Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vzduch v chladícím systému.


fante

Recommended Posts

Pánové, mám na vás laický dotaz. Jak nejlíp odvzdušnit chladící systém na mojí 309/1,3l/1986, když nejsem schopný povolit odvzdušňovací šroub na termostatu (teda předpokládám že tam k tomu je). Jak vůbec tudle celou operaci co nejlíp zvládnout. Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja se teda mezi stastne majitele 309tek teprve chystam ;)

ale hledal bych odvzdusnovaci sroub nebo neco podobnyho i kolem radiatoru chladice

a u saldy jsem to delal tak ze mi kamos drzel nohu na plynu a otacky tak kolem 2,5 tis. a pomalu jsem dolival ... pak to parkrat prsklo kdyz vysla bublina a pohodicka (to co tam bylo navic vyslo prepadem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle dosavadních zkušeností se chladící soustava odvzdušní sama, pouze stačí protočit motorem a vodní pumpa to celé prožene. Jedině, co se někdy nechce nechat odvzdušnit, je radiátor topení po dpalubovkou. K tomu je na přívodních hadicích v motorovém prostoru odvzdušňovací ventilek. Takovej malej plastovej bazmek. Jestli dolíváš kapalinu za studenýho stavu, tak je termostat uzavženej. Po zahřátí to možná trošičku trochu kapaliny spolkne, jináč netřeba s tím nic jinýho dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Tak jsem se na to o víkendu vrhnul a celkově jsem dolil přes 2 litry kapaliny. S podivem, že jsem to nezavařil :o. Můj postup byl následující: nakopnul jsem motor, dolil do skoro prázdného chladiče co se do něj vešlo, povolil odvzdušňovací šroubek na chladiči, znovu dolil co se dalo, pak zahříval až se otevřel termostat a znovu dolíval. Doufejme, že jsem tak většinu vzduchu vrátil k původnímu určení. Ještě jednou díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...