Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problikávání kontrolky na přítomnost vody v palivovým filtru


Pietro

Recommended Posts

Zdarec, na moji pegine je to namontovane na telese baterie, je to proste filtr, je trochu uzsi nez olejovy, ale temer 2x vyssi..myslim, ze prvni pohled a nemuzes minout...jednak od toho vedou dve hadice jako prst, a zespoda toho fitru vedou dva draty na to cidlo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z týhle kontrolky bych si vůbec hlavu nedělal-mě už takhle problikává skoro dva roky.Několikrát jsem kvůli tomu filtr vypouštěl,ale pořád to samý.(Zkoušel jsem i tankovat naftu výhradně u OMV,jak mi radili kámoši,ale žádná změna)Podle mě je na vině čidlo,který je v tom filtru. Jakou má spotřebu ta tvoje 406?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na me 406 (2,1) to problikava obcas taky, ale jen kdyz tam je uz mene jak 3/4 nadrze. Predpokladam,ze na dne nadrze budou blize neidentifikovatelne predmety a kaly a cas od casu se trochu prisaji.To cidlo si myslim,ze je dost citlivy.Zatim jsem to vubec neresil,nebot po natankovani nebo ujeti nekolika km to zase shasina.Radil bych odpojit kontrolku,komu to vadi. Taky by me zajimala ta spotreba. Ja ji mam tak kolem 7 L/100 a to v kombinovanem provozu.Je fakt, ze nejsem ale z Prahy nebo vetsiho mesta...(denne jezdim 25 km do prace a nazpet a to zabere nejvice km.):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechanická čidlo???? to je mi novina! Sem myslel, že se dělaj jen elektronický. Filtr může bejt i v blízkosti modulu termostatu. Je to takovej černey váleček o něco většího průměru a zhruba 2/3 vejšky než je plechovka os coly. Z vrchní strany sou 4 imbusya má sférickej vrchlík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem petrolinecek

Na me 406 (2,1) to problikava obcas taky, ale jen kdyz tam je uz mene jak 3/4 nadrze. Predpokladam,ze na dne nadrze budou blize neidentifikovatelne predmety a kaly a cas od casu se trochu prisaji.To cidlo si myslim,ze je dost citlivy.Zatim jsem to vubec neresil,nebot po natankovani nebo ujeti nekolika km to zase shasina.Radil bych odpojit kontrolku,komu to vadi. Taky by me zajimala ta spotreba. Ja ji mam tak kolem 7 L/100 a to v kombinovanem provozu.Je fakt, ze nejsem ale z Prahy nebo vetsiho mesta...(denne jezdim 25 km do prace a nazpet a to zabere nejvice km.):papa

Taky tak..jsem z vesnice, a do Ostravy obcas, pres zimu mi to vyslo na mojem aute cca 7,5l, skoro pulka jizd je sotva ze se motor zahreje na 70-80. Takze predpokladam, ze pres leto to o litr klesne. Uz diky tomu, ze se jezdi rychleji, nejezdi se na porad na 3-4, ale na 4-5, a taky ze motor nebude startovat v mrazu(v garazi je 405SRi), takze nebude ani tolik ze zacatku zrat. Kolik to bude mit opravdu to nevim, auto mam od podzimu, takze letni spotrebuju jen tipuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cafte all

takze cele som to skumal asi 3 mesiace dozadu ked som menil filter na naftu. Skusal som plavacik, na vode plaval :o))

Cele som to vycistil ale aj tak tam nebol ziaden mohutny \"sajrajt\" ; obsah nadobky filtra bol zltkasty a vyzeral ako slnecnicovy olej.

Ked som presunul plavacik, kontrolka na pristrojovke sa rozsvietila, potom zase zhasla.... myslim ze to je OK.

co sa tyka nafty, neviem... , beriem normalne na pumpe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...