Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 Gurus, potřebuji pomoc


lander

Recommended Posts

Zdravím všechny, potřebuji pomoci

Koupili jsme na ježdění do města 206ku s motorem 1,1 litru. Nevím přesně co to je za verzi, moc se v tom neorientuji, ale auto je vybaveno ABS, airbagy, ale nemá elektrická okénka a zrcátka a zadní sedadla jsou v jednom kuse.

Tak a co jsou mé problémy a co bych chtěl vylepšit:

- Potřebuji dodělat centrální zamykání

- Elektrická zrcátka by byla taky super

- čírá přední optika, kde ji sehnat? nějakou pěknou.

- zadní světla?

- přední nárazník z jinačí verze, ta co má větší průduch vepředu a mlhovky.

- zapínání předních mlhovek, to asi bude chtít jinačí páčku u volantu

- jaká kola na léto? 15tky? 195/50/15 ?

- máte někdo technický manuál a elektrická schémata?

- při vytažení klíčku si rádio nepamatuje uložené stanice, proměřil jsem káble a při vytažení klíčku ani v jednom nejde do rádia 12V :-(

- klika dveří jinačí než bakelitová, bud v barvě auta a nebo chrom, kde sehnat?

- klika otevírání zevnitř auta, viděl jsem ji na fotkách v chromu, kde sehnat?

To? na úvod, můžete mi někdo poradit, určitě jsou tu GURU, které už se v 206ce hodně vyznají a ví, kde co sehnat za super cenu a co a jak upravit.

Díky moc

Lander

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda tolik soust hned najednou!

- centrál: pokud jdou odemknout všechny dveře klíčkem tak dálkové ovládání např. Jablotron (třeba i s alarmem - pokud nechceš zrovna investovat do orig. Peu), pokud klíčkem otvíráš jen jedny dveře tak i serva a řídící jednotku - opět např. Jablotron

- rádio: koukni na zapojení ISO konektoru - na netu najdeš - a podle toho to zapoj (musí tam být jeden drát trvalé napájení +12V a jeden napájení po zapnutí klíčku), pokud není rádio přes ISO konektor, zapoj je přes něj - je to pohodlné při demontáži při opravách

- ostatní díly nejlíp navštěvovat vrakáče nebo tuningové obchody, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem lander

Zdravím všechny, potřebuji pomoci

Koupili jsme na ježdění do města 206ku s motorem 1,1 litru. Nevím přesně co to je za verzi, moc se v tom neorientuji, ale auto je vybaveno ABS, airbagy, ale nemá elektrická okénka a zrcátka a zadní sedadla jsou v jednom kuse.

Tak a co jsou mé problémy a co bych chtěl vylepšit:

- Potřebuji dodělat centrální zamykání

- Elektrická zrcátka by byla taky super

- čírá přední optika, kde ji sehnat? nějakou pěknou.

- zadní světla?

- přední nárazník z jinačí verze, ta co má větší průduch vepředu a mlhovky.

- zapínání předních mlhovek, to asi bude chtít jinačí páčku u volantu

- jaká kola na léto? 15tky? 195/50/15 ?

- máte někdo technický manuál a elektrická schémata?

- při vytažení klíčku si rádio nepamatuje uložené stanice, proměřil jsem káble a při vytažení klíčku ani v jednom nejde do rádia 12V :-(

- klika dveří jinačí než bakelitová, bud v barvě auta a nebo chrom, kde sehnat?

- klika otevírání zevnitř auta, viděl jsem ji na fotkách v chromu, kde sehnat?

To? na úvod, můžete mi někdo poradit, určitě jsou tu GURU, které už se v 206ce hodně vyznají a ví, kde co sehnat za super cenu a co a jak upravit.

Díky moc

Lander

A má to vůbec cenu investovat do toho, když je to do města.

Jinak se mrkni po tunngovejch obchodech.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Díky moc za odpověď. Já vím, trochu moc soust, ale s novým autem spousta otázek.

Takže co se týká centrálu, klíčkem zamykám pouze jedny dveře, takže to znamená, že potřebuji instalovat komplet central zamykání. Myslíš si, že je lepší jít do Jablotronu? (Jako chci od nich alarm) a nebo instalovat originál centrál zamykání, teda jestli se dá někde sehnat, třeba i spolu s elektrickými zrcátky?

Co se týká rádia, je zapojené přez ISO konektro. Radio jsem vymontoval a proměřil ten konektor, ale právě že když není klíček v zapalování, tak ani v jednom káblu není 12V, jakmile ale zapnu zapalování, je ve dvou káblech. Že by to takto blb imobilizér??

Někdo další mí může pomoci v mých dotazech z prvního postu?

Lander

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Marty

Napsán autorem lander

Zdravím všechny, potřebuji pomoci

Koupili jsme na ježdění do města 206ku s motorem 1,1 litru. Nevím přesně co to je za verzi, moc se v tom neorientuji, ale auto je vybaveno ABS, airbagy, ale nemá elektrická okénka a zrcátka a zadní sedadla jsou v jednom kuse.

Tak a co jsou mé problémy a co bych chtěl vylepšit:

- Potřebuji dodělat centrální zamykání

- Elektrická zrcátka by byla taky super

- čírá přední optika, kde ji sehnat? nějakou pěknou.

- zadní světla?

- přední nárazník z jinačí verze, ta co má větší průduch vepředu a mlhovky.

- zapínání předních mlhovek, to asi bude chtít jinačí páčku u volantu

- jaká kola na léto? 15tky? 195/50/15 ?

- máte někdo technický manuál a elektrická schémata?

- při vytažení klíčku si rádio nepamatuje uložené stanice, proměřil jsem káble a při vytažení klíčku ani v jednom nejde do rádia 12V :-(

- klika dveří jinačí než bakelitová, bud v barvě auta a nebo chrom, kde sehnat?

- klika otevírání zevnitř auta, viděl jsem ji na fotkách v chromu, kde sehnat?

To? na úvod, můžete mi někdo poradit, určitě jsou tu GURU, které už se v 206ce hodně vyznají a ví, kde co sehnat za super cenu a co a jak upravit.

Díky moc

Lander

A má to vůbec cenu investovat do toho, když je to do města.

Jinak se mrkni po tunngovejch obchodech.;)

No určitě!!! Protože to auto se jen tak neprodá, doma určitě vydrží tak ze 5 let.

[Editován dne 20/1/04 lander]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni na ty odkazy co jsem napsal a tam je perfektně vysvětlené to zapojení. Je to asi zapojené blbě (imobilizér by s tím neměl mít nic společného) - stačí, když ten kabel, co má mít trvalý plus napojíš přímo na pojistku v pojistkové skříňce a mělo by to být OK.

Ten centrál je pak nejlíp vzít komplet (řídící jednotka centrálu, serva a dálkové ovládání) nejlíp i s alarmem. Mám Jablotron a jsem spokojenej (za málo peněz hodně muziky).

Na el. zrcátka bych se osobně vyprdnul - spínače do dveří, kabelový svazek, samotné zrcátka to moc moc peněz. Každý ale dle svého gusta - vrakáče, tuning obchody, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite bych sel do Jablotronu. Mel jsem ho v 205tce a za 4 roky jen jeden problem, ze mi v ovladaci dalky dosly baterky.

Na zrcatka bych se opravdu vybod, a na dalsi elektriku taky. A na tuningove vychytavky tuplem, jednak k motoru 1.1 by to byla spis fraska a druhak ve meste ti to akorat nekdo oboucha a ocese.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna jsem si vytiskl návod na instalaci centrálu od Jablotronu, půjdu do toho a k tomu alarm od Jablotronu.

Jinak ty zrcátka teda ještě popřemýšlím....

A co se týká lehkého tuningu, jako světla, přední nárazník... proč ne? to jako že když to auto má jen 1,1 litru a v sérii 60 koní, nemá smysl z toho udělat pěknou nákupní tašku? Budu věřit tomu, že jí nikdo nic neudělá. Jinak na výkon se při koupi rozhodně nebral ohled. Spíše naopak, aby to co nejméně žralo. Já sám osobně mám ještě další dvě auta na zábavu. Jedno je takový nízký žlutý, s dvoulitrovým atmosferickým motorem a 220 koní a druhý takový černá nákupní taška, kterou zrovna stavím, motor 1,3 litru a bude tam cca 120 koní.

Lander

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kdyz uz mluvis o tom zrani, tak se 195/50 R 15 ti to 1. vubec nepojede

2. bude zrat, jako slon

3. do mesta to taky urcite nebude... sice nevim odkud jsi, ale nase mestske a vesnicke cesty jsou ......... vsichni vime jake a kor ted po zime :(

Central dodelat neni az takovy problem, akorat bude opruz s tou elektrikou - nic tam neni nachystanyho . akorat kabely k reprakum..

Ten naraznik sezenes na vraku asi za 1500,-

Klika od dveri do laku - jinou nez bakelitovou stejne za dobrey peniz nekoupis.

Ta vnitrni mozna nejaky tuning shop, ale spis zahranicni - u nas toho je poskromnu...

Podivej se na anglicke weby, tam najdes takove ficurky, ze se ti o tom ani nezda...

BTW: coze to mas za hracky? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem voštík

Tak kdyz uz mluvis o tom zrani, tak se 195/50 R 15 ti to 1. vubec nepojede

2. bude zrat, jako slon

3. do mesta to taky urcite nebude... sice nevim odkud jsi, ale nase mestske a vesnicke cesty jsou ......... vsichni vime jake a kor ted po zime :(

Central dodelat neni az takovy problem, akorat bude opruz s tou elektrikou - nic tam neni nachystanyho . akorat kabely k reprakum..

Ten naraznik sezenes na vraku asi za 1500,-

Klika od dveri do laku - jinou nez bakelitovou stejne za dobrey peniz nekoupis.

Ta vnitrni mozna nejaky tuning shop, ale spis zahranicni - u nas toho je poskromnu...

Podivej se na anglicke weby, tam najdes takove ficurky, ze se ti o tom ani nezda...

BTW: coze to mas za hracky? :)

Ahoj

Zas tak špatný to být přeci nemůže... Prolezl jsem už hodně stránek o 206kách... našel jsem i takové kousky kdy s 1.1 jezdí na 18tkách!!! 15ky budou skvělý kompromis, navíc 50ka profil je dostačující... Navíc budu brat ohled ná váhu kol.

Co se týká centrálu, pokud budu instalovat Jablotron, stejně musím natahat novou kabeláž od nové řídící jednotky centrálu.

Ty bakelitové věci chci zrušit a vše hodit do stejné barvy jako je auto, modrá metla.

Jinak to co ještě doma mám tu moc nechci rozebírat, je to forum o Peugotech, ale když jsi se zeptal, Toyota MR2 a Suzuki Swift Gti.

Lander

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako tuning bych z vlastní zkušenosti doporučil hlavně vzduchový filtr např. KN, potom ta světla, je to velký rozdíl (dají se sehnat snad už i u Kelly apod.), problém může nastat akorát s konektory. Potom kola, určitě patnáctky, gumy ale jen 185 15 15. Dát vše do laku není špatný, ale nepraktický, speciálně boční lišty. Jinak dálkový centrál by tam měl být, ale alarm to samozřejmě vyřeší. zrcátka mám manuál, chtěl jsem to taky měnit, ale pustilo mě to, kolikrát to člověk potřebuje??? a ta vteřina na změnu mi nevadí, jako ty hodiny při případné montáži elektriky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem robert

Jako tuning bych z vlastní zkušenosti doporučil hlavně vzduchový filtr např. KN, potom ta světla, je to velký rozdíl (dají se sehnat snad už i u Kelly apod.), problém může nastat akorát s konektory. Potom kola, určitě patnáctky, gumy ale jen 185 15 15. Dát vše do laku není špatný, ale nepraktický, speciálně boční lišty. Jinak dálkový centrál by tam měl být, ale alarm to samozřejmě vyřeší. zrcátka mám manuál, chtěl jsem to taky měnit, ale pustilo mě to, kolikrát to člověk potřebuje??? a ta vteřina na změnu mi nevadí, jako ty hodiny při případné montáži elektriky.

Ahoj, ty máš také 1,1 litru motor? No ten filtr zvažuji, ale pouze jinačí vložku do air boxu, asi od Greenu. Ty světla určitě vyměním... Co se týká gum, takový rozdíl to není, ale ještě to propočítám s ohledem co je napsané v sérii, ale to že to je 195ka ještě neznamená že na asfaltu je 195cm.... tam bude stěží 175cm ale vše záleží na výrobci.

K lakování těch černých lišt.. no i tak musí každý dávat bacha aby to auto někde neodřel, ale uvidím ještě s tím lakováním... to ukáže budoucnost. Centrál tam bohužel není, takže leda dodělat. Zrcátka jsem chtěl v elektrice protože tím autem bude jezdít pár lidí a každý si tobude pořád přenastavovat, u řidiče není problém, na to došáhneš rukou, ale pravé zrcátko je horší, no uvidím...

Chci ale nahodit jiný předek.. Třeba z GTička, tady na foru jsem četl, že to nepasuje.. ale jinde po světě to právě i na těch 1,1 litrových verzích nacházím.... zrkátka nějaký hezčí předek, s mlhovkama. S tím je spojené i jejich zapínání, bude třeba vyměnit páčka od mlhovek, snad je tam i někde schovaná elektrika.

Nemá někdo manuál k 206ce i se schématama???

Lander

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus prolézt vrakoviště - člověk by se divil co se tam všechno najde - ten nárazník + mlhovky určitě a když budeš mít štěstí, tak bude jako nový a ceny se pohybujou kolem 1500 - 2000 za kus. Mlhovky se tam taky najdou. Na el. ovládání zrcátek bych se vykašlal. Ten centrál tam hoď Jablotron - mám od nich dálkové ovládání a max. spokojenost. Jinak na plasty se podívej sem: http://www.car-styling.cz/cataloque/cataloque.swf. Lander - že by další člen autohifi v peugeot clubu :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Kamil 306

Zkus prolézt vrakoviště - člověk by se divil co se tam všechno najde - ten nárazník + mlhovky určitě a když budeš mít štěstí, tak bude jako nový a ceny se pohybujou kolem 1500 - 2000 za kus. Mlhovky se tam taky najdou. Na el. ovládání zrcátek bych se vykašlal. Ten centrál tam hoď Jablotron - mám od nich dálkové ovládání a max. spokojenost. Jinak na plasty se podívej sem: http://www.car-styling.cz/cataloque/cataloque.swf. Lander - že by další člen autohifi v peugeot clubu :-)))

Ahoj

Jo jo, tak nějak to provedu. A co se týká hudby, tak pouze decentně.. Bez zesilovače, pouze vepředu kompentntní repro a vzadu koaxiální třípásma, to bude stačit. Ale zítra se budu muset mrknout, proč při vytaženém klíčku nejde do ISO konektoru štáva, ani v jednom káblu, ani v tom, který by měl být přímo na baterku. :-(((

Lander

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...