Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zapojení zesilovače Toxic


Scratch

Recommended Posts

Ahoj všem,

Hirrogen mi prodal zesilovač Toxic Tx1000, ale nedodal mi k tomu HI INPUT konektor ani žádnej manuál :bachaa to co je na netu je na pikacu. Po nějakém bádání jsem zjistil aspoň kde se pohybují jaké kanály, ale nemůžu přijít na to, kde je plus a kde minus :myslim, aby se mi to pak nemlátilo. Nakres (hrubý) konektoru dávám v příloze, nemůžete mi prosím někdo poradit?

A ještě sháním konektor z nefunkčního ATX zdroje z PC, ten do toho HI INPUT půjde, jen zjistit to + :myslim

ty čísla popisují jednotlivé horizontální kanály

[upravil dne 27/5/2008 Scratch]

[upravil dne 27/5/2008 Scratch]

[upravil dne 27/5/2008 Scratch]

post-0-14109600762448_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.5V baterkou změříš polaritu kontaktů na reproduktoru - to funguje. Když zapojíš polaritu správně, tak se membrána prohne směrem ven (čili od magnetu).

Jinak na polaritě vstupů/výstupů u zesilovače podle mě nezáleží. Když to zapojíš naopak, tak akorát dostaneš protifázi signálu. Ale v praxi sem to nikdy nezkoušel - takže opět rada/nerada :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

1.5V baterkou změříš polaritu kontaktů na reproduktoru - to funguje. Když zapojíš polaritu správně, tak se membrána prohne směrem ven (čili od magnetu).

Jinak na polaritě vstupů/výstupů u zesilovače podle mě nezáleží. Když to zapojíš naopak, tak akorát dostaneš protifázi signálu. Ale v praxi sem to nikdy nezkoušel - takže opět rada/nerada :mrk

Přesně tak, je protě obrácená polarita, ničemu krom poslechu to nevadí ;) ale osobně jsem to stejně nepoznal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

no prave nikde to neni. Druha vec, mam dva basaky v jedny bedne od US blaster a kdyz pripojim ten Toxic na jeden kanal, tak hraji oba dva repraky, kdyz pripojim druhy kanal, tak to zacne hrat strasne (jak to rict, su prazak, ale hraje to na picu), takze to zatim poustim jen pres ten jeden kanal :-)

kazdopadne diky za rady :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratch

no prave nikde to neni. Druha vec, mam dva basaky v jedny bedne od US blaster a kdyz pripojim ten Toxic na jeden kanal, tak hraji oba dva repraky, kdyz pripojim druhy kanal, tak to zacne hrat strasne (jak to rict, su prazak, ale hraje to na picu), takze to zatim poustim jen pres ten jeden kanal :-)

kazdopadne diky za rady :-)

nemaš opačne zapojene kable +/- na zosilovači, pozri sa či nehraju repraky proti sebe,nevznika akusticky skrat:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na zesiku jsou +/- OK, na vstupu a na vystupu na to nemuzu prijit kde je + a -, protoze at to zapojim dvoukanalove jakkoli, tak to zacne vyslovene bzucet, zatim jedu na jeden kanal a pomalu resim upgrade za blaupunkt :-(

[upravil dne 16/7/2008 Scratch]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nechcem rypat ale zapajat zosik cez hi level input nie je dobre, strata kvality zvuku. Treba zapojit cez RCA. Samozrejme ak radio ma vystup cinch. Druha vec je ze kombinacia Toxic a US Blaster je priserna. (myslim co sa tyka kvality zvuku). U toho Toxiku by som nezapajal dva suby. Aj jeden je na jeho slabe napajanie dost. Namiesto bum bum spravi huuu huuu. Takze premosti 3.a4.kanal a na to daj jeden sub. Na 1 a 2 kanal daj predne repra. Hlavne poriadne napajacie kable.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: droig

Ahoj, nechcem rypat ale zapajat zosik cez hi level input nie je dobre, strata kvality zvuku. Treba zapojit cez RCA. Samozrejme ak radio ma vystup cinch. Druha vec je ze kombinacia Toxic a US Blaster je priserna. (myslim co sa tyka kvality zvuku). U toho Toxiku by som nezapajal dva suby. Aj jeden je na jeho slabe napajanie dost. Namiesto bum bum spravi huuu huuu. Takze premosti 3.a4.kanal a na to daj jeden sub. Na 1 a 2 kanal daj predne repra. Hlavne poriadne napajacie kable.

musim si s tim nejak pohrat, ale v kombinaci zesiku JBL na zadni repra JBL to zni ty basaky od US dobre, rozhodne lip nez zesik US a basaky US :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...