Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

LED denní svícení


cybertronic

Recommended Posts

Původně zaslal: minimaxa

co vy na to? To je mladší bráška tvé 307cc? :super

led7.jpg

[upravil dne 7/4/08 minimaxa]

Ano ano, známe, je to super, at už je to na jakémkoliv autě, tak mu to dává vzhled jako z jiné planety, když jsem to poprvé viděl na audi, co už je snad rok, tak mi spadla brada a jen jsem čuměl, přitom je to velice jednoduchá věc, origo lišty led jsou osazeny LED Luxeon K2, cena za kus bez optiky je cca 230Kč, ale kde je optika? Krabička? Homologace? Ve finále když koupíte origo, tak moc neušetříte a vypadá to skvěle!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: cybertronic

Původně zaslal: minimaxa

co vy na to? To je mladší bráška tvé 307cc? :super

led7.jpg

[upravil dne 7/4/08 minimaxa]

Ano ano, známe, je to super, at už je to na jakémkoliv autě, tak mu to dává vzhled jako z jiné planety, když jsem to poprvé viděl na audi, co už je snad rok, tak mi spadla brada a jen jsem čuměl, přitom je to velice jednoduchá věc, origo lišty led jsou osazeny LED Luxeon K2, cena za kus bez optiky je cca 230Kč, ale kde je optika? Krabička? Homologace? Ve finále když koupíte origo, tak moc neušetříte a vypadá to skvěle!!

vypada to sice super, ale svetlomety jsou svetlomety...videt pudes mezi normalnima autama co sviti svetlometama o dost hure, uz jenom diky velmi nizke poloze tech svetel a jejich tvaru - maji malou intenzitu a plochu svetla (neco podobneho je to jako castokrat k videni u autoskolnich fabii kde maji ty pridavna svetla pro denni sviceni,), a uspora benzinu...ale sakra jdete, u motoru ktery ma treba jenom 50kW a prumerne treba jede na 15-25kW a dvou zarovek o prikonu celkem 110W pri ucinnosti altiku kolem 80 a vic procent je to tak znat az to teda boli (uz xenonu je to jeste mene) kdyz to nedela skoro ani jedno procento prumerneho vykonu auta... jediny a opravdu jediny rozumny argument je zivotnost zarovek/xenonu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

Původně zaslal: cybertronic

Původně zaslal: minimaxa

co vy na to? To je mladší bráška tvé 307cc? :super

led7.jpg

[upravil dne 7/4/08 minimaxa]

Ano ano, známe, je to super, at už je to na jakémkoliv autě, tak mu to dává vzhled jako z jiné planety, když jsem to poprvé viděl na audi, co už je snad rok, tak mi spadla brada a jen jsem čuměl, přitom je to velice jednoduchá věc, origo lišty led jsou osazeny LED Luxeon K2, cena za kus bez optiky je cca 230Kč, ale kde je optika? Krabička? Homologace? Ve finále když koupíte origo, tak moc neušetříte a vypadá to skvěle!!

vypada to sice super, ale svetlomety jsou svetlomety...videt pudes mezi normalnima autama co sviti svetlometama o dost hure, uz jenom diky velmi nizke poloze tech svetel a jejich tvaru - maji malou intenzitu a plochu svetla (neco podobneho je to jako castokrat k videni u autoskolnich fabii kde maji ty pridavna svetla pro denni sviceni,), a uspora benzinu...ale sakra jdete, u motoru ktery ma treba jenom 50kW a prumerne treba jede na 15-25kW a dvou zarovek o prikonu celkem 110W pri ucinnosti altiku kolem 80 a vic procent je to tak znat az to teda boli (uz xenonu je to jeste mene) kdyz to nedela skoro ani jedno procento prumerneho vykonu auta... jediny a opravdu jediny rozumny argument je zivotnost zarovek/xenonu ...

Je víc než zřejmé, že o tom nevíš vůbec nic a že tu jen střílíš čísla od pasu, které jsi vydedukoval bez vyzkoušení a 100% můžu tvrdit, že jsi nikdy ani neviděl ty LED světla svítit, nebo s největší pravděpodobností to tam máš taky jen s malých 20mA rových ledek a sere tě to, ne. Světla jdou vidět s velké dálky a garantuji ti, ře klasické světlomety v tom neuvidíš!!! a na výšce nezáleží, to stanovuje vyhláška min 25cm nad zemí, jelikož rozptyl světelného toku je 60° co z toho asi plyne??? No to že je naprosto jedno kde to dáš, jelikož už na 10m vzdálenosti to krásně uvidiš. Když jsem fotil své auto, tak to bylo v noci a LED jeli na 10%, jelikož jeli v nočním režimu a ještě mi tam chybělo namontovat jedno, dnes dodělám druhé světlo a vyfotím to přes den z dálky za slunného počasí, v noci svítí vše :-) A co se týče spotřeby, tak samému mi to bylo divné, ale nemůžu přijít na to, proč mi klesla spotřeba, když styl jízdy je stejný a jezdím stále stejnou trasu do školy :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uff,je to fakt krasne,len drahe a zlozita montaz... :(

No ja mam angeleyesy s daylightom-medzi angel kruzkami je dioda,ale vypojil som ju,lebo potom tie kruzky zanikaju,no rozmyslam,ze to spat zapojim,ale tak klesne mi trochu spotreba ked mam 2.0 100KW?:myslim

A mozem to vobec pouzit ako daylight???

denooan1.jpg

Dufam,ze nie som moc :xvul

[upravil dne 8.4.2008 Bloodeye]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bloodeye

Uff,je to fakt krasne,len drahe a zlozita montaz... :(

No ja mam angeleyesy s daylightom-medzi angel kruzkami je dioda,ale vypojil som ju,lebo potom tie kruzky zanikaju,no rozmyslam,ze to spat zapojim,ale tak klesne mi trochu spotreba ked mam 2.0 100KW?:myslim

A mozem to vobec pouzit ako daylight???

denooan1.jpg

Zase to nepřekombinuj. :D Aby tu všichni najednou nezačali vypínat světla kvůli spotřebě. :) Tu diodu jako daylight samozřejmě použít nemůžeš, svítí to málo a nebude to vidět. AA kroužky nejsou ve dne vidět prakticky vůbec, takže pokud neplánuješ světelný modul z Audiny, tak nech diody vypnutý (beztak jsou tam vošklivý :D), nech svítit kroužky jako parkovačky a na denní sviť potkávačkama. Snížení spotřeby o 0,1 - 0,2 litru nestojí za ty problémy. Dle mého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bloodeye

Hmmm,no ale ked je ta dioda nazvana daylight a je to homologizovane,naco to tam je?:nevim

Na prd. Ty světla jsou homologovaná pro provoz na pozemních komunikacích jako celek, nicméně těžko půjde tu diodku označit jako denní světlo adekvátní potkávačkám. Můj názor v tvém případě je svítit normálně. Ty LEDky jsou o průser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bloodeye

Hmmm,no ale ked je ta dioda nazvana daylight a je to homologizovane,naco to tam je?:nevim

Viem,ze kruzky nie su moc vidno,tie audinove by som si aj dal,ale drahe to je zatim

Vůbec si neumím představit, jak ta jedna LED s příkonem 20mA může svítí, myslím že ji tak tak uvidíš v šeru až noci. A co se táše o spotřebě, tam se musí proudy pohybovat v řádech 10A a ne takove nicka :-) jinak už mám světla dodělaná komplet, jupíí :cool:

[upravil dne 8.4.2008 cybertronic]

post-0-1410959981238_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: cybertronic

No a tak nějak to vypadá z 50m dálky 8.4.2008 kolem 15.00 hodin, to je pro ty, kteří nevěří, že to opravdu svítí :-)

[upravil dne 8.4.2008 cybertronic]

Perfektní! :potlesk:super

[upravil dne 8/4/08 Majar]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie svetla svietia slusne nato, ze su LED, ale iste uznas, ze na reflektory sa to proste nechyta :)

Ja som videl svietit Audinky, tie co maju tieto silne LED zabudovane do svetlometov a svieti to moc pekne... cosi take si chcem spravit ja :) ... uz len zohnat taketo silne diody :)

BTW: Celkovo moc pekne CC... akurat mi trosku vadi, ze pneu mas nejake gulate... skus z nizsim profilom, alebo uzsie pneu :).. alebo sirsie disky.. ktore su vsak inak mooc pekne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ALFWORKS

Tie svetla svietia slusne nato, ze su LED, ale iste uznas, ze na reflektory sa to proste nechyta :)

Ja som videl svietit Audinky, tie co maju tieto silne LED zabudovane do svetlometov a svieti to moc pekne... cosi take si chcem spravit ja :) ... uz len zohnat taketo silne diody :)

BTW: Celkovo moc pekne CC... akurat mi trosku vadi, ze pneu mas nejake gulate... skus z nizsim profilom, alebo uzsie pneu :).. alebo sirsie disky.. ktore su vsak inak mooc pekne :)

Ahoj, nesouhlasím s tebou, pokud jsi videl origo LED co má Audi ve svetlech, tak používají Luxeon K2 výkon 1 Led je 1W, ty stejné LED jsou i v tomto světle, jelikož toto jsou original světla na Audi S6, jestli jsi to nepochopil, žádná náhrada a svítí to naprosto stejně jako to co mají ve světlech, jelikož S6 ty LED světla má v mřížce jak by měla mít mlhovky!! To jen foták neumí pobrat, domnívám se že je to tím jak to vyvažuje bílou barvu :-( a nesouhlasím s tebou ani stím, že na reflektory to nemá, to víš že má, svítí to víc!!! Si piš, je to original díl!!! Pokud neuvidíš na vlastní oči, těžkou usoudíš z fotky. A co se týče pneu, mám v plánu na narozeniny udělat si radost, toto jsou jeste origo, když bylo auto funglovka, jeste mají trochu vzorek, tak je chci olítat, je mi jich líto, ale mám v plánu pěkné pneu, příjde na to :-) A LED Luxeon K2 koupiš v ČR za cenu kolem 250kč bez optiky, bez problémů,

Tam se na světlo musíš dívat přímo +- 40°, jinak světlo strácí na intenzitě, je to denní světlo a ne mlhovka !!! Má tě jít vidět hlavně ze předu a světlo má Homologaci! Kamarád dnes dělal technickou, má je namontované na Pasatu a v poho prošel a ještě mu je pochválili, tak je to v suchu a dnes mě stavěla policie a nemohla se vynadívat, ptal jsem se jich na názor montovat díl homologovaný pro audi, prej kdybych jim to neřek, tak si to ani neuvědomí, ale jinak nic, hlavně že to má E1 :-) Ale nesouhlasím s nikým, kdo říká že to svítí hůře než reflektory!! Tohle může říct jen ten, kdo to postaví vedle mě a z dálky řekne, já to mám vyzkoušeno!!! A nebudu Vás tu zde přemlouvat, je mi to uplně jedno a čím méně lidí to bude mít, tím atraktivnější to bude :-) co Vám na to mám říct !!!!

[upravil dne 9.4.2008 cybertronic]

[upravil dne 9.4.2008 cybertronic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, podle mně jsou z dálky vidět líp než tohle už jen reflektory Fábie (který svítí do očí v jakýkoliv poloze :D) a pak samozřejmě dálkový... Pěkná práce. :)

btw, tebe stavěli policajti jen proto, aby ti očíhli LEDky? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

No, podle mně jsou z dálky vidět líp než tohle už jen reflektory Fábie (který svítí do očí v jakýkoliv poloze :D) a pak samozřejmě dálkový... Pěkná práce. :)

btw, tebe stavěli policajti jen proto, aby ti očíhli LEDky? :D

No fábie svítí do očí, to je fakt :-), první jsem se pokoušel dělat pro jednoho kamaráda led pásek s obyč LEDkama, které jem budit asi o 1/3 větším proudem po kradší dobu, ale vidět to nešlo, to prostě musí být LEDka nejméně 1W a určitě musí mít parabolu, či optiku, jako májí tyhle denní světla audi. Policie mě stavěla, protože svítím něčím neobvyklým, změřili si výšku, do ruky jsem jim vrazil homologační papíry a za 5min, řekl, že mě musí pochválit, že je to dobré a že mám jet, pak dodal, že si mám v brzké době vyměnit pneu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: cybertronic

Původně zaslal: ALFWORKS

Tie svetla svietia slusne nato, ze su LED, ale iste uznas, ze na reflektory sa to proste nechyta :)

Ja som videl svietit Audinky, tie co maju tieto silne LED zabudovane do svetlometov a svieti to moc pekne... cosi take si chcem spravit ja :) ... uz len zohnat taketo silne diody :)

BTW: Celkovo moc pekne CC... akurat mi trosku vadi, ze pneu mas nejake gulate... skus z nizsim profilom, alebo uzsie pneu :).. alebo sirsie disky.. ktore su vsak inak mooc pekne :)

Ahoj, nesouhlasím s tebou, pokud jsi videl origo LED co má Audi ve svetlech, tak používají Luxeon K2 výkon 1 Led je 1W, ty stejné LED jsou i v tomto světle, jelikož toto jsou original světla na Audi S6, jestli jsi to nepochopil, žádná náhrada a svítí to naprosto stejně jako to co mají ve světlech, jelikož S6 ty LED světla má v mřížce jak by měla mít mlhovky!! To jen foták neumí pobrat, domnívám se že je to tím jak to vyvažuje bílou barvu :-( a nesouhlasím s tebou ani stím, že na reflektory to nemá, to víš že má, svítí to víc!!! Si piš, je to original díl!!! Pokud neuvidíš na vlastní oči, těžkou usoudíš z fotky. A co se týče pneu, mám v plánu na narozeniny udělat si radost, toto jsou jeste origo, když bylo auto funglovka, jeste mají trochu vzorek, tak je chci olítat, je mi jich líto, ale mám v plánu pěkné pneu, příjde na to :-) A LED Luxeon K2 koupiš v ČR za cenu kolem 250kč bez optiky, bez problémů,

Tam se na světlo musíš dívat přímo +- 40°, jinak světlo strácí na intenzitě, je to denní světlo a ne mlhovka !!! Má tě jít vidět hlavně ze předu a světlo má Homologaci! Kamarád dnes dělal technickou, má je namontované na Pasatu a v poho prošel a ještě mu je pochválili, tak je to v suchu a dnes mě stavěla policie a nemohla se vynadívat, ptal jsem se jich na názor montovat díl homologovaný pro audi, prej kdybych jim to neřek, tak si to ani neuvědomí, ale jinak nic, hlavně že to má E1 :-) Ale nesouhlasím s nikým, kdo říká že to svítí hůře než reflektory!! Tohle může říct jen ten, kdo to postaví vedle mě a z dálky řekne, já to mám vyzkoušeno!!! A nebudu Vás tu zde přemlouvat, je mi to uplně jedno a čím méně lidí to bude mít, tím atraktivnější to bude :-) co Vám na to mám říct !!!!

[upravil dne 9.4.2008 cybertronic]

[upravil dne 9.4.2008 cybertronic]

Ja som dobre pochopil, ze su to original Audi svetla... ale ja hovorim o inych svetlach

Ja hovorim o tychto:

http://www.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2007/08/2008audia4.jpg

A toto su tvoje:

http://www.fourtitude.com/news/uploads/Features/062__scaled_600_006.jpg

A ked vsetci zhodne tvrdite, ze to svieti tak ako reflektory, tak sa pytam, ze preco este nevyrobili LED reflektor z tych LEDiek?... lebo to proste tak nesvieti :roker

[upravil dne 10/4/08 ALFWORKS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...