Jump to content
Brdy

309 automat startování /změna teploty/

Recommended Posts

Žádám o radu, Peugeot 309 Automat

Mam tento problem v letnich mesicich, kdyz se ohreje motor po jizde a do cca 5 min nenastartuju - nejde nastartovat v poloze P ani N. Po otoceni klickem cvakne relatko, ale motor nenatoci. Musim pockat az motor vychladne a potom teprve nastartuju. Letos se to jiz presunulo i do zimnich mesicu. Jakmile mrzne opet ta sama zavada. kdyz byly teploty slabe nad nulou take to neslo, ale kdyz jsem 2x3 posunul radici pakou tam a zpet potom jsem nastartoval. Ve firme, ktere se zabyvaji aut. prevodovkami mi rekli, ze by to mohlo byt cidlo na prevodovce. Nez ho koupim chci se jeste poradit, jestli nekdo nevi co by to mohlo byt. Diky Vam za radu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čau,měl jsem 405 v automatu,ten se mi vysypal,tak jsem přestavěl na manuál.Tuto závadu jsem neměl,ale pokud by jsi chtěl tak ta demontovaná převodovka je k mání,pokud by bylo čidlo stejné můžeme se domluvit,a nějak ho demontovat.Kdyžtak zavolej nebo mailni. Čau Roman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak už jsem na to přišel.Dělalo to čidlo na aut.převodovce.Je tam čidlo se 4konektory,2jsou na zpátečku a 2na ochranu převodovky proti nastartování při zařazeném rychl.stupni.Ty druhé dva jsem propojil na tvrdo a hned to chytlo.Po pitvě čidla jsem zjistil napálené kontakty,které nepřeváděli a zřejmě na to měli vliv i teplotní změny.Nové čidlo stálo 670Kč.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×