Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

FAP filtr


drsnej márvin

Recommended Posts

Jako zatím čekatel na \"výhodnou\" koupi ojetého 4O7 SW s motorem HDI bych měl malý dotaz.

Zde sem se dočetl mnoho o filtrech pevných částic, jejich výměna a údržba přijde na nemalý peníz :roll a jelikož budu pořizovat auto co bude mít nalítáno přes 100.000, tak mě celkem trápí otázka jestli ten fitr je ve všech motorech HDI nebo až od nějakého pozdějšího roku výroby. Mě se bude týkat r.v. 2004 nebo 2OO5.

Dík za odpověď ;)

[upravil dne 5/4/08 drsnej márvin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
Původně zaslal: denoo

nazdar, dnes sa mi stala taka nemila vec, po natankovani, mi napisalo hlasku Fap aditivum level low ,

zaujima ma, kolko este mozem jazdit km cca, a kolko stoji to doplnenie , a to doplnia iba v peugeote??? dik

Kolik máš najeto jen tak pro zajímavost at vím kdy mě to čeká......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: brasil

zatím máš pokoj tak do 180.000 pak se musí vyměnit.

Pro Přému: dolití nebo výměna závisí i na na pojížďkách, jízdách po městě apod. Většinou, kdo jezdí dlouhé trasy vydrží víc.

Tak to já spíš jezdím delší trasy.......:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zatial som nasiel iba toto:

Nie je tam odkaz kde sa to da zohnat, ale neviem ci je to neake specialne aditivum pre FAP. Cize by sa tam dalo do doliat normalne aditivum do nafty:myslim a jedine co potom treba urobit, je presvedcit pocitac o tom ze si ho tam fakt doplnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pre FAP je špeciálne aditívum a je iné ako do nafty.

Čo sa týka spotreby aditíva - nie je závislá od dĺžky trás ale od tankovaného množstva. Aditívum sa vstreku po tankovaní do nádrže a minimálne množstvo je pre cca 7 litrov nafty. Takže ak sa tankuje menej aditívum sa spotrebováva rýchlejšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže toto jsem našel na citroen klubu:

Tak jsem to našel.

Podívejte se sem:

http://www.psa-peugeot-citroen.com/document/presse_dossier/fap_1999_04_151017847928.rtf

Tam na straně (asi) 6 stojí:

Ce filtre reste efficace pendant toute la durée de vie du véhicule. Un nettoyage à l\'eau sous pression sera effectué tous les 80 000 km chez les concessionnaires afin d\'éliminer les dépôts de cérine.

Pro ty, co si to sice přečtou, ale nic z toho nemají:

Tento filtr (tedy FAP) zůstává účinný po celou dobu života vozidla. Čištení vodou pod tlakem probíhá každých 80 000 km u koncesionáře (v servisu) pro eliminaci usazování cerinu.

Takže v Brnocaru mají pravdu a jinde jen tahají z lidí peníze, protože se jim nechce dělat to, co mají předepsáno od PSA. Zlaté české servisy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak ja som mal dnes viac stastia, volal som do jedneho nemenovaneho peugeot servisu, cenu mi vycislili na 5000sk, co sa mi zda vela, tak ma prepojili na dakeho technika ze sak nech sa popytam co chcem vediet, a ten mi dal svoje cislo , spravi ako fusku doma, aditiva su vraj odlozene :) , takze som rad ze nemusim davat von 5000sk, mozno trochu viac este. Mozno aj vycistim fapko rovno :papa

inak to je asi najlepsi sposob, ako byt neokradany o velke peniaze v original servise, kde si uctuju 850sk na hodinu na peugeot 407, najst niekoho z peugeota, kto robi aj doma servis, a mate pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...