Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Denní svícení 407 SW


benik1984

Recommended Posts

Nazdárek !!!

Zajel jsem do servisu ( Peugeot ) a tam mi to nastavili přímo v autě (přes diagnostiku) !!! Funguje to tak že jak nastartuju okamžitě se rozsvítí světla !!! Mám na autě senzor světel a nemá na to vliv , takže od šera začíná fungovat senzor světel (tlumená a dálková ) -- nemá to chybu:super:super:super

zdraví Pepan:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pepan_333

Nazdárek !!!

Zajel jsem do servisu ( Peugeot ) a tam mi to nastavili přímo v autě (přes diagnostiku) !!! Funguje to tak že jak nastartuju okamžitě se rozsvítí světla !!! Mám na autě senzor světel a nemá na to vliv , takže od šera začíná fungovat senzor světel (tlumená a dálková ) -- nemá to chybu:super:super:super

zdraví Pepan:roker

Ano taky jsem to byl dneska aktivovat v peugeotu za 300,-.....:super:super a zatím spokojenost a už nemusím na to myslet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 let později...

No pár vad to má.

1) hlavní světla kromě svícení také topí a to způsobuje zmatněnní světel, které se buď leští, nebo se pak musí vyměnit...určitě každý někdy viděl auto s matnými (vysvícenými světly). Po odsvícení určitých hodin , hlavně v teple v koloně, kdy se světla nechladí náporem se to tomu čirému plexisklu prostě časem stane. Výměna světel je docela ranec.

2) Světla berou proud, 1 tlumené 55w+10w parkovačka+cca 20w dvě žárovky vzadu + 10w SPZ, celkem 95 w x 2 protože jsou na dvou stranách a jsme na cca 200w. Alternátor v autě má účinnost cca 40%, hlavně kvůli chlazení vrtulkou a pohonu řemenem , tzn, že motoru odebereme světlama cca 500 w a to je cca 0,7% špičkového výkonu motoru, takže třeba 1,5% provozního výkonu. Navíc je zatíženější alternátor, kde se opalují více uhlíky. A ve stejném poměru 1% se sníží spotřeba, což dělá cca 18 Kč na nádrži. Je to sice úsměvné ale proč to neodstranit.

3) Prodloužení životnosti žárovek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...