Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolik Vám to papá? aneb spotřeba


Guest puce

Recommended Posts

No u mňa tacho 130 ,gps125 . Ohľadom tej spotreby ,keď natankujem 60 l a vždy nulujem počet Km a za tých 60 l čo dotankujem prejdem 870km ,tak mi vychádza spotreba 6,89 ale pc 6.0. Vždy tankujem po hrdlo. Nech zoberiem 5% toleranciu ,čo je cca 3l I tak 57l na 870 vychádza 6.55lspotreba.Po správnosti podľa pc 6,0 a natanlovaní 60l by som mal spraviť 1000Km? Mne stále vychádza že 130km mi nezapísalo na tacho.Skúšal som porovnať udaje z tachometra na dialnici ,ale nezistil som nejakú odchýlku na 5km a po 10km som to prestal sledovať .Rozmer pneu mám taký ako patrí 205/60/16.Nejak mi to veľmi nevadí,ale to je moj názor na spotrebu. Ešte raz skúsim porovnať vzdialenosti s gps a tachom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mali by sme mať 67l nádrž. nie vždy sú rovnako nastavené plaváky na autách.Po dva krát som už natankoval aj 63l a to keď som isiel do BA ,od Trnavy nie je pumpa cca45km až v blave a kontrolka začne svietiť neočakávane skor hneď zaTT. Od prvého vypnutia mi vojde cca1,5l-2,0l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Milhaus65

Moje spotřeba. Za první 3 dny co to mám ujeto 400 km kombinovaná jízda 50% město 8.4 l/100. Dnes ujeto 160 km do Brna a zpět mimo dálnice s vynulovanou trasou 7.2 l/100 km. Převážně podle pravidel. Ale jde to stěží udržet 90-100 km/h. :D

Jéje gratuluji k novému autí;)Asi se budu muset stavit a pokochat se;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Zipík

Původně zaslal: LubošK

...zcela běžně (alespoň podle PP).

Při troše snahy jsem svého času najel po Severní Moravě z místa odjezdu a zpět cca 200 km se spotřebou 3,3 l/100 km (opět dle PP); bylo by to i méně, ale pokazil mi to průjezd Ostravou.

Jsem zvědavý, jak se projeví pneu Michelin Energy Saver, které jsem včera objednával...

Je to ale hodně o stylu jízdy; manželka výská, když se dostane pod 5l/100 km.

[upravil dne 19.7.08 LubošK]

Chudák motor:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Vám nevím,

s tou dva dvojkou v benzínu mám pocit že ať jedu jak jedu pomalu či rychle tak se pod 10l nedostanu nikdy. Mám najeto bez pár kilometrů 20 tis.

Zkoušel jsem dlouhé trasy s tempomatem i bez něj, zkoušel jsem omezovač max rychlosti na 130km aby mně to nelákalo na dálnici a 960 na okreskách a stejně to žere furt průměrných 10.3 l.

Zkusil jsem i vyšší oktany u benzínu (ty různé 98 a 99 reklamní pokusy u stojanů různých pump) ale jakoby furt nic.

Má někdo 407ku se stejným výkonem motoru jako já? ať mi řekne svůj názor pls...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Zipík

Původně zaslal: LubošK

...zcela běžně (alespoň podle PP).

Při troše snahy jsem svého času najel po Severní Moravě z místa odjezdu a zpět cca 200 km se spotřebou 3,3 l/100 km (opět dle PP); bylo by to i méně, ale pokazil mi to průjezd Ostravou.

Jsem zvědavý, jak se projeví pneu Michelin Energy Saver, které jsem včera objednával...

Je to ale hodně o stylu jízdy; manželka výská, když se dostane pod 5l/100 km.

[upravil dne 19.7.08 LubošK]

Chudák motor:o

Když ujedu 100 km a motor spálí 4 l nafty, znamená to na 100%, že se ten motor míň namaká, než když během týchž 100 km ten motor sežere 5 l nafty (jejichž energetická vydatnost je o 25% vyšší) nebo dokonce 6 l nafty (+50 %).

Jak prosté, Watsone, není-liž pravda?

Jinak řečeno je tak asi jednou z nejvěrohodnějších známek provozování motoru v optimálním režimu jeho spotřeba - na to přece není třeba mít VŠ a vědět vše o Carnotově cyklu (viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Carnot%C5%AFv_cyklus) a infinitezimálním počtu (viz třeba http://leccos.hu.cz/index.php/clanky/infinitezimalni_pocet), ale měl by stačit obyčejný selský rozum a znalost fyziky na úrovni ZŠ.

A co se těch někde výše zmiňovaných kolon za mnou týče, tak to je fakt - když jedu nějakých těch jakž takž \"předpisových\" 55 či 95 km/h, tak se mi občas stává, že mě pak nějaký vůl s \"vytuněnou\" P205 s vyjícím motorem (a s aktuální spotřebou asi tak 20 l benzinu/100 km) a za ním par dalších jemu podobných nejlépe ještě daleko PŘED výjezdy z obce předjíždí, aby po pár kilometrech zopakovali totéž při předjíždění přede mnou jedoucího lehkého náklaďáčku...

a pak něčeho dalšího podobného...

a pak něčeho dalšího podobného...

až je pak po dalších 50 km či 100 km předjedu, když stojí u nějaké benzinky a právě vytahují pistoli ze stojanu s vysokooktanovým benzínem:D...

pokud jej mezitím nepotkám napasovaného ve svodidlech či v autě nějakého mně podobného \"nesportovního\" chudáka, co se stejně jako já chtěl jenom dopravit z bodu \"a\" do bodu \"b\":bacha:bacha:bacha

[upravil dne 28.7.08 LubošK]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: janou

No u mňa tacho 130 ,gps125 . Ohľadom tej spotreby ,keď natankujem 60 l a vždy nulujem počet Km a za tých 60 l čo dotankujem prejdem 870km ,tak mi vychádza spotreba 6,89 ale pc 6.0. Vždy tankujem po hrdlo. Nech zoberiem 5% toleranciu ,čo je cca 3l I tak 57l na 870 vychádza 6.55lspotreba.Po správnosti podľa pc 6,0 a natanlovaní 60l by som mal spraviť 1000Km? Mne stále vychádza že 130km mi nezapísalo na tacho.Skúšal som porovnať udaje z tachometra na dialnici ,ale nezistil som nejakú odchýlku na 5km a po 10km som to prestal sledovať .Rozmer pneu mám taký ako patrí 205/60/16.Nejak mi to veľmi nevadí,ale to je moj názor na spotrebu. Ešte raz skúsim porovnať vzdialenosti s gps a tachom.

Tak som zistil, že aj ja mám pomerne nepresný PP. Je to síce len po druhej plnej nádrži, čiže ešte nejakú desatinu sa to upraví, ale aj tak. Podľa PP spotreba 5,7 podľa manuálneho prepočtu (viď podpis) 6,6. :bojim Vyzerá to, že máme presne rovnaký rozdiel medzi reálom a PP (0,9).

[upravil dne 6.8.2008 AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja už som sa bál že neviem vydeliť dve čísla, ale i tak mi to nejde do hlavy. včera som tankoval 59l a spravil 900km vychádza 6.55l na 100.počítač ukazuje 6,0.Vyzerá to že po výmene vstrekov sa to trochu upravilo. Neviem ako sa dá skontroľovať EGR ,či náhodou neprepúšťa.Či sa dá vyblokovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč po výměně vstřiků:bojim to proboha odešli vstřiky nebo co??? Mě už asi klepne z těch novejch HDi 16V co to tam maj za materály:bacha fakt už se těch motorů začínám bát.

Ty blbouni zvedly vstřikovací tlaky aby zvedli výkon na ukor menší životnosti čerpadel turba a vstřiků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...