Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ulysse 2.0i benzin a občasné chcípání


fadja

Recommended Posts

jo, dik Fery, tak to byl snimac teploty nasavanyho vzduchu (cervena pecka), na ten MAP sem teda jeste nekoukal, mel sem to pred 14 dny komplet rozebrany - klapku a ty trubky sani ... atd. a popravde receno, nikde sem tam nic takovyho nevidel, mozna sem ale spatne koukal, casem se na to podivam znova ...

nicmene uz me pomalu prestavaj tyhle pokusy bavit, takze asi zajdu do GM a koupim nakej zakladni osciloskop a zacnu vsechno poradne merit, protoze jenom menit cidla asi neni ta uplne spravna cesta, uz jenom z duvodu, ze cidlo muze bejt treba ok, ale draty co od nej vedou pres pul auta k jednotce uz ok bejt nemusej a takovyhle veci se bez osciloskopu daj tezko zjistit ... defakto uz davno sem o nakym osciloskopu premejslel, tak ted mam aspon duvod si ho poridit, treba k Vanocum ;)

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem zkusil vymenit lambdu, u ty prilezitosti sem to trochu promeril, ja mam od lamdy 4-vodicovy kabel, ktery ja na konci zakoncen 2-ma konektory :

cervenej konektor : vyhrivani lamda sondy, pri sepnutem rele vstrikovani (motor bezi) je tam 12V, vyhrivaci odpor v lambde lamda bude asi cca 12R, protoze tam tece cca 1A, kdyz ji clovek ma vymontovanou a drzi ji v ruce, tak citi, jak se ohriva, da se ale v ruce normalne udrzet, zas tak moc se cela neohreje, aspon ne ta moje ...

bily konektor : signalovy konektor, sedy vodic - zem, cerny vodic - signal : tady sem nameril multimetrem pri bezicim motoru na volnobeh cca 0.8V. Pri pridani plynu napeti kleslo nekam k 0.5V ... Samozrejme, ze tohle je nepresny mereni, protoze z Lambdy jde takovej radoby sinus signal, kterej by bylo potreba videt na osciloskopu, nicmene aspon takhle multimetrem bylo videt, ze to cely nejak zije ...

nicmene jina lambda = zadna zmena, motor ma po ohrati porad stejne divnej chod, tak jako si \"brbla\" - trochu strili do vyfuku, volnobeh sice drzi, ale chod je divnej ...

pri pridani plynu na cca 3000ot se posleze stavaj 2 pripady :

1) tak otacky spadnou na cca 1100ot. tam se drzi tak 2 vteriny, pak spadnou nekam na 600ot a motor brbla ...

2) otacky propadnou rovnou dolu nekam na 500-600ot. motor si prichcipne a pak po cca 1-2 vterinach se ustali na volnobehu cca 800ot., nekdy to jeste 1-2x zahoupa ...

uplne sice nechcipne skoro nikdy, to uz se mi dlouho nestalo, nicmene ten chod je divnej, navic chod motoru neni moc dobrej ani pri malych otackach napr. pri rozjedu, podle me nema silu, kterou by mit mel ... pri vyssich otackach vsechno v pohode, taha a jede dobre ...

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc za informaci o vyreseni tvyho problemu !

Akorat bych se jeste zeptal - jestli jsi mel problem jen s volnobehem, anebo jestli ti po pridani plynu taky padaly otacky nekam na 500ot a pak se splhaly na 800ot - takovy to prichcipavani ?

A povi mi nekdo - co je potreba vsechno udelat pro kontrolu ventilu ?

dik, hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hribe

Diky moc za informaci o vyreseni tvyho problemu !

Akorat bych se jeste zeptal - jestli jsi mel problem jen s volnobehem, anebo jestli ti po pridani plynu taky padaly otacky nekam na 500ot a pak se splhaly na 800ot - takovy to prichcipavani ?

A povi mi nekdo - co je potreba vsechno udelat pro kontrolu ventilu ?

dik, hribe ;)

Přesně jak píšeš. Po přidání plynu to spadlo a mělo to co dělat aby to nechcíplo. Po chvilce se to vyškrábalo nahoru.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik za odpoved, tak to asi zacnu zjistovat informace kolem ventilu, protoze chovani myho motoru je stejny....

A vzhledem k tomu, co uz sem tady vsude cetl - jak vsichni povymenovali vsechny mozny cidla a nic nepomohlo, tak tohle zni rozumne ...

Apropo vzpomel sem si, ze sem kdysi pred pul rokem otevrel kapotu auta a co nevidim - hadice sani, co vede zepredu od chladice k vzduchovymu filtru byla vepredu vypadla a nepamatuju se, ze bych se v tom tenkrat nak hrabal. Dal sem ji tam nazpatek a neprikladal sem tomu prilis velkej vyznam, nicmene ted mi dochazi, ze zrejme doslo asi k zpetnymu vystrelu do sani a ta hadice tlakem odpadla ...

hribe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hribe

dik za odpoved, tak to asi zacnu zjistovat informace kolem ventilu, protoze chovani myho motoru je stejny....

A vzhledem k tomu, co uz sem tady vsude cetl - jak vsichni povymenovali vsechny mozny cidla a nic nepomohlo, tak tohle zni rozumne ...

Apropo vzpomel sem si, ze sem kdysi pred pul rokem otevrel kapotu auta a co nevidim - hadice sani, co vede zepredu od chladice k vzduchovymu filtru byla vepredu vypadla a nepamatuju se, ze bych se v tom tenkrat nak hrabal. Dal sem ji tam nazpatek a neprikladal sem tomu prilis velkej vyznam, nicmene ted mi dochazi, ze zrejme doslo asi k zpetnymu vystrelu do sani a ta hadice tlakem odpadla ...

hribe ;)

cece ja mel LPG taky na 405tce, to jsme o tom vlastne spolu mluvili, a byl to teda 1.6 karbutator, ale ve chvili kdy byla tahle hadice sani od predni masky nasazena, auto chcipalo, na volnobeh, pri vyhozeni rychlosti za jizdy atd. a ve chvili kdy se demontovala , tak chcipani zmizelo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

takže po nějaké době ježdění od opravy vždy motor naskočil hned na poprvé a otáčky byly taktéž v naprostém pořádku.

Po nastartování otáčky vyběhly jak mají a drží. A co se týká občasného chcípání,tak to jsem zatím taktéž nezažil. Takže spokojenost(zatím než přijde něco jiného:aut).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ahoj,tak už mám ten stejný problém jako zde někteří.Dnes sem nemohl nastartovat,prostě nechtělo se mu.Až sem ho držel pod plynem tak se mě podařilo odjet,ale když sem za jízdy sundal nohu z plynu tak stejně motor chcípnul.Vůbec to nedrží volnoběh ať studené nebo teplé.Mechoš mě říkal že možná přeskočil řemen,ale taky to neví stopro.Skusí to taky napíchnout na kompl.Tak sem zvědav co mě čeká za ortel.

Jo mám Ulysse 2.0i rok 1995.

Riči :roker

[upravil dne 2.11.2008 cracken]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 2 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Tak sem se včera vracel z Ukrajiny a po 6,5 hodinovém stání na slovensko ukrajinských hranicích a neustálém startování to začalo opět zlobit.Zas to po nastartování ihned zdechá,takže asi zas odešlo čidlo teploty motoru.Tak zítra znovu do servisu,ach jo.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

takže jsem tam co jsem býval:(

Při studeném startu to vypadá jako,když to brblá jen na tři válce a otáčky klesnou a chcípne to. Na podruhé to tak trochu má tendenci chcípnout (někdy se i stane). A jak tady někdo psal,tak otáčky dělají,že vyletí na cca 2tisíce a hned dolů a zase na 2tisíce,pořád dokola. Zatím se mi teda ještě nestalo od opravy,že by to chcíplo za jízdy.

Navíc se přidalo to,že pokud jedu na lpg ,tak při rychlejším přidání plynu to opět střelí do výfuku a jakoby to přestane táhnout. Musím podřadit,rozjet to,přeřadit a pomalu přidávat. A ještě při jízdě to jakoby škube občas

Nevěděl by jste někdo?

Nemáte někdo foto kde je teplotní čidlo?

Díky

[upravil dne 23/2/09 adraj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

ja sem s tim problemem volnobehu ted delsi dobu nezabejval, nicmene zkusil sem jednu jednoduchou vec - asice natankoval sem Shell W-power - a je to znat, start v pohode, kdyz se to ohreje tak v pohode drzi volnobeh, pravidelny chod motoru, po pridani plynu a sundani nohy z plynu se otacky vrati na volnobeh (cca 900ot.) bez propadu nekam dolu .... takze na beznin dobry.

problem je na LPG - ted v zime, musim prepinat na LPG rucne az kdyz je teplota vody cca 80st., kdyz prepnu driv, tak motor na volnobeh houpa, propadava se ... kdyz uz je motor dostatecne ohraty, tak uz volnobeh drzi, ale zdaleka ne tak dobre jako na benzin ... A ikdyz je motor totalne ohraty a drzi volnobeh, tak stejne nebezi na volnobeh pravidelne - takovy poprskavani do vejfuku + pri malym pridani plynu na neutral nepravidlenej chod ... - noc z toho se nedeje na benzin, resp. nedeje se na benzin, pokud vubec nezapnu LPG, pokud nastartuju na beznin, pak prenu na LPG a ujedu treba 100km a pak prepnu jen tak na zkousku na benzin, tak to brbla i na benzin ...

takze muj zaver je, ze to proste dela LPG, nejak asi mate ridici kednotku ...

vsechno to taky zalezi na pocasi a teplote, nejlepsi je to v lete pri teplotach 15 - 30 st. C, nejhosi ted v zimne -2 ... 5 st.C, pri velkejch mrazech treba -10st.C a min to zas i na LPG bezi celkem pekne ...

zatim to jde, tak s tim jezdim ...

hribe ;)

[upravil dne 5/3/09 hribe]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak dnes opět problém. Motor zahřátý, delší jízda z kopce a celou dobu brždění motorem (zařazená 4. rychlost a noha z plynu) poté jsem chtěl přidat plyn a motor se dusil, vůbec nezrychloval prostě nic. Musel sem vyšlápnout spojku a prošlápnout plyn a potom jel dál. Taky pozoruji, že se to stává jen když nemám zapnutý klimakompresor. Když dám na klimatroniku ECO tak to zlobí. Volnoběh bez klimy cca 850ot a při zapnutí klimy cca1000ot. Dělá to jen při brždění motorem jinak jede normálně. Nemá někdo tip? Co třeba klapka? Motor 2.0 Turbo:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahoj,po dlouhé době.Tak od posledního příspěvku to párkrát zas zlobilo,takže ne čidlo teploty motoru.Je ale zvláštní že při těchto chcípacích potížích ukazuje teplotu 90C.Samo že to blbne o víkendu a když chcu jet v pondělí do servisu tak je OK.JO jinak je teplota 90 a jeden dílek. :rokerRiči

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj,tak teď to chcípá skoro pořád,ale ne když to je v servisu.Dnes sem ho z něj vyzvedl,vymněnili káble od svíček,prý sou špaté, a teď se chová dobře.No jen sem odjel a dojel do práce tak to začlo chcípat zas.V pátek jedu do Čechyně k nějakému odborníkovi na ty naše zlobivce,no ale moc tomu nevěřím,také něco říkal o klapce a motorku.Že já vůl nezůstal u VW T3.

Zatím ahoj :roker Ullyse 2,0i 1995

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...