Jump to content
DAN2

Výměna paken 406

Recommended Posts

OD zadního pravýho kola se mi ozývá při brzdění takový chroupání a drhnutí (jako kdyby tam byl písek) a při malé rychlosti to trochu píská. Předpokládám, že to jsou pakny resp. jejich obložení (nebo jak se tomu říká). Divný je, že je to jen od jednoho kola, čekal bych to od obou. Co je potřeba vyměnit, když je sjetý obložení paken (co bubny? ty se měnit nemusí?) a kolik to tak stojí v no-name servisu? Nemáte zkušenosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bubny se nemění prakticky nikdy, pouze u velmi starých aut se soustruhem strhne hrana, pokud se vytvoří. Počítej raději s tím, že vyměníš i válečky, předpokládám, že pakny tam máš originály a ty válečky už taky budou línat kapalinu, resp. z principu je to lepší vyměnit, životnost obložení je hodně přes 100 tkm a nemá cenu se s tím znovu zlobit.

Ceny dílů podle motorizace, za práci počítej, že se do 800 v pohodě vejdeš i rezervou na zarezlej odvzdušňovák.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na 406tke su vzadu bubny? ja mam tiez problem s pravou zadnou brzdou, mam trosku zhrdzaveny piestik v strmeni, takze mi to tak neprijemne huuciiiii ked brzdim pri cuvani, alebo pri velkych rychlostiach to sem tam pocut ako dosticky dru o kotuc , lebo ten piestik to nepusti s5 do spravnej polohy. v lete som nato dal nejaku chromovu pastu, co tu hrdzu trochu odstranila, ale mam ten pocit ze je to tu znova.. nenajde sa u niekoho funkcny zadny brzdic na 406? TOmi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×