Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak sundat kola z 307


Marcel505

Recommended Posts

Tak jsem byl opět požádán abych se na Vás obrátil s tímto problémem:

Nejdou sundat kola z 307 SW. Dali se tam před zimou opískovaný a nabarvený kola (plechový disky) se zimníma pneumatikama, jenže nejdou dolu. Přední povolili, když se povolili šrouby a duplo se za jízdy na brzdy, ale zadní nechtěj povolit ani velkým kladivem (ani jízdou s povol.šroubama apod.).

Kdyby měl někdo nějaký nápad, sem s ním. Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Tak jsem byl opět požádán abych se na Vás obrátil s tímto problémem:

Nejdou sundat kola z 307 SW. Dali se tam před zimou opískovaný a nabarvený kola (plechový disky) se zimníma pneumatikama, jenže nejdou dolu. Přední povolili, když se povolili šrouby a duplo se za jízdy na brzdy, ale zadní nechtěj povolit ani velkým kladivem (ani jízdou s povol.šroubama apod.).

Kdyby měl někdo nějaký nápad, sem s ním. Díky!

pokud to nejde kladivem , použij větší kladivo.

mimochodem ,, to povolovani za jizdy je vtip že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

pokud to nejde kladivem , použij větší kladivo.

mimochodem ,, to povolovani za jizdy je vtip že?

Není to vtip, povolili šrouby a jezdili s tim. A nic. Přední takhle povolili, zadní ne.

.mycTD: To schození z heveru - se zase bojej aby nezničili ložiska...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi sa tam ta farba fajne zapiekla:D

ja si kolesa mením sám a stále pred nasadením nových troška natriem dosadajúce plochy WD-40 a potom utriem dosucha, ale tenký film tam zostane a zatiaľ sa mi koleso stále podarilo dať dolu bez veľkého násilia.

P.S. ešte ma napadlo, že čo keby ste skúsili prudko zabrzdiť pri jazde dozadu /vtedy budú zadné kolesa vlastne vpredu a bude na nich väčšia sila pôsobiť/, ale nemyslím si, že to pomôže:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vyzerá že je disk prilepený farbou. Keď nepomohlo kladivo ani veľké kladivo, tak použite chémiu. Odstraňovač starých náterov, možno by stačil i acetón ( riedidlo C6000) , nalejte za disk a po chvíli odpadne sám. Zničíte farbu ale disk bude v poriadku. Je to bezpečnejšia metóda ako to trhať jazdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bladerunner: Spíš je tam tý barvy moc (před namontováním se to natřelo). A s tou jízdou dozadu to nevidím nijak dobře, bude to totéž jako popředu... Jedině vzadu zatížit aby víc brzdil zadek díky zátěžáku...

patorek: No s tou chemií to není tak špatnej nápad, ale měl bych strach aby to nevlítlo na kotouč, destičky a prachovky, vzadu jsou kotouče... Jinak je to vypalovaná barva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejný problém jsem měl na Golfu předevčírem - se snyem jsem měnil disky, rovněž nastříkané práškovou barvou a vypálené a nešlo to dolů. Nastříkej to Konkorem nebo podobným a pak vezmi asi 15 cm dlouhé sailnější prkno /lepší je hranol/ dej ho napříč přes okraje disku a na 2 - 3 místech na prknou udeř větším kladivem. Funguje to spolehlivě ! Až to budeš zase nasazovat, namaž to grafitem !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Tak jsem byl opět požádán abych se na Vás obrátil s tímto problémem:

Nejdou sundat kola z 307 SW. Dali se tam před zimou opískovaný a nabarvený kola (plechový disky) se zimníma pneumatikama, jenže nejdou dolu. Přední povolili, když se povolili šrouby a duplo se za jízdy na brzdy, ale zadní nechtěj povolit ani velkým kladivem (ani jízdou s povol.šroubama apod.).

Kdyby měl někdo nějaký nápad, sem s ním. Díky!

pokial mas este tento problem tak skus nasledovne...mne to raz pomohlo...isiel som na STK na tu stolicu kde skusaju stav napravy...ono to rozkmita kolesa...povolene sroby kolko to ide ... a malo by to povolit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Marcel505

Tak jsem byl opět požádán abych se na Vás obrátil s tímto problémem:

Nejdou sundat kola z 307 SW. Dali se tam před zimou opískovaný a nabarvený kola (plechový disky) se zimníma pneumatikama, jenže nejdou dolu. Přední povolili, když se povolili šrouby a duplo se za jízdy na brzdy, ale zadní nechtěj povolit ani velkým kladivem (ani jízdou s povol.šroubama apod.).

Kdyby měl někdo nějaký nápad, sem s ním. Díky!

pokud to nejde kladivem , použij větší kladivo.

mimochodem ,, to povolovani za jizdy je vtip že?

jak sem jednou psal, taky se mi to nejak blbe kouslo ale ne kolo, nesly dolu srouby povolovani, poradny brzdeni nic, tak sem pripovolil malinko ostatni sroubky proste dotazeny na ruku a riznout zatačku... :cool: a ejhle pak sem to našlápnul a zadařilo se... nebo to stkáčko...

[upravil dne 10.5.2008 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pastorek

Kotúčom a doštičkám to neublíži, no neviem ako prachovkám. Predpokladám že nie ale isté to nieje. Tá farba asi nebola dobre vypálená, inak by sa to nestalo.

Ja by som to riskol. Prachovky kúpiš určite lacnejšie ako disk.

No jo, ale vyměňuj pak ty prachovky... Bys musel rozebrat celej brzdič...

Původně zaslal: milda

Nevím, jestli jsi to zkoušel s těmi povolenými šrouby a zabrzdit jen ručkou. A nebo auto do smyku a zas jen tou ručkou zabrzdit. Jinak vím, že to kolikrát nejde třeba z felicíí dolů, tak to nahřívají autogenem....

Ta ručka toho za jízdy moc neudělá, vzadu jsou kotouče...

Jo autogen bude jako poslední...

Původně zaslal: spidla

Stahovak na ozubena kola a tim to stahnout

A nezničí se ten střed náboje?

Původně zaslal: petr s

přehod problém na druhý .Odvez auto do pneuservizu at si stím poraděj.

Vím, tam by to sundali, jenže kdyby tu prasárnu viděl majitel, tak by ho vomejvali... :D

stanisko: S tou STK je to dobrej nápad...

aaischa: Jezdilo se s tím několik km s povolenejma šroubama a nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WD40 nebo podobny smejdy, nastrikat do vsech moznejch i nemoznejch mist kde ten disk sedi a nechat chvili pusobit a pak by to melo spadnout. A nebo jak uz psali jini. Do pneuservisu a voni uz ho nejako sundaji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...