bez určitých strojů jako lis to nejde a když to ložisko namáčkneš blbě tak ti praskne nebo ho vyhodíš i s těhlicí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postup je to zajímavý, ale bez lisu dost rizikový, ono ložisko není nějakej posranej silentblok, kde na setinách nezáleží. Navíc je těhlice dost nemotorná věd a ve svěráku to s přípravky na lisování budeš těžko mačkat.

No a staré ložisko je vyslověně loterie a jeho cena i s těhlicí bude výrazně podobná ceně servisu s materiálem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuju vysrat se na nějaké mrazení, ohřívání a podobné hovadiny, a odnést to někomu, kdo má lis.

Ohřívat těhlici autogenem je kravina, a navíc je to o řád dražší než ten lis...

Pokud jde o starý díl, to si každý musí rozmyslet sám. může to vydržet dva roky, nebo taky klidně dva týdny. Těhlice s ložiskem a spodním čepem stojí v rozmezí 500-1000 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...