Jump to content
Sign in to follow this  
papousek

zadní tlumiče 406

Recommended Posts

Ahoj,

tak jsem zjistil že asi budu muset vyměnit zadní tlumiče u 406 Break, protože se vyklepal/vybouchal píst v tlumiči, a když tlumič se natahuje nebo vytahuje, tak to dost nepříjemně bouchá. Nechal jsem si udělat test tlumičů, ale tam mi řekli že jsou tlumiče dobré ještě na 70-75%, ale tento typ závady se asi nedá poznat na testu tlumičů, protože tlumič normálně funguje ale jen k tomu ještě navíc bouchá. K tomuto jsem se chtěl zeptat co by jste na 406 Break doporučili za zadní tlumiče, někde tady ve starších příspěvcích se dost vychvalovali Kayaba, teď tam jsou namontovaný Monroe Reflex (kapalinový).

Děkuji

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kik    0

Budu měnit zadní tlumiče na svý 205 a kde jsem se ptal, tak mi doporučovali Kayaby a nedoporučovali AL-KO a Monroe. Sám o tom jinak nic moc nevím, ale o těch Kayabách jsem slyšel samou chválu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zásadní rozdíl je v tom, že Kayaba je japonská prvovýroba a ostatní klasický aftermarket. Navíc na 406 Break zadní Kayaba stojí 2500 Kč jeden, což mi přijde u relativně drahýho a novýho auta hodně příznivý, takže bych asi neváhal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

včera jsem koupil taky ty kayaby (plynokapalinový) za 1760 1ks v autoštangl. Jinak na www.autobenex.cz je katalog kayaby, tam si muzete najit kat.cislo tlumice a na www.autostangl.cz se muzete podivat kolik stoji a jestli je maj na sklade - super

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste se chci zeptat, je nutne pri montazi zadnich tlumicu pouzit nove upevnovaci matice tlumicu?? v knize \"jak na to?\" pisou ze ano. popripade kolik ty matice stoji??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×