Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nehodička - jaká škoda?


Gargamell

Recommended Posts

Nerád to hovorím ale vyzerá to že si naozaj vinníkom. Vodič toho šerveného auta by mal byť spoluviníkom lebo síce parkuje v križovatke tvaru T ale nie na náprotivnej strane vyúsťujúcej cesty. Podľa toho poškodenia to vyzerá že tá pani zostala stáť skorej a ko ty. Ak tá pani šla po hlavnej ceste do prava tak to by si to neuhral na jej chybu. Ak tá križovatka nieje označená značkami tak je jednoznačne vinná tá pani. Nedanie prednosti v jazde.

Nepríjemná záležitosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak podle te fotografie jsem udělal menší kalkulaci ND

počítal jsem s výměnou LP a LZ dveře +okrasne lišty, LP blatník +lišta , dveře pujdou do laku takže 3x polepy na sloupky, dal jsem tam i zadní naraznik a jeho listy . zadni blatnik jsem nepočital

post-0-14109600746561_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem koukal na první situaci, tak musím souhlasit s Radkem Hurvajzem. Jedná se tu o porušení ustanovení § zák.č.361/2000Sb. §22 odst.2. Je to můj názor. Jelikož nikde nevidím označení dopr. značení, tak mělo vozidlo Škoda dát přednost vozidlu přijíždějícím po jeho pravé straně a navíc, poukd při odbočování (vjíždění) do křižovatky nemá náležitý rozhled, tak si opatrně najede=rozhlédne se a pak teprve může pokračovat v jízdě. V konkrétní situaci bych podle doložených fotografií nesouhlasil s plnou vinou řidiče Peugeot 406!! Ale to je můj osobní názor na danou DN. Nehledě na to, že došlo k porušení §2 písm.l),m),q),x) a §4 zák.č.361/2000Sb. Jinak řidič červeního vozidla porušil ustanovení §27 odst.1 písm.d) z.č.361/2000Sb. =psal o tom Kurt, jedná se o oboustranní provoz. Jelikož řidič červeného vozidla neměl nikterak označené vozidlo např.trojúhelník, tak nelze uplatnit §45.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Ta takzvaná překážka v podobě zaparkovaných vozidel je dost dlouhá, nemá ti náhodou protijedoucí vozidlo umožnit vyjet, ty jsi ji za zatáčkou nemohl vidět, a kdyby jsi měl předvídat a čekat že tam něco pojede, tak tam stojíš ještě ted:myslim

Jinak hlavně že to není nic horšího, třeba ujma na zdraví, plechy se dají opravit

Správně, už jsi překážku přece objížděl a protijedoucí nemá bejt kokot a nechat Tě projet. A za to, že Tě označí v takovýchto případech za viníka (a to se může stát komukoli z nás) bych jim nechal propláchnout mozky, aby si uvědomili, jaká je to hovadina! Tohle mě dokáže nadzvednout:grr:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Absolutně nesouhlasím s rozhodnutím policie. Ta kolona zaparkovaných aut není žádná překážka, ale normálně zaparkovaný auta. Jak jsi mohl na začátku vědět, že tam pojede nějaká kráva. Nevidím ani vyznačení hlavní a vedlejší silnice. Pro mě je to jasný nedání přednosti zprava, čili 100% vina tý báby. Osobně bych se odvolal. Zvlášť pokud nemáš havarijko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teda neviem ale tvrdi tu ze obaja isli po hlavnej a v takom pripade prednost z prava sa neda uplatnit a ako tak na to foto kukam, tak tam nebol rad stojacich aut ale 3 auta potom volno a cerveny peugeot takze to auto v tej krizovatke prekazkou bolo. Dalo sa za nim kludne pichnut a pockat.

A nezda ssa mi ze by si to az tak nadchadzala ako s liazkou a podla mna zastala ako prva a ty si si potiahol cele auto o nu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AHA tak to beriem spat v takom pripade ina kava

V T-cku stat mozes.alebo teda na naprotivnej strane krizovatky ktora nie je oznacena semaforom ale parkovat len 30 pred a 30 m za krizovatkou, t. jest ti magori co odisli su spoluvinnici jestli se nemilim.

Tie metre neviem presne. :):):):):):):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gargamell

No to se právě nedalo. To tam řidiči odjeli než přijela policie protože se báli, že budou platit pokutu za nesprávné parkování :)

Tak to je problém. Škoda, že sis hned po DN nevyfotil skutkový stav věci. Ale to by neměl být problé po bližším ohledání MČ (DN) zjistit např. vzorky v na vozovce v písku apod..Bohužel, toto chtějí umělci v parlamentu, aby si to účastníci zajistili + odhadli cenu!! Jinak já bych na plné vině netrval a nesouhlasil=viz můj předcházející příspěvek. A to, že vozidla odjížděla a po příjezdu PČR tam už nebyla, tak se domnívám, že by si i ty sám využil mezeru mezi vozidli a nechtěl bys sis úmyslně poškodit své vozidlo! Bohužel, na fotce není patrno, zda-li jsou u někoho brzdné stopy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

několikrát jsem to četl i prohlížel a chápu, že čekáš podporu, ale můj názor je, že pokud odhlédneme od zákona, tak víš, jak to tam vypadá a jistě se už někdy stalo, že se tam proti tobě najednou objevilo auto. Z toho důvodu bych osobně víc sledoval, jestli se za zatáčkou něco objeví, či ne. A pokud se tam ta škodovka objevila, pak při standardní rychlosti v těchto lokalotách by bylo možné zastavit \"na fleku\". Nejvíc, co mi hlava nebere je fakt, že máš auto sedřené odpředu dozadu. tedy jsi - i když se tam objevila (a dost zeširoka) - pokračoval v jízdě a drhnul a drhnul. Pokud by tam nečekaně vjela, ty bys zastavil, tak ti \"maximálně\" přistane v jedné části. Přihlédneme-li k zákonu, tvrdíš, že hlavní je ve vašem směru, ale na fotce za tvým autem nevidím žádnou značku, že hlavní je doleva po tvém směru. Jestli tam není ani z jejího směru, odvolal bych se na přednost zprava. Navíc to vypadá, že nějaká komunikace je i na druhou stranu (v místě, odkud jsi fotil). Pokud to ale je jen zatáčka jedné komunikace, která zatáčí doprava po jejím směru. platí IMO zhodnocení policie a trvá podiv nad tvým pokračováním v jízdě za zvuků drhnoucích plechů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Já se klaním k názoru, že zastavil ale bohužel ženská neměla takovou reakci a zastavila později.

čeče, ti nevím, ale IMO, kdyby zastavil a když mu ženská s pozdní reakcí vjede do stojícího auta, nevypadalo by to auto jinak?? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: OK406

Já se klaním k názoru, že zastavil ale bohužel ženská neměla takovou reakci a zastavila později.

čeče, ti nevím, ale IMO, kdyby zastavil a když mu ženská s pozdní reakcí vjede do stojícího auta, nevypadalo by to auto jinak?? :myslim

Domnívám se, že to mohlo dopadnout i hůře. Záleží, jaká byla rychlost, povrch či úhel najetí do křižovatky atd. Ale to se z fotky nedá vyčíst. I fotka zkresluje. Nejlepší je to vidět v reálu. Navíc nikde není uvede, v jaké se nacházel pozizi při střetu. IMO ????

[upravil dne 26/5/08 OK406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to: Kdo

Je pravda, že necítím uplně vinu, ale na druhou stranu se necítím nějak ukřivděně. Věřim, že když policie rozhodla, tak že k tomu má důvod a že je to skutečně tak. Je fakt, že tam není značené parkoviště a tudíž musim brát celou šíři vozovky. Ke střetu tedy došlo na druhé straně - né na mé.

Jinak jsem nebrzdil hned jak jsem vůz uviděl - tedy alespoň nemůže být řeč o krizovém brždění, protože jak jsem říkal normálně se tam auta potkávají. Přirozeně mi chvilku trvali, než jsem vyhodnotil, rychlost a úhel nájedzu paní.... Řekl bych, že ona taky hned nebrzdila, ale to lze jen odhadovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...