Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 206


dunivyhrom

Recommended Posts

To já vím, že je to jednoduché, ale už půl roku mám koupený normální filtr a vyměnit lze do 7dnů. Takže můžu si ho strčit střeba do koncáku. Moc ti děkuji za radu a kdyby někdo chtěl oil filtr na 206 za 117,- To je dobrá cena mám slevu 20%, tak se ozvi na korelformule@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná by bylo dobré, kdyby Ti to poprvé vyměnil někdo zkušenější, a Ty bys shlédl know-how. Jestli pasuje vložka, nebo ne, je snadná otázka - kdyby nepasovala, tak to (po rozebrání) uvidíš na první pohled. Když tam naleješ nesprávný olej, tam se to hned nepozná, ale není to v pořádku.

Jaký olej tam hodláš lít? (a co uděláš s vyjetým olejem?)

Taky jsem si kdysi rád hrál se svým autem, takže přeju hodně úspěchů. Ale neudělej nějakou škodu.

[upravil dne 22.3.2008 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vložka stojí mezi 250 a 350 Kč, těsnění pod kryt vložky by mělo být součástí balení vložky (aspoň já ho tam měl). Doporučuju rovnou koupit i nové těsnění pod vypouštěcí šroub. Stojí pár korun a jistota je jistota. Olej doporučuju osvědčený Total Quartz 7000 10W40, pro dražší a řidší Quartz 9000 není důvod. Před cca půl rokem jsem to taky dělal poprvé (dle návodu v knížce Jak na to) a když se všechno udělá pečlivě, tak na tom nic není. :) Takže hodně zdaru. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

peugeotkovic: ty máš koukám auto bez klimy a posilovače, jelikož v ose filtru obvykle vedou dvě trubky těchto zařízení (dohodím foto mého motoru, až ho vyhrabu). V takovém případě musíš na ráčnu použít \"prodlužovací\" mezikus (nebo spíš dva za sebou), jinak se to dělá velmi nepohodlně.

//edit: tak na fotce je tam vidět dole uprostřed schovanej kryt filtru, ráčna s \"prodlužovákem\" se musí prostrčit mezerou mezi trubkama od serva a klimy, přesně v jejich ohybu. :)

[upravil dne 22/3/08 Fakir]

post-0-14109599609717_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klimatizaci nemám..to už se mě zdálo vyhazování peněz:aut však otevřu okno a jedu:) Je ale pravda,že v opravdu horkých,letních dnech-co bych za ni dala:D Jo mezikus prodlužovací nebyl k mání,tak jsem se s tím pravda trošku potrápila:roll vysloveně to šlo klíčem po 2 centimetrech..trochu odřené ruce,:aut ale zvládla jsem to:aut Tak bylo to poprvé a v podstatě jsem nevěděla do čeho jdu..bez návodu atak.Na po druhé už to bude na 1*

[upravil dne 22.3.2008 peugeotkovic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zdravím všechny levy :-) mám prosbu, chystám se taktéž vyměnit olej v mém Peugeotovi ( RV 2003, 1.4 benzin), chtěl bych se zeptat jestli tam bude ta olejová vložka nebo filtr, moc se v tom nevyznám, každopádně ještě otázka co tam mám lít za olej? Poslední olej co tam byl 0w30 byl lít při 85 tisících, teď to má najeto 98 tis a nevím jestli tam mám dát 0w30 nebo třeba 5w40, děkuji za každou odpověď,

GA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

0W30 do benzínové 1.4ky? Někdo byl srandista... :D

Jestli je tam patrona nebo vložka poznáš snadno - otevřeš haubnu a napravo od výfukových svodů by měl být černý plastový bazmek se šestihranem na vrcholu (na mojí fotce výše tam trochu vykukuje). Pokud tam není, budeš mít patronu (uprostřed bloku nad vanou, směrem k chladiči). Ale myslím si, že r.v. 03 bude mít vložku. Akorát ti neřeknu, kterou z těch dvou typů máš, protože to je vidět až po rozebrání.

Co se týče oleje, od výroby se do tohohle motoru obvykle lije Total Quartz 7000 10W40, klidně můžeš dát Quartz 9000 5W40, je to velmi dobrý olej. 0W30 bych nedával, pokud nejezdíš na víkendy za polární kruh (motoru ale neuškodí, abyses nebál). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...