Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Chladící kapalina


bomaka

Recommended Posts

Poraďte,koupil jsem Fiat Ulysse 2.0 JTD r.v.2000 motor Peugeot.Začala mi problikávat kontrolka nízké hladiny chl.kapaliny,dolil jsem ji a za 50km jízdy znovu začala problikávat,znovu jsem jí dolil.Takto už jsem dolil 9litrů destilované vody.Poraďte kam a kudy uniká,v oleji není a pod autem taky ne.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No moje 309 1.1i pravidelne kazdou zimu zrala litr nemrzky na 1000 km a pres leto ani kapku... Mel jsem to auto asi 4 roky a neprisel jsem proc...

No a letos na podzim mne udelala 806 zcistajasna v jedne podzemni garazi louzicku (urcite na zemi bylo pres litr chladici kapaliny) a od te doby taky nic... Ale aspon pozvolna ubyva kapalina a nekdy to po jizde trochu smrdi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: raa

No moje 309 1.1i pravidelne kazdou zimu zrala litr nemrzky na 1000 km a pres leto ani kapku... Mel jsem to auto asi 4 roky a neprisel jsem proc...

No a letos na podzim mne udelala 806 zcistajasna v jedne podzemni garazi louzicku (urcite na zemi bylo pres litr chladici kapaliny) a od te doby taky nic... Ale aspon pozvolna ubyva kapalina a nekdy to po jizde trochu smrdi ;)

nebyla to loužička po klimatizaci ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem ten samý problém je to určitě vodní pumpa zkus zmáčknout hadice od chladicí kapaliny a pokud jsou jak bomby tak to je ono a voda se pak tlačí ven kde se dá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Pokud je únik malý, stačí se vypařovat a nedělá louže. Řešení je v servisu nechat ten chladící okruh natlakovat, pak je to vidět.

Nemusíš do servisu,naletuj na staré víčko expanzky ventil z kola,natlakuj třeba pumpou z kola(myslím 1.1bar max.) a poslouchej kde fučí nebo teče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy1956

Původně zaslal: oddie

Pokud je únik malý, stačí se vypařovat a nedělá louže. Řešení je v servisu nechat ten chladící okruh natlakovat, pak je to vidět.

Nemusíš do servisu,naletuj na staré víčko expanzky ventil z kola,natlakuj třeba pumpou z kola(myslím 1.1bar max.) a poslouchej kde fučí nebo teče.

Dobrý, ale mám takový dojem, že pro většinu lidí bude spíš schůdnější dát to do toho servisu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,ze začátku u mne také byl únik litr na 1000km a nikde ani kapka.Pak už kapky byly a po natlakování v neznačkovém servise to bylo hned jasné - chladič!Asi na volnoběh tlak do chladiče nestačil tou dirkou vytlačit kapalinu ven a pak za jízdy,kdy jsou otáčky pumpy vyšší,se to protlačí.To ale pak jedeš a navíc proud vzduchu to hned odfoukne a ani to není poznat.Pod autem nic,v expanzce také nic.......Toť moje verze na záhadné ubývání kapaliny.P806

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Mám také 2.1TD a také mi začala \"mizet\" voda. Nejprve pomalu, pak stále rychleji (od dolití nádržky do max. po rozsvícení žárovky několik málo set km). Kam mizela jsem zjistil jednoho dne, kdy nešlo nastartovat-startér motorem neprotočil; voda byla ve válci:o. Na vině byla netěsná hlava, uvolněné ocelové zálisky v hliníkovém tělese. Oprava hlavy stála 11kKč ostatní demontáž - montáž atd. svépomoc. Přeji aby to bylo něco mnohem jednoduššího, ale \"hlavař\" mě ujistil, že tato závada je u tohoto motoru typická; v regálu jich měl v různém stadiu stejného poškození několik desítek:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...