Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Produkty Microsoft a licence


Rotorhead

Recommended Posts

potřeboval bych poradit s následujícím :

a) koupil jsem kdysi nový NB Toshiba, s předinstalovaným OS Windows XP. NB neopravitelně odešel, takže zbylo pouze Recovery CD, kde je onen Windows XP. Nicméně toto CD nelze použít v jiném PC, neboť hned na začátku hlásí, že HW není Toshiba. Předpokládám že licence je trvale aktivní, jak ji tedy využít / transferovat na jiný PC ??

Lze někde stáhnout legalně/legální instalaci XP, nebo je možno použít originál jiného instalačního CD s XP, které je ale již instalováno jinde…

Jak se taková situace dá vyřešit a licence transferovat ?

A další otázka na licence

b) MS Office 2003, jak to funguje s licencemi, když to chci instalovat na další počítač a mám již vyčerpán počet instalací/aktivací ? Ta další aktivace/licence se dá někde přikoupit ?

c) případně dá se někde ještě Office 2003 sehnat ? hledal jsem na webu, ale nenašel….

Díky za vysvětlení a rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rotorhead

potřeboval bych poradit s následujícím :

a) koupil jsem kdysi nový NB Toshiba, s předinstalovaným OS Windows XP. NB neopravitelně odešel, takže zbylo pouze Recovery CD, kde je onen Windows XP. Nicméně toto CD nelze použít v jiném PC, neboť hned na začátku hlásí, že HW není Toshiba. Předpokládám že licence je trvale aktivní, jak ji tedy využít / transferovat na jiný PC ??

Lze někde stáhnout legalně/legální instalaci XP, nebo je možno použít originál jiného instalačního CD s XP, které je ale již instalováno jinde…

Jak se taková situace dá vyřešit a licence transferovat ?

A další otázka na licence

b) MS Office 2003, jak to funguje s licencemi, když to chci instalovat na další počítač a mám již vyčerpán počet instalací/aktivací ? Ta další aktivace/licence se dá někde přikoupit ?

c) případně dá se někde ještě Office 2003 sehnat ? hledal jsem na webu, ale nenašel….

Díky za vysvětlení a rady.

Záložní CD budeš mít vytvořený přímo z toho notebooku, takže si to moc dobře pamatuje, jakej v tom byl procesor, RAMka, grafika, atd., což znamená, že ti to na jinym počítači nepoběží, než na stejně nakonfigurovanym počítači. Licence k Windowsům je odesílaná na centrálu Microsoftu, kde to k tvýmu licenčnímu číslu přidělí tvou IP adresu, takže už to z jinýho compu neregneš. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: Rotorhead

potřeboval bych poradit s následujícím :

a) koupil jsem kdysi nový NB Toshiba, s předinstalovaným OS Windows XP. NB neopravitelně odešel, takže zbylo pouze Recovery CD, kde je onen Windows XP. Nicméně toto CD nelze použít v jiném PC, neboť hned na začátku hlásí, že HW není Toshiba. Předpokládám že licence je trvale aktivní, jak ji tedy využít / transferovat na jiný PC ??

Lze někde stáhnout legalně/legální instalaci XP, nebo je možno použít originál jiného instalačního CD s XP, které je ale již instalováno jinde…

Jak se taková situace dá vyřešit a licence transferovat ?

A další otázka na licence

b) MS Office 2003, jak to funguje s licencemi, když to chci instalovat na další počítač a mám již vyčerpán počet instalací/aktivací ? Ta další aktivace/licence se dá někde přikoupit ?

c) případně dá se někde ještě Office 2003 sehnat ? hledal jsem na webu, ale nenašel….

Díky za vysvětlení a rady.

Záložní CD budeš mít vytvořený přímo z toho notebooku, takže si to moc dobře pamatuje, jakej v tom byl procesor, RAMka, grafika, atd., což znamená, že ti to na jinym počítači nepoběží, než na stejně nakonfigurovanym počítači. Licence k Windowsům je odesílaná na centrálu Microsoftu, kde to k tvýmu licenčnímu číslu přidělí tvou IP adresu, takže už to z jinýho compu neregneš. ;)

Kde CD vytvoříš je uplně jedno, v tomhe připadě byl OS přímo pro ten Notebook Toshiba. System je po první registraci spojen s Hardwarovym čislem počitače a je možno ho znovuaktivovat jen několikrát, nevim přesně kolikrát, ale už jsem řešil na MS aktivaci po telefonu kdy se kroutili že je Hardware změněn, nakonec to prošlo s tím že se měnil MB po reklamaci. IP adresa s tím nemá co dělat, to by ti co mají dynamickou IP byli v pr....;)

Jinak stejně platí to co psal Matrix, s novým strojem, nový OS;)

[upravil dne 21/3/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže sa vrátime k pôvodnej otázke.

- po prvé. Ak bol ten notebook predinštalovaný, tak je na ňom nálepka pre Win. Na tej nálepke je napísané či je to licencia OEM alebo plná. Ak tam je OEM tak je licencia viazaná na HW a nesmie sa použiť na inom. Ak by bola plná, tak by ti k tomu dali nielen Recovery CD ale i inštalačky WIN. Pri predinštalovaných som sa nikdy nestretol s plnou licenciou.

- Stiahnuť sa legálne nikde nedá , vždy sa WIN XP predával koncovým zákazńíkom i s inštalačkou.

- MS Office 2003 sa už kúpiť nedá. Máš tri legálne možnosti:

1. nájsť niekoho kto má krabicovú, nie OEM verziu, a chce ju predať

2. prejsť na MS Office 2007 čo môže byť licenčne výhodné pri verzii Home & Student lebo za cenu cca do 1500 korún môžeš mať legálne doma tri kópie ale môže byť problém uživateľský nakoľko je dosť odlišné ovládanie

3. tretia možnosť je použiť licenciu MS Office 2007 na downgrade a tak zlegálniť ďaľšiu kópiu MS Office 2003. ale POZOR ! Ak si dobre pamätám tak sa vyžaduje súhlas Mistneho zastúpenia Microsoftu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To přece nelze. Za prvé z hlediska licence (OEM je vázaná na konkrétní hardware) a navíc velcí výrobci mají svá jedinečná čísla (ProductKeye) a ta nejdou na \"jakekoli cedecko s woknama\" použít.

Další věc je, že značkové počítače mají velmi často připsaný v BIOSu OEM String a nevyžadují tedy aktivaci Windows (taková Windows ani standardním postupem aktivovat nejdou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Teďka jsou k dostání Office 2007 pro studenty a domácnosti až pro 3 počítače za 1340Kč (jak kde).

co se týče Office 2007, tak mi přijde ukrutně nepřehledný, měl jsem to předinstalovaný jako trial version na novým NB... takže z toho důvodu se ptám zcela účelově na Office 2003

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oni

a nemas nahodou ze spoda na notasoj seriove cislo k tem woknam? pokud by sis sehnaljakekoli cedecko s woknama a pouzil dane cislo tak bude fungovat ne? nesmi ale pouzit to Recovery CD

co se týče licenční samolepky, tak myslím že je zcela totožná s těmi co se dodávájí při koupi XP samostaně, ale zjistím tak za týden, pak se kdyžtak ozvu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: Rotorhead

potřeboval bych poradit s následujícím :

a) koupil jsem kdysi nový NB Toshiba, s předinstalovaným OS Windows XP. NB neopravitelně odešel, takže zbylo pouze Recovery CD, kde je onen Windows XP. Nicméně toto CD nelze použít v jiném PC, neboť hned na začátku hlásí, že HW není Toshiba. Předpokládám že licence je trvale aktivní, jak ji tedy využít / transferovat na jiný PC ??

Lze někde stáhnout legalně/legální instalaci XP, nebo je možno použít originál jiného instalačního CD s XP, které je ale již instalováno jinde…

Jak se taková situace dá vyřešit a licence transferovat ?

A další otázka na licence

b) MS Office 2003, jak to funguje s licencemi, když to chci instalovat na další počítač a mám již vyčerpán počet instalací/aktivací ? Ta další aktivace/licence se dá někde přikoupit ?

c) případně dá se někde ještě Office 2003 sehnat ? hledal jsem na webu, ale nenašel….

Díky za vysvětlení a rady.

Záložní CD budeš mít vytvořený přímo z toho notebooku, takže si to moc dobře pamatuje, jakej v tom byl procesor, RAMka, grafika, atd., což znamená, že ti to na jinym počítači nepoběží, než na stejně nakonfigurovanym počítači. Licence k Windowsům je odesílaná na centrálu Microsoftu, kde to k tvýmu licenčnímu číslu přidělí tvou IP adresu, takže už to z jinýho compu neregneš. ;)

není to záložní CD, které si tvořil uživatel, ale originál Toshiba recovery dvojCD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pastorek

Takže sa vrátime k pôvodnej otázke.

- po prvé. Ak bol ten notebook predinštalovaný, tak je na ňom nálepka pre Win. Na tej nálepke je napísané či je to licencia OEM alebo plná. Ak tam je OEM tak je licencia viazaná na HW a nesmie sa použiť na inom. Ak by bola plná, tak by ti k tomu dali nielen Recovery CD ale i inštalačky WIN. Pri predinštalovaných som sa nikdy nestretol s plnou licenciou.

- Stiahnuť sa legálne nikde nedá , vždy sa WIN XP predával koncovým zákazńíkom i s inštalačkou.

- MS Office 2003 sa už kúpiť nedá. Máš tri legálne možnosti:

1. nájsť niekoho kto má krabicovú, nie OEM verziu, a chce ju predať

2. prejsť na MS Office 2007 čo môže byť licenčne výhodné pri verzii Home & Student lebo za cenu cca do 1500 korún môžeš mať legálne doma tri kópie ale môže byť problém uživateľský nakoľko je dosť odlišné ovládanie

3. tretia možnosť je použiť licenciu MS Office 2007 na downgrade a tak zlegálniť ďaľšiu kópiu MS Office 2003. ale POZOR ! Ak si dobre pamätám tak sa vyžaduje súhlas Mistneho zastúpenia Microsoftu.

jak píšu jinde je tam nálepka, ale nejspíš teda OEM, protože originální WIN instalace k tomu není...

tak mne zaujala možnost toho downgradu z 2007 na 2003... zkusím se někde poptat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale kuloví, OEM instalace a hlavně seriák ač v rozporu s licenčními podmínkami lze instalnout přez jakýkoliv jiný cd ani nemusí být oem... prostě se musí dodržet jen to jestli instalace původně byla se sp1 bez sp nebo se sp2 viz moje několikerá instalace notebooků značek ACER, HP, ASUS:.... takže tak... u office radši stáhni z www.wa*forum.cz, www.rapidsh*re.com a podobně stačí hledat nebi mi písni U2U a já ti to pošlu... jinak office 2007 mi pripada příšerně zvyknout sem se snažil ale ne a ne a ne, a 03ka je rychlejší :)

-oem se nevaze na hardware, jediny rozdil je v tom ze k OEM nema microsoft ŽÁDNOU podporu, tu řeší OEM DODAVATEL..

[upravil dne 22.3.2008 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...