Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak/čím odstranit SILNEJ sajrajt u laku???


Neon

Recommended Posts

Obracím se na vás s prosbou, jakým přípravkem, případně jak (postup) mám opucovat z laku u 406tý zaschlé kapičky nějaké penetrace.

Tataři dělnický nám penetrovali barák a nacákali to (doufám, že omylem) na auto, čehož jsem si hned ten den všiml, ale říkal jsem si, že to umeju růčo až bude čas. Dnes po cca 3týdnech jsu na to ... a vono prd, tak jsem zajel do myčky, program za 299,- a vono prd ...

Nejde to ani houbou s hrubým povrchem na odstraňování hmyzu, prostě nic. Jediný, co mělo trocha úspěchu byla houbička na nádobí, ale je to tak na 20hodin práce a myslim, že lak asi taky dostane čočku v podobě odření ...

Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost, popř. nějaký dobrý tip na prostředek, nebo postup?

V nouzi zbývá ta houbička ... :nevim

Předem díky za tipy...;)

[upravil dne 22/3/2008 Neon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Obracím se na vás s prosbou, jakým přípravkem, případně jak (postup) mám opucovat z laku u 406tý zaschlé kapičky nějaké penetrace.

Tataři dělnický nám penetrovali barák a nacákali to (doufám, že omylem) na auto, čehož jsem si hned ten den všiml, ale říkal jsem si, že to umeju růčo až bude čas. Dnes po cca 3týdnech jsu na to ... a vono prd, tak jsem zajel do myčky, program za 299,- a vono prd ...

Nejde to ani houbou s hrubým povrchem na odstraňování hmyzu, prostě nic. Jediný, co mělo trocha úspěchu byla houbička na nádobí, ale je to tak na 20hodin práce a myslim, že lak asi taky dostane čočku v podobě odření ...

Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost, popř. nějaký dobrý tip na prostředek, nebo postup?

V nouzi zbývá ta houbička ... :nevim

Předem díky za tipy...;)

[upravil dne 22/3/2008 Neon]

jo tak to te lituju , stal jsem s bílým scorpionem na Stirce u stavby metra asi rok a na laku jsem mel takový zrnička ale uplne vsude , snazil sem se to sundat snad vsim , ale jedine co zabiralo bylo tvrdou houbou a nejaky rozlestovacim pripravkem drhnout jedno misto jak krypl deset minut (misto rozumej 2cmx2cm) a stejne to jeste nebylo uplne nejak ciste a navic lak byl ee, tak jsem se tenkrat na to vysral , za tu drbacku me to nestalo, pak jsem se nekde docetl ze muzes chtit uhradit skodu od te stavebni firmy ale musis to umet joo zdukaznit , ale soud se s metrostavem :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm no neviem či je to to iste penetraky su všeliake ale ja som mal na laku na istých miestach akoby odretý lak aspom to tak vyzeralo ako napriklad: škrkanec od narazníku od druhéhé auta alebo neake take čmuhy čo nešli vobec dole nech som akokolvek drhol a čimkolvek.. potom som skusil na handričku trošku benzoliehu z lekarne mala flaštička sa da kupit predavaju to na gramy a nieje to drahé a tento som naniesol na handričku a ani som sa nemusel neako extra namahať a krasne to zišlo dolu a to som myslel že to mam odrety lak ale bolo to do laku len akoby zažrane tá odrenina čierna povedzme že od narazníku a ani stopa po ničom vobec krasne čistučke bez stopy na laku.. mal som tento benzolieh doma lebo ho použivam ked sa vrtam v jemnej elektronike taknič tak nevičisti a nezaneha stopy ako lekarsky benzolieh..neviem ti zaručiť či to zabere ale je to tiež možnosť držím palec:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Radek Hurvajz

A misto houbičky použij Tempo.

tempo je jen silikonova pasta co zvyraznuje lesk laku , benzin si myslim nepomuze. mozna nejaka brusna pasta ale s rozumem.

Tempo se dělá ve dvou provedeních, jedno je s abrasivní složkou a docela dost to brousí - zalešťuje lak právě i se škrábanci a s takovyma kapičkama.

[upravil dne 22/3/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No třeba by mohl mít nárok na profesionální odstranění nebo novej lak, kdyby se do ty firmy správně opřel

je to možne ale kolko by ho to spravne opretie sa do tej firmy stalo aby sa domohol toho noveho laku?? možno by vela nezískal neviem nechcem mudrovať....:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: faget1

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No třeba by mohl mít nárok na profesionální odstranění nebo novej lak, kdyby se do ty firmy správně opřel

je to možne ale kolko by ho to spravne opretie sa do tej firmy stalo aby sa domohol toho noveho laku?? možno by vela nezískal neviem nechcem mudrovať....:roll

Tak je to hlavně o lidech, třeba by šef ty firmy sprdnul ty co to spachali a srovnal by je tak že by to museli dát do pořádku, nebo by s Neonkem vyběhnul jako co si myslí že je to na ulicich normální že tam prší sajrajty. Těžko říct

[upravil dne 22/3/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle ... ta Firma je objednána na zateplení našeho domu (mimojiné mnou, páč jsem ve výboru našeho společenství vlastníků). Je pravda, že ručí za škody, které spáchá 3tím osobám, ale jak toto dokázat, že to udělali právě oni a že jsem to tam neměl už dlouho?? Takhle to asi nepůjde ... bude to slovo proti slovu ... :nevim

Ale zpět k čištění ... Lak na nehty?? Toho bych se vcelku bál, aby to nevzalo ssebou i lak normální :-D a hlavně těch kapiček je tam asi milion ... fakt po celym autě!!! Leštěnka to jistí určitě, ale až to dostanu dolu ... Techničák i líh jsem teď zkoušel a nic ... :nevim Zatím vede ta houbička ... Udělal jsem asi za půl hodiny sloupky a víko kufru a uvidím, jak to bude ráno vypadat ...

Co si o tom myslíte?? Dostane lak velkou čočku?? Asi jo, co? A je nějak možné potom ty škrábance něčím zakrýt?? Jako leštěnkou a tak, anebo to bude už vidět pořád? Třeba TURTLE WAX? Bude na to stačit??

Dělníci jsou fakt gumy!! Je v pytli, že je teď nemůžu sjet, protože od nich chci služby, jako že balkon chci položit dlažbu na koso, aby mi zateplení protáhly kabely na osvětnebí balkonu atp. ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...