Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ovladani pod volantem 406 a JVC


mitch.mb

Recommended Posts

Ahoj

dokazal by nekdo poradit jak propojit radio JVC KD-G333 s orig. ovladanim pod volantem u 406 novy model bez pouziti adapteru za 1800,-- apod.? Vi nekdo jakymi signaly popr. odpory se ovlada to JVC radio?

Kdyz jsem do radia pripojil 3,5\" jack tak jsem proti GND a spicce jacka nameril necelych 5V, ale zarazovanim ruznych hodnot odporu mi akorat klesalo napeti ale radio se nijak nemenilo ted myslim hlasitost vyhledavani apod...

Sestavil si to nekdo? dokaze nekdo poradit? nechce se mi davat pomalu 2 litry za origo adapter. Tak bohatej nejsem...

predem diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nema nikdo JVC radio a nepouziva ovladani pod volantem? Jeste jsem koukal ze se na netu prodavaj dalkovy ovladace k JVC radium a jelikoz jsem zkousel radio ovladat odporama a nejde to tak se to asi bude ridit nejak jinak :c( ne odporove :c( coz je skoda :c(

Nevite nekdo jak se ty radia ovladaj? Predpokladam ze bych tam musel pripojit napr. infra a ovladat to pres infra nebo tak nejak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem předělával páčku, ale pro rádio pioneer, ty hodnoty odporů budou asi jiné, ale pokusím se popsat jak jsem je zjišťoval. Postup byl jak píšeš, proti zemi jsem zapojil do série spínač a odporový trimr, ten trimr jsem asi po 200 ohmech přestavoval a pokaždém přestavení hodnoty stisknul spínač a sledoval co dělá rádio. Rozsah hodnot u mě byl 1kohm až 56kohmů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zkušel jsem pomocí potenciometru na P306 domluvit autorádiu ALPINE, ale to k mé snaze zůstalo chladné. Kašlalo na to.

Má vzadu rovněž Jack a lezlo z něj 5V, které se při otáčení trimrem 100kOhm snižovalo. Měl jsem předřazem ochranný odpor 1 kOhm, takže rozsah regulace byl 1kOhm až 100 kOhm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Ahojky,

s problémem, jak převést ovládání volantu na konkrétní rádia, jsem začal u Xantií (http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=200&postdays=0&postorder=asc&start=105)

Pak se ukázalo, že Xsary jsou na tom podobně, experimentuji i s XM, Evasion a všemi podobnými auty ze stejného koncernu. Je to naprosto šílené, shody mezi modely jsou minimální, během jednoho desetiletí nasekali tolik variant, jakoby za to měli prémie :myslim Takže zatím lze tohle: http://sweb.cz/Pavel.Lajsner/swc/

Většina aut z 90. let měla volant (pardon u Peugeotů páčku pod ním) řešenou skutečně jako odporový vstup - viz tady: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/pilotyca.htm

Nová rádia mají odporový vstup jen značky Sony a Pioneer. Většina ostatních značek (zaručeně JVC, Panasonic a Blaupunkt) je \"digitální\". Tam žádným odporem nic nezmůžete.

Ale k věci: kdo má některé ze starších modelů (kde k původnímu rádiu vedou právě ty odpory, žadný multiplex VAN, CAN, atp.), tak tomu umím vyrobit převodník na zakázku mezi páčku a nové rádio značek uvedených výše. Celkem za cca. 600Kč v tomto stavu: http://picasaweb.google.cz/Pavel.Lajsner/SWC2# resp. pájím k tomu i redukci pro napájení ISO.

Velmi pravděpodobně by to mělo jít u modelu Philips DC564/65 (4030), příp. 4050 a možná i u 4070 (Philips 22DC722/65).

Po faceliftu zřejmě už měli sběrnici k páčce a tam už to asi bude chtít nějaké komerční řešení, snad nejvíce to umí firma http://www.connects2.com

Philips 4030:

22dc594-65b.jpg

Philips 4070:

22dc722-65.jpg

[upravil dne 3/12/08 ok2ucx]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, původní příspěvek jsem smazal - 22RC220/35 jsem ještě neměl to štěstí držet v ruce a změřit. Pokud vedou odpory z páčky/volantu až k rádiu, pak to problém nebude. Jen bych potřeboval, aby někdo změřil, které tlačítko na kterém drátu odpovídá jakému odporu. Pak se dá udělat cokoli...

... jestli máš multimetr a aspoň jednu ruku pravou :super tak je to pohoda. Jaký je vzadu konektor? Jaký je rok výroby auta?

Ale mám obavu, že 22RC220 je multiplexové rádio.

Pavel

[upravil dne 4/12/08 ok2ucx]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok2ucx: kdyz vidim jak se s tim zabyvas... tak premyslim ze bych to aj vyuzil tvych sluzeb... jenom dotaz mimo misu myslis ze to 4035 ma vystup i na PP.. vim je to mimo vec.. ale jen tak me zajima zda by se to dalo vyresit i i ujinych radii... sony pion.... ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Chepp

ok2ucx: kdyz vidim jak se s tim zabyvas... tak premyslim ze bych to aj vyuzil tvych sluzeb... jenom dotaz mimo misu myslis ze to 4035 ma vystup i na PP.. vim je to mimo vec.. ale jen tak me zajima zda by se to dalo vyresit i i ujinych radii... sony pion.... ???

Co je PP? Tuto zkratku znám jako Palubní Počítač, ale to zřejmě nebude ono. :myslim

Co potřebuješ řešit za výstup?

Kromě těchto převodníků jinak do aut nefušuju (tedy kromě vlastních, tam jsem pořešil denní svícení :super).

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...