Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

brzdove dosticky


Guest signed

Recommended Posts

Na aute mi pri brzdeni zacalo skripad od praveho predneho kolesa, asi bude potrebne vymenit brzdove dosticky.

Chcem sa opytat, ako casto je treba menit aj kotuce?

Dosticky mi boli uz menene v znackovom servise pri 47000km, teraz mam 87000km.

A este by som sa chcel opytat, ci je potrebne kupit dosticky v peugeote, alebo ci si ich mozem nechat vymenit napr. v pneuservise mikona.

Dakujem za odpoved!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik vubec stoji ty kotouce nejak jsem to na autobenex nenasel? Moje jsou uz zarucene ztraceny, byli na krajni hranici/tesne pod tak pred pul rokem kdyz jsem menil desticky. Co se stane kdyz jsou kotouce uzzsi nez udava norma? Prasknou? nebo to malo Brzdi?

Mam 205 1.8 D z 85-tyho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj muzou prasknout a ty odletujici zbytky muzou nadelat peknou paseku ( rozmlaceny trmeny apod ), navic pak tezko budes zastavovat, to pak muzes brzdit leda tak timhle zpusobem :o :o :o

[Editován dne 18/1/04 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinou než tl. kotouče je pro výměnu rozhodující jejich povrch, zda je sjetý rovnoměrně, zda kotouč není vlnitý, orezlý na dosedací ploše. Protože hodně lidí používá nekvalitní materiály, destičky nemají šanci obrušovat rovnoměrně i kotouč a potom se stane, že brzdná plocha se ztenčí na úzký středový pruh kotouče. Min. rozměry udávají výrobci, fakticky to ale chce nechat prohlédnout někým zkušenějším, protože špatný kotouč zlikviduje novou destičku třikrát rychleji, než když jsou komponenty nové.

Tedy pokud s tím autem míníš jezdit delší dobu a kotouče mají řádově 80-100 tkm, měnil bych oboje. To prostě mají nárok, destičky kup v Bendixy, protože tam byly jako originály a akorát nejsou balený v krabičce Peugeot, resp. my bychom je tam dali. Destičky budou i v levnější verzi JURID, což je taky bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem signed

OK, ale ako zistim, ci su moje kotuce v norme? Podla coho?

Nechci ti ted kecat, nemam tu knizku po ruce, ale myslim ze v edici Kopp Jak na to? u 405 byly ty rozmery napsany tak budou treba i v ty pro 205, zkus zajit do nejaky prodejny knizek a podivej se tam na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minimalni tloustka kotouce u 205 D je 8mm. Maximalni hazivost pak 0,07mm.

A co se desticek tyce, ja davam jen original, pak si vzpomenes, az ti na prechodu pro chodce budou chybet 2m a nekoho sejmes,ze si mel dat origo.

Abych nekecal, na 106ce mam Ferodo DS 2500, ale 3500,- se ti za desticky, co vydrzi 5-10000km asi nebude chtit dat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...