Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pružiny


martin106S16

Recommended Posts

už mám Koni doma pod postelí na 206 a samozřejmě i dozadu, to že je vzadu torzní tyč a né pružiny neznamená, že tam nejsou tlumiče. Při tuningu podvozku mi bylo doporučeno ladit vždy současně předek i zadek, jinak si to nemusí rozumět a je to spíš nebezpečné. Jinak si myslím, že poměrně bezproblémovým řešením vyladění je použít originální podvozek, ale ze sportovních modelů, jako je GTI, S16, XS apod. Hlavní předností tohoto řešení je výdrž originálních dílů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KONI samozrejme dela i zadni tlumice. Hodne slusny podvozky dela taky SPAX.

Michal206: zajimalo by me, co myslis tim podvozkem za vic nez 70 tisic. Ja myslel ze se tady bavime o tuningu v rozumne (ceske) mire. Jestli chces vrazit do tuningu par milionu korun, pak se ti zavodni podvozek za 70.000 urcite vyplati. Ale jestli si z auta nedelas zavodak, tak na bezny jezdeni, pripadne na obcasny sprinty a okruh ti bohate staci podvozek za tu dvacitku. Za 20 muzu mit Koni Adjustable (stavitelny) nebo Bilstein Sprintline, coz jsou vyborny podvozky a zadny sh*ty co malo vydrzi, jak pises. Ale treba od podvozku typu InterAlloy bych se drzel dal..

PS: Docela by me zajimalo, kdes videl ten podvozek za 70 tisic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

H&R byl za 45 a 70 tisic. podle rozsahu nastavitelnosti a pochopitelne podle kvality.

sada byla 4x tlumic (nastavitelnej, uz si to nepamatuju, ale tusim ze od -20 do -70), pruziny a stabilizator predni osy (pod auto) + vymena orig. stabilizatoru. tech svislych. u proflexu se taky dostanes napodobne ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak rikam, da se do toho vrazit hodne, ale chce si to rozmyslet, jestli se to vyplati. H&R je kvalita, ale platis hodne $$$ za znacku. Ja bych si radeji poridil ty Bilsteiny nebo Koni, ktery jsou podle me stejne kvalitni a za zbytek penez koupil treba tuzsi torzni tyce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož máme vzadu torzky, tak je celkem jedno co tam dáš, kluci na závodech jezdí vzadu klidně i sériové tlumiče, pokud jsou v pořádku. Zadek jen šoupněte dolu na tisícihranu podle předku maximálně dejte tužší stabilisátor od Peugeot sportu, pak to líp zatáčí. Zadek za jízdy moc nepracuje. Já dozadu ale přesto dám Koni (2900,- za kus, no nekup to), protože seriovky co tam mám jsou na sr..ky. Důležitý je předek, tam dám Spax, protože na rozdíl od Koni se dá jednoduše nastavovat tuhost přes horní uložení. Koni se dá taky nastavit, ale musíš je vyndat, což vzadu nevadí, tam je to otázka 20 minut, ale vpředu je to tak na 3 hoďky. Jezdim s tim po Praze a tady je víc kanalů než asfaltu, tak je dám naměko a pak na závodech jednoduše dotáhnu na krev. Tyhle Spaxy jsou ještě navíc o 40 mm kratší, což se taky určitě projeví v menšim náklonu v zatáčkách. Je to celkem pálka, 5600,- za jeden bez pružin, ale myslim že se to vyplatí. Kdyby někdo chtěl tak na objednávku je prodává auto-moto Riegger. p.Voráč 0602109030. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem dal dozadu Koni, nastavil jsem je uplně natvrdo a vyrazil to zkusit, skoro vůbec to neni znát. Cestou domů jsem na jižní spojce potkal civic type R. Celkem slušně jsme se řezali tak 10 km. Co si on ale dovolil za kličkování když jsme jeli tak 200 to jsem nepochopil. Jdu do Bilsteinu na předek, s?ru na nějaký nastavovací sra?ky, dám to pěkně natvrdo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO: michal:Zadek jsem nedával dolů ani o zoubek a mezera mezi kolem a blatníkem je stejná jak vepředu tak vzadu. jízda je super a nevím jestli se zadkem něco budu dělat.

Mám to z MK racingu a cena 3190,- i spoštovným je myslím dost dobrá.

Pokud budeš na srazu tak uvidíš. Možná budu mít fotky ještě dřív , ale to nevím kdy. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Takze se potvrdilo co uz je davno zname, dat kratsi pruziny na seriove tlumice je nesmysl. Taky jsem tomu neveril a koupil jsem na svoje stare auto (Felda) jenom kratsi pruziny,auto lepe sedelo po dalnici parada ale na okrsce nebo v Praze jsem myslel ze tlumice proskoci kapotou, po pul roce sli ven a na auto komplet stavitelnej podvozek HP. Je to neco uplne jineho o 200 % lepsi. Ted mam mesic 307 a az budu kupovat podvozek tak jedine komplet. Dobre znacky jsou Bilstein nebo K&W nebo H&R, to serazeni je podle abecedy ne kvality. Skoda ze HP dela jeno Skodu a nejake zahranicni, ceny maji vyborne. viz. www.hpsporting.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám pocit, že se tady ještě nikdo nezmiňoval o samonatáčecí zadní nápravě. Ta má celkem vliv na chování auta v zatáčkách, mám dojem, že u 306 to bylo perfektní řešení, u 307 to opustili a mám dojem, že je to škoda, protože jsem mohl srovnávat 306 XSI a 307XSI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Čau kluci, tak jsem konečně dostal auto zpět s namontovanym podvozkem od koni a nižšíma, tvrdšíma pružinama a můžu vám říct že je to fakt nářez. Mám z toho motokáru. V zatáčkách kde jsem to předtim řezal 80 a už mi šel zadek stranou tak teď tam jedu 100 a je to furt jak přišpendlený. Na nerovnostech teda musim jezdit pomalu, ale stojí to zato. Chci se zeptat jestli tady někdo bude 26. v Brně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...