Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nova 207 mi obcas nestartuje


Daniel Chlapik

Recommended Posts

Dobry den,

V listopadu jsem si koupil novy peugeot 207 1.4 8v.

Asi po dvou tydnech se mi stalo to,ze jsem sedl do auta,byl jsem v Rakousku a nastartoval jsem az na poctvrte.

Pokazde kdyz se mi to stalo prislo mi ze stacilo zavadit o plyn a slo to.Myslim si ze to dela pri zahratem motoru.Dost me sklamalo chovani Peugeotu,myslim v servisu.Nevi si s tim rady,chteli zaplatit ze to dela benzin,pak zas neco jineho,ted semnou uz nejak moc nekomunikujou.Na to ze mam auto cca 4 mesice je to nehorazne chovani.Premyslim ze to budu resit s hlavnim zastoupenim peugeotu.Nejvic me mrzi to ze Peugeot byl vysnene auto hlavne 207,Peugeota ma muj deda a mel ho i muj tata.Vsechny prosim o radu jak to resit v pripade co to muze zpusobovat.Vsem vam moc dekuju

[upravil dne 24.3.2008 Kurt]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cafko

problem je v snimaci tlaku nasavaneho vzhuchu. ide o to ze sa nan dostane olej a on potom nemeria spravne a motor sa chova zle.,.. ked pojdes do peugeotu tak ti ho vymenia za novy v ramci zaruky ale jo to zbytocne lebo sa zase zanesie olejom a bude to rovnake. iba ho vyber a vycisti technickym benzinom. je hned na vrchu motora na sacom potruby je na nom zeleny stitok a ide do neho konektor z 3 kablami. nemusis spekulovat je to na 100%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veľký problém a také jednoduché riešenie...

Pri týchto motoroch 1.4 8V KFW TU3A J34P bol od začiatku presne tento problém a dostupné riešenie, ktoré tento problém vyrieši je nahratie nového softwaru do riadiacej jednotky počítača motora. Hlúposti ako snímač tlaku v sacom potrubí by som ani neriešil keďže tento problém sa vyskytoval už na aute, ktoré nemalo nabehané ani jeden kilometer !!!

Možno by nebolo od veci vyhľadať koncesionára, ktorý by bol ochotný nahrať zo serveru Peugeot najnovší software do RJ počítača motora.

Som sklamaný, ako prístup niektorých \"servismanov\" pokazí image značky... a pritom stačí tak málo na vyriešenie problému...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kocolid

softwere to nevyriesi je to ten snimac..ale sprav si ako chces

Prepáč, ty pracuješ v autorizovanom servise že máš takéto informácie?

Pretože ja už som riešil doslova niekoľko desiatok takýchto 207čiek kde bol len JEDEN JEDINÝ problém a to v softwari počítača motora !!!

Od kedy sa ten soft prehral zatiaľ sa ani jeden človek nevrátil že by sa znovu ten istý problém opakoval...

A ako som písal, tento problém sa vyskytoval aj pri nových 207čkách ktoré mali sotva 1 kilometer...myslíš, že by sa za jeden kilometer zaniesol snímač tlaku?

Ak áno, potom ti patrí moje ospravdlnenie....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musim povedat ale ze aj ako lame sa mi to nezda s tym olejom. nejak to logicky nejde do seba. Ono to nerobi stale,, cca raz za mesiac. bezohladu na to, ci som neco istil alebo nie. Malo by to pritom robit casto, pokial to necistim nie? Zatial sa mi zda, ze to aj lepsie startuje po to update. Niekedy sa im stavalo, ze ako keby chytil posledne otacky a nechcelo sa mu kym sa nezdvihli. hlavne pri teplom motore. A teraz to este tiez neurobil. bodaj by to bol ten software.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velice ti dekuji za odpoved,mame uplne stejny problem co popisujes.Dnes mi vratili auticko ze servisu.

Resili to nejak pres hlavni pocitac a testovali,najeli asi 50 km a hlasilo jim to zavadu,pry to prehrali.

Bylo mi receno ze se to muze stat kdyz se jezdi mensi vzdalenosti,tak uvidime jak to bude vypadat.Zda se mi ze to dela jen pri chladnem pocasi a pri zahratem motoru a ujete vetsi vzdalenosti.

raydowe byl bych rad kdyby jsme zustali nejak v kontaktu a vymenovali si zkusenosti.dekuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...