Jump to content
fante

Vzduch v chladícím systému.

Recommended Posts

Pánové, mám na vás laický dotaz. Jak nejlíp odvzdušnit chladící systém na mojí 309/1,3l/1986, když nejsem schopný povolit odvzdušňovací šroub na termostatu (teda předpokládám že tam k tomu je). Jak vůbec tudle celou operaci co nejlíp zvládnout. Díky moc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se teda mezi stastne majitele 309tek teprve chystam ;)

ale hledal bych odvzdusnovaci sroub nebo neco podobnyho i kolem radiatoru chladice

a u saldy jsem to delal tak ze mi kamos drzel nohu na plynu a otacky tak kolem 2,5 tis. a pomalu jsem dolival ... pak to parkrat prsklo kdyz vysla bublina a pohodicka (to co tam bylo navic vyslo prepadem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dle dosavadních zkušeností se chladící soustava odvzdušní sama, pouze stačí protočit motorem a vodní pumpa to celé prožene. Jedině, co se někdy nechce nechat odvzdušnit, je radiátor topení po dpalubovkou. K tomu je na přívodních hadicích v motorovém prostoru odvzdušňovací ventilek. Takovej malej plastovej bazmek. Jestli dolíváš kapalinu za studenýho stavu, tak je termostat uzavženej. Po zahřátí to možná trošičku trochu kapaliny spolkne, jináč netřeba s tím nic jinýho dělat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Díky za odpověď. Tak jsem se na to o víkendu vrhnul a celkově jsem dolil přes 2 litry kapaliny. S podivem, že jsem to nezavařil :o. Můj postup byl následující: nakopnul jsem motor, dolil do skoro prázdného chladiče co se do něj vešlo, povolil odvzdušňovací šroubek na chladiči, znovu dolil co se dalo, pak zahříval až se otevřel termostat a znovu dolíval. Doufejme, že jsem tak většinu vzduchu vrátil k původnímu určení. Ještě jednou díky za rady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×