Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Kolísavý volnoběh 306


Harry

Recommended Posts

Zdravím všechny!

Mám problém se svou 306 1.6i. Při startování často chytne jen na tři válce a za chvilku se chytí i čtvrtý. I pak ovšem kolísá volnoběh, jakoby měl jeden válec tendenci opět vynechávat. Měnil jsem svíčky (2x) i kabely. Kabely pomohly, ale ne na dlouho. Předpokládám, že to má něco společného s vlhkem, protože když je teplo, nebo naopak mrzne, je vše OK - až na ten kolísavý volnoběh. Může to mít souvislost se vstřiky ? Jinak jde motor dobře. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasika. Indukcni (zapalovaci) civka netesni a bere si vlhkost. Civka je v takovem obalu a cela je zalita pryskyrici. Po case se ale ta praskyrice smrske, odlepi se od sten te krabicky a tou spehyrkou bere vlhkost. Pro zkousku ji vymontuj a nechej ji na topeni nejlepe pres noc vyschnout a pak vyzkousej.Bude li to dobre je zavada objasnena. Civku je pak nejlepe koupit jinou, zkouseli jsme to kdysi tesnit tavnym lepidlem i pryskyrici a po case to udelalo znova. Nejvetsi problem bude povolit ty torxy co je s nima ta civka prisroubovana.

Jo a taky ten motor radeji nikdy nemyj vodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harry: co takhle krokovej motorek? Sám mám bohužel teď dost nahnáno. Přestalo mi to startovat bez plynu, volnoběh mi nekdy scípá, někdy se drží, podle diagnostiky za to mohl krokovej motorek. po výměně novýho za starej to dělá pořád to samý. Resp. diagnosis hlásí pořád vadnej motorek. Asi bude v háji ECU :(:(:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...