Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prosím o radu termostat nebo čidlo?


Bobek1307

Recommended Posts

Mám Citroen Ev.2,1 TD. Při teplotě 90° se rozsvítí červená kontrolka na vodu a červený nápis STOP a sepnou ventilátory. Teplota kolísá mezi 90°a 95°. Když ventilátory vypnou klesne teplota na 85°až 90° při normálním provozu. Nedělá to pořád teď to začalo dělat po půl roce. Myslím si že je to buď termostat nebo čidlo. Prosím poraďte co mám vyměnit nebo co s tím mám dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spis cidlo, pokud je tam i klima, mohlo by to byt jednotkou rizeni vetraku - tzv. Bitron, vetsinou byva v levem podbehu, pod plastovym nadkolim, zacal bych tim cidlem, bude to hnede cidlo na domku termostatu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravím.

Mám P806 1,9TD, r.v.1997, man. klima (ale již dlouho nepoužívaná).

Včera při jízdě teplota rovnoměrně stoupala do 70-75 st. Pak rafika vyletěla prudce do prava a 10sekund se držela v červeném poli. Pak zase zpět. A tak furt kmitala jak blbá.

Vodu mám po rysku.

Dneska jsem to zkusil cvičně nastartovat a vše se opakovalo. Vypl jswem motor, počkal 10min.

Otočil klíčkem do první polohy. Ručička teploměru vyjela na 75st. a kmitala +5 až +20st.

Počkal jsem dalších 10min.a otevřel víčko expanzky. Trochu to pšouklo a trochu vody vyprsklo ven. Hladina byla dobrá.

Zavřel jsem víčko, znovu otočil klíčkem do první polohy a rafika teplomětu OPĚT \"tancovala\".

Typuju to na čidlo, nebo termostat.

Máte někdo prosím podobné zkušenosti a případnou radu?:roll

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem se stopkou a červenou kontrolkou jsem vyřešil výměnou hnědého čidla/ čidlo teploty vody/, teplota na budíku mi také kolísala výměna čidla modrého / čidlo budíku/.

Čidla firma Facet po roce a půl se závada objevila znova - výměna hnědého čidla a je vše v pořádku.

Citroen Evasion 2.1TD automatická klima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Brajara

Zdravím.

Mám P806 1,9TD, r.v.1997, man. klima (ale již dlouho nepoužívaná).

Včera při jízdě teplota rovnoměrně stoupala do 70-75 st. Pak rafika vyletěla prudce do prava a 10sekund se držela v červeném poli. Pak zase zpět. A tak furt kmitala jak blbá.

Vodu mám po rysku.

Dneska jsem to zkusil cvičně nastartovat a vše se opakovalo. Vypl jswem motor, počkal 10min.

Otočil klíčkem do první polohy. Ručička teploměru vyjela na 75st. a kmitala +5 až +20st.

Počkal jsem dalších 10min.a otevřel víčko expanzky. Trochu to pšouklo a trochu vody vyprsklo ven. Hladina byla dobrá.

Zavřel jsem víčko, znovu otočil klíčkem do první polohy a rafika teplomětu OPĚT \"tancovala\".

Typuju to na čidlo, nebo termostat.

Máte někdo prosím podobné zkušenosti a případnou radu?:roll

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...
  • O 2 roky později...

termostat je jak psáno výše, nahoře je silná hadiče k chladiči, tak na druhé straně je nátrubek na 3 šrouby, povolíš, odsuneš bokem a vidíš termostat, má OEM 1338 23, otvírací teplota 83 stupňů, bude dobré dát i nové těsnění OEM 1340 48

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...