Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ulysse 2.0i benzin a občasné chcípání


fadja

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Zdravím ,mám P806,s občasným chcípáním motoru nemám problém.(zatím :-) ) trochu s kolísáním za studena-už to ignoruju. Za tepla dobrý.

Nepomohlo by vám jen trochu zvýšit otáčky třeba jen na nějakých 1200-1300ot. na volnoběh?

Myslím na klapce ,potáhnout lanko štelovákem.

Byl by zvýšenej volnoběh ale nechcíplo by to a nebylo nebezpečný.

Jen taková úvaha.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Hej hola!

Včera jsem přijel před garáž po asi 20km jízdě a motor kolísal. Nechal jsem ho nastartovaný a šel otevřít vrata. Jakmile se sepnul větrák chlazení, tak kolísání přestalo. Po vypnutí větráku chvilku trvalo než začaly otáčky kolísat do dalšího sepnutí větráku. Tohle kolísání musí dělat regulátor dobíjení! Pokud se mýlím, tak mne popravte, nejsem autoelektrikář.... A když zapnu klimu, tak kolísání taky přestane....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdarec chlapi, nevim jestli vam to pomuže. Znamej si koupil uklysse 2.0 16V a motor jel ukázkově. Jadnou chtěl nastartovat a jelo to jak trabant na principu nahodnych výbuchu a kdyz to nechal na volnoběh, tak se všechno rožlo jak vánočni stromek a zdachlo to. Tak vypnout klicek, znova zapnout, nastartovat chvilku v poho a zase to zdechlo tak vyměnil snímač tlaku sacího potrubí a je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Celý problém tkví v hlavě válců. Měl jsem stejný problém. 2.0i občasné chcípnutí s častějším a častějším opakováním. Vyřešeno kontrolou tlaků a hlavy. Unikal mi kvůli tomu i olej. Hlava byla kapku zkřivená. Po přebroušení a renovaci ventilových sedel je už rok klid. Navíc spadla spotřeba z původních 11l na 9,5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 2 roky později...
  • O 3 měsíce později...

Ahoj chlapy.Menil jsem starter vse v pohode.Jen jsem zapomel odpojit baterku tak si to zajiskrilo.Kazdopadne chod motoru na tech 900 otackach pri volnobehu.Studene starty az na podruhe.Litaji otacky sem a tam pote se to ustali.Nicmene auto jede.Jen v otackach od 2800-3300 jako by se dusilo a pomalu se zveda.Pri prekroceni hranice 3300 uz zase frci a obcas streli do vyfuku.Nove svicky,palivak.Setkal se s tim nekdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Tak já po letech přidám poznámku, ona ta naše auta už jsou asi dávno ve šrotu, ale než jsem se s autem rozloučil, začala mi blbnout spínačka, prostě občas nespojil startér, tak že po jezeďázku oprava paralelním tlačítkem a odpojil kontakt ve spínačce a co bylo překvapení, když mělo auto tendenci chcípat na volnoběh, všiml jsem si, že má taky problém i s blikáním blinkrů, tak jsem prostě za jízdy párkrát cvrknul s klíčkem, jako že chci startovat, prostě jako jestli ve spínačce není studeňák a ejhle, najednou auto přestalo chcípat na volnoběh... tak že to už bylo na mě moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Dnes jsem provedl výměnu map sensoru +výměnu kabelu k svickam +výměna svíček a filtru. Tak jsem zvedavej jak bude fungovat dál.. Hodinu běhal motor naprosto perfektně a vyčistil jsem přitom i klimu. Jestli to někomu pomůže (snad ano) , budu jedině rád. Moc už nás asi nebude, kterým to blbne. A nebo jo? 

Upraveno uživatelem adraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapomněl jsem napsat, že přes diagnostiku poradil a pomohl objednat Ferry. Moc děkuji. 

Map sensor, svíčky, filtr a zapalovací kabely, komplet i s dopravou mě to vyšlo na 840 Kč. 

Včera jsme najeli 40 km a bez jediného chcipnuti. Teda zatím, doufám. 

Upraveno uživatelem adraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...