Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

K kontrolka při jízdě ???


cheguevara

Recommended Posts

Zdravíčko. Měl bych jeden dotaz ohledně \"K\" kontrolky u P405GLi (90r.).Včera se mi stalo,že se mi po nastartování rozsvítila.Mám s ní už jednu zkušenost,že stačilo vypnout motor a znovu nastartovat a už nesvítila.Ale včera se jí nechtělo zhasnout.Zjistil jsem,že při jízdě jakoby blikala (třeba při nerovnostech na silnici) a dokonce při zatačení doprava zhasla a pak se zase při rovné jízdě rozsvítila.Když jsem začal couvat,tak zase zhasla a po chvilce couvání se opět rozsvítila.Přišlo mi to jako nějaká hladina tekutiny nebo změna polohy. :(

Dokážete mi někdo poradit co by to mohlo být.

Díky CHE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za pomoc. To ze to je autodiagnostika vim,ze to kontroluje hodne veci vim taky,ale potreboval bych vedet co si myslite o tech symptomech - pri zataceni vpravo zhasne,pri couvani zhasne a po chvilce se opet rozsviti a pri nerovnostech poblikava. Ze by kontakt nebo nejaka hladina ???

CHE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě to taky svítilo při jízdě po hrbech \"dálnice\" :-) Ale jen občas. diagnostika nic nenašla. Nakonec se našelo poškozené vedení Zpětných tlaků k řídící jednotce.

Doporučil bych prolézt motorový prostor jestli neuvidíš něco poškozeného nebo vypadlého a až pak jít na diagnostiku. Může to být cokoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaká byla závada: chcípání na volnoběh, nenastartování bez plynu, samovolný přidávání plynu. V tahu auto jelo bezproblému.

1. diagnoza - krokovej motorek. Po výměně pořád hlásí chybu krok motorku. Odpojení čidel - diagnostika nehlásí. Výpis chaotických dat (teplota vzduchu v sání 120°C) Konečný stav - jednotka odmítá komunikovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cautes lidi.

Mam taky takovej podobnej problemek.Sem tam kdyz tu svou potvoru poradne prohanim tak presne mezi 4az5 tisicama otacek mi tadlenc kontrolka zniceho nic 1az2 sekundy problikne a pocitim na tudlenc dobu pokles vykonu.Pak je zas vsecko ok.Ptal sem se na to a pry to asi bude nacata lambada ze uz nevidrzi takovi velky teploty a zatez,nebo snimac otacek zaprasenej.

Kazdopadne se ale v nejblisich par dnech chystam na DIAGNOZU.

Pak dam vedet.

KAZDOPADNE SE KAZDEJ DEN MODLIM AT ME TO KURIROVANI FINANCNE NEPOLOZI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cautes lidi.

Mam taky takovej podobnej problemek.Sem tam kdyz tu svou potvoru poradne prohanim tak presne mezi 4az5 tisicama otacek mi tadlenc kontrolka zniceho nic 1az2 sekundy problikne a pocitim na tudlenc dobu pokles vykonu.Pak je zas vsecko ok.Ptal sem se na to a pry to asi bude nacata lambada ze uz nevidrzi takovi velky teploty a zatez,nebo snimac otacek zaprasenej.

Kazdopadne se ale v nejblisich par dnech chystam na DIAGNOZU.

Pak dam vedet.

KAZDOPADNE SE KAZDEJ DEN MODLIM AT ME TO KURIROVANI FINANCNE NEPOLOZI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cautes lidi.

Mam taky takovej podobnej problemek.Sem tam kdyz tu svou potvoru poradne prohanim tak presne mezi 4az5 tisicama otacek mi tadlenc kontrolka zniceho nic 1az2 sekundy problikne a pocitim na tudlenc dobu pokles vykonu.Pak je zas vsecko ok.Ptal sem se na to a pry to asi bude nacata lambada ze uz nevidrzi takovi velky teploty a zatez,nebo snimac otacek zaprasenej.

Kazdopadne se ale v nejblisich par dnech chystam na DIAGNOZU.

Pak dam vedet.

KAZDOPADNE SE KAZDEJ DEN MODLIM AT ME TO KURIROVANI FINANCNE NEPOLOZI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych dokončil tu mou story ;) V servisu sehnali jiný auto se stejnou ECU, prohodili to a: zjistili, že závadu ECU způsobili vadný indukční cívky, že ikdyž má ECU zpětnou ochranu, pravděpodobně přes poškozenou izolaci to někudy probilo a odpálilo to část jednotky. Co tím chci říct, že diagnostiku bych v žádným případě nepodceňoval ani nepřeceňoval. Buďte rádi, že vám to aspoň něco hlásí :P Jo a pokud máte v autě kombinaci zapalování Magnetti Mareli a ECU Sagem - může (ale nemusí) to dělat problémy. Nechci teď nikoho stašit, ale podle vyjádření technika, Sagemy \"relativně\" hodně odcházeli. Peugeot na to přišel a začali tam dávat Bosche.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...