Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vymena motoru?


JeanK

Recommended Posts

Ahoj, vlastnim Peugeot 406 1.9 TD 66KW a motor ma maly vykon. V servisu rekli, ze auto uz ma hodne najeto a pry km na tachometru je pretoceny. Mam dotazy, zda je mozny vymenit motor na 2.1 TD vcetne RJ? Pujde to pasovat? Na vrakace nabizi 2.1 TD za 15.000 Kc. Co technicky prukaz, pujde na DI prepsat? Dekuji za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: subin

Přepsat nepůjde musí souhlasit typ motoru,řešilo se to tu několikrát,Takže schánět stejný motor nebo udělat GO

Ano.

Ale mám otázku:

Starý motor žere olej, nestartuje zadře se, atd. Že by klesal výkon, to jsem ještě neslyšel (netěsnost - to by bylo špatné startování).

Když tak se rád poučím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nez poslu auto do servisu, chci znat vase nazory. Jde o to, zda mam verit mechanikovi nebo ne... Mam pro Vas dalsi dotaz.

Na dalnici D1 do kopce jsem musel obcas podradit na 4. rychlost, abych udrzel stalou konstatni rychlsot 130 km/h. Mel jsem nekolit let Felicii 1.9D a celou trasu na dalnici z Humpolce do Prahy jsem nechal na 5 rychlost. Jen tak pro info, ze dieselovy Felicie ma 47 Kw. A nyni mam Peugeota 406 Combi s 66 Kw a celou trasu na dalnici jsem asi 3-4x podradil na 4. rychlost. Je to u Peugeota 406 1.9TD normalni, nebo je to znamka opotrebovany motor? Mechanik tvrdi, ze je nutna oprava...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JeanK

Nez poslu auto do servisu, chci znat vase nazory. Jde o to, zda mam verit mechanikovi nebo ne... Mam pro Vas dalsi dotaz.

Na dalnici D1 do kopce jsem musel obcas podradit na 4. rychlost, abych udrzel stalou konstatni rychlsot 130 km/h. Mel jsem nekolit let Felicii 1.9D a celou trasu na dalnici z Humpolce do Prahy jsem nechal na 5 rychlost. Jen tak pro info, ze dieselovy Felicie ma 47 Kw. A nyni mam Peugeota 406 Combi s 66 Kw a celou trasu na dalnici jsem asi 3-4x podradil na 4. rychlost. Je to u Peugeota 406 1.9TD normalni, nebo je to znamka opotrebovany motor? Mechanik tvrdi, ze je nutna oprava...

Hele ty jsi z Humpolce ?? V Humpolci jsem měl auto,tam mi měnil čerpadlo na mé 406 el.Epica za mech.Bosche nějaký p.Stejskal tel.602 491 820 má servis někde u autosalonu Škodovky,zkus mu cinknout,myslím že bude dobrej a Pežotům bude rozumět !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vlastním 406 1.9td a něco jako podřayování do kopce na dálnici neznám:super mám motor z vraku a i s novýma rozvodama atd. mě višel na 24000kč myslím že když budeš dělat GO tak to sice bude nové ale bude to stát ranec protože když už ti ten motor otevřou tak se bude dělat GO hlavy kroužky a spousta dalších věcí a měj na misli že vlastníš peugeot a né felicii taže to je poněkud dražši:cool::cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi nakonec rozhodnu, ze necham GO, ale napred zajedu na diagnostiku, abych mohl se rozhodnout, jak je moc nutny na GO. Auto necham na delsi dobu a myslim si, ze pokud celkove naklady vcetne prace vyjde do 30.000 Kc, tak jednoznacne GO je jistejsi volba, nez koupit motor z vrakace a strachovat, jak to vydrzi, nebot hodne cestuju do zahranici.... Na diganostice se rozhodnu, zda bud ted necham GO nebo az na podzim. V zime budu chtit, aby motor byl v poradku kvuli startu v zime. Asi diky nizkemu kompresnimu tlaku v zime spatne startuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poridit na vykonejsi motor uz nemam chut, kdyz jsem zde se dozvedel, ze papirove neuznavaji a za druhe nechci mit vykonejsi motor nacerno. Chci mit vse v poradku. Kdybych opravdu bych chtel zvysit vykon ze 66 Kw, tak asi jedine chiptuning, ne? V nejblizsi dobe mam chut dat motor do poradku. A kupovat podruhe 406 se mi fakt nechce. Karoserie, interier, podvozek jsou velice zachovale a rikam si, ze to by byla opravdu skoda prodat. Prevodovka je taky v poradku, nebot razeni je plynule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...