Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

tlumící pasta


Neophyte

Recommended Posts

Abych pravdu přiznal,ještě nevím,co mě čeká po vykuchání dveří,mám 307sw.Sice už jsem tu pár fotek viděl..:mad:Jako repro jsem si vybral tyhle

http://www.ahifi.cz/reproduktory/hertz-ecx-130.html

http://www.ahifi.cz/reproduktory/hertz-dsk-165-new.html

čtu tady na tuhle značku samou chválu,tak věřím,že to je dobrá volba,autoradio jsem pořídil Alpine CDE-9880R,na redukci k ovládání pod volantem zatím kašlu,chce za to 1400kč :mrk .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jestli ježe můžu dotaz...mám dát raději dozadu 130mm koaxiály-nechci kompa dozadu-a nebo si mám nechat zrobit plato a dat tam ovály???Zas jsem slyšel názor,že ovály jsou moc u hlavy a zbytečně řvou,i když to se dá zas řešit ztlumením zadku na radiu.Než to objednám,chci mít jasno totiž-koaxiály nebo ovály?Díky za názor :potlesk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar Neophyte :

Všechno co tě o ozvučení 307mičky zajímá se tu už řešilo. Stačí POHLEDAT a nezakládat hned zbytečně nové téma - aby se v tom pak prase vyznalo :roll NEBUĎ LÍNEJ

Tlumení dveří

Ozvučení P307 mičky

Ovály v platu 307mičky

http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?id=3008&p=3

Něco o montáži komponentů v 307mičce

http://www.tomas-tnt.webz.cz/start.php?stranka=predni_kompa307

Co říct závěrem? Kakal sem se s oválama a novým platem a upřímně - teď bych se na to asi vyprd a šel do klasickýho řešení (tzn. - kvalitní montáž předních komponentů a subík do kufru).

13\" v zadních dveřích je cesta špatným směrem. Koaxiály už vůbec ne (výšky ti zkončí někde u kolen a vůbec nemá cenu to tam dávat)

Ovály zahrajou níž než přední kompa - to jo. Pokud je naklopíš, tak se k tobě dostanou i výšky. Ale pro řidiče to nemá moc smysl, protože výšky máš z předních komp a ty ovály nezabasujou tak jak subwoofer.

Ty nový Hertz DSKáčka bych za 2200,- rozhodně nekupoval. Mám starší typ, který sem ve výprodeji sehnal za 1500,- a to je tak maximum co bych do nich investoval (navíc mají oranžovou membránu výškáče - a to mi ladilo s barvou auta :D). Mají ostřejší zvuk a je potřeba trochu doladit výšky. Ale pokud posloucháš rádio tak, že přidáš basy a výšky, tak pro tebe budou DSKáčka to pravý vořechový :o)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nemáš zač - nedávno sem řešil podbný problémy, tak si ještě zhruba pamatuju kde se to řešilo.

Trochu mě sere, že se tady kvůli každé kravině zakládá nový téma - přitom starý témata, ve kterých je spousta informací pomalu upadaj v zapomění (což je škoda).

Toť asi vše.

Pokud chceš řešit něco konkrétního k tématu - muzika v P307, tak doporučuju oživit starý téma - rád se podělím o zkušenosti a třeba příjdem na to jak smysluplně vytlumit a uzavřít přední dveře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak já když jsem byl v olmiku v carhifi a ptal jsem se na tlumení,tak mi bylo řečeno,že je to zbytečné,že tlumí tak dva lidi z patnácti...že se o vše postará subwoofer v kufru,takže repra v předních dveřích ne třeba nějak řešit :o na druhou stranu nepatřím k těm,co se tím někde chlubí na srazech.Jen to drnčení by mi asi pár roků života vzalo,takže s tím asi budu muset něco provést.Už jen to zavírání dveří mě pěkně sere,tatova fabkaII to je jiný zvouček při zavírání dveří,ale o tom si můžu nechat asi jen zdát :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neophyte

No tak já když jsem byl v olmiku v carhifi a ptal jsem se na tlumení,tak mi bylo řečeno,že je to zbytečné,že tlumí tak dva lidi z patnácti...že se o vše postará subwoofer v kufru,takže repra v předních dveřích ne třeba nějak řešit :o na druhou stranu nepatřím k těm,co se tím někde chlubí na srazech.Jen to drnčení by mi asi pár roků života vzalo,takže s tím asi budu muset něco provést.Už jen to zavírání dveří mě pěkně sere,tatova fabkaII to je jiný zvouček při zavírání dveří,ale o tom si můžu nechat asi jen zdát :myslim

no ak pekne vytlmis tie dvere tak aj ten zvuk pri zatvarani bude celkom iny to si pis;)...a ak spravis peknu instalaciu tych prednych repro v dverach uvidis aky krasny zvuk to spravi...uzavrel som dvere a hned to bol celkom iny zvuk...bude sa ti to lubit uvidis:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

numeros77: No, možná se budeš divit, ale já sem ještě netlumil :o)))

U 307mičky se musí tlumit tapec (repráky sou chycený přímo do tapecu a ne do plechu dveří) a to se mi jaxi nepozdává, tak pořád špekuluju jak to pořádně udělat (dřevěný kroužek chytit k tapecu a reprák chytit do dřeva - pak to celé zatlumit).

Jinak z tlumících plátů se mi asi nejvíc líbil TBP PD P26 - poctivý 3mm bitumen za cca 700,-/m2 - při aplikaci je nutná horkovzduška, ale pak už to drží napořád. Teď se autu nestíhám věnovat, tak to flákám :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tanagy: jaaaaj som si myslel ze do jedneho prispevku co si dal fotky ze to je tvoj vytvor a tam boli pouzite asfaltove platy tak som sa preto pytal ze co to je...ja chcem celkom od zaciatku ale uz poriadne tak isto vytlmit predne dvere lebo tam mam teraz asfaltove platy ktore som musel nahrievat aby drzali ale radsej chcem samolepiace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,tak jsem se dnes pustil do výměny repra a musím říct,že zas tak jednoduché to není pro někoho,co to nikdy nedělal.Začal jsem zadními dveřmi a po té,co jsem vylámal takřka všechny čudlíky,jsem to vzdal,pač náhradní nemám :( jako je k tomu fakt potřeba hrubá síla,až jsem tomu nechtěl věřit...jak povolil jeden(se zlomil) :mrk tak pak už to celkem šlo.Zítra musím pro čudlajzy,tak si to nechám rovnou odstrojit a hotovo :P když mi utahoval minule jeden šroub ve dveřích,mechanikovi to trvalo asi půl minuty,než odstrojil komplet dveře a nic nezlomil,takže bohužel,přiznávám se,já to nezvládl,vlastně jo,ale nemám čudlíky,tak jsem ve zbývajících dveřích ani nepokračoval...taková má zkušenost s rozebíráním dveří.:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo no.

Jak už to člověk dělá podruhé, tak už to de samo. Když sem odstrojoval tapec na 206tce, tak sem urval z obou dveří jen jeden čudl (ostatní vydržely).

Na 307mě vydržely jen asi dva - zbytek se prostě rozlomil (už ani ty čudly nejsou co bývali :o( Jinak čudl je jeden za 3czk - což není taková tragédie. Rovnou sem nakoupil i plastový držáky vnitřního čalounění, protože když sem odstrojoval auto, tak sem dva musel odvrtat - to je něco na moje nervy tyhle plastový chujovinky.

Takže to chce řešit vklidu a hlavně BÝT PŘIPRAVEN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...