Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nulování servisního intervalu - 306D r.v. 2000


RichVa

Recommended Posts

Ahoj

nějak se mi nedaří po výměně oleje vynulovat servisní interval.

Bylo tam nastaveno 15 kkm, za rok jsem nakroutil necelých 14 a nyní přesně po roce padl na nulu. Rozsvítil se francouzák a říká, že zbývá mínus nula. To si myslím je dobře .. olej má jít po roce pryč.

Dal jsem tedy novej a teď se snažím opět nastavit znovu interval.

Přečet jsem odstavec v návodu, počet v diskuzi http://www.peugeot-club.com/topic/24522-nulovani-servisniho-intervalu/#297578

a stále se nedaří.

Zkusil jsem:

Vypnu klíček - stisknu a držím čudl - otočím klíčkem postupně do druhé polohy - stále držím stisklej čudl a nic. Jen se vynuluje denní počítadlo.

jiný pokus:

stisknu a držím čudl - vypnu klíček - otočím klíčkem postupně do druhé polohy - stále držím stisklej čudl a nic.

jiná kombinace:

vypnu klíček - otočím klíčkem do první polohy (jen svítí dobíjení, hraje rádio, točí se ventilátor ...) - stisknu a držím čudl - otočím klíčkem do druhé polohy - stále držím stisklej čudl a nic.

Pak jsem zkusil předchozí kombinace tak, že po otočení klíčkem čudl pustím.

Jen se mi nuluje denní počítadlo .. takže asi něco nedělám dobře.

Teď mě napadá, nemusí se klíček vyndat úplně ven?

Jinak při otočení klíčkem do druhé polohy bez čudlu mi stále bliká mínus nula do servisu a pak svítí francouzák..

Pokud by se nepovedlo znovu servis nastavit, hrozí že by po nějaké době (kilometrech) nešel nastartovat motor?

Mám 1.9D Break z roku 2000

[upravil dne 20.3.08 RichVa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peugeotkovic

já si dělala vynulování podle návodu na 206ku a v pohodě:) To se neboj,že bys nenastartoval:roker prostě přetáhneš kilometry ,no.To máš jen informativní čísla-dodržování doporučených intervalů je jen pro tvé dobro.:)

No dobře, ale jakej je ten postup? Proč tem můj na mě kašle :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nastavoval jsem pouze jednou a taky se me nepovedlo nastavit tak jak jsem si predstavoval. pocitadlo skakalo tusim pouze po 5tisicich.

mel jsem nastaveno 15000, pred nedavnem se me cele auto jaxi \"resetlo\" (asi erupce na slunci bo co) a mam -0 a taky sviti francózák...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 306 break a ked mi uplynie ta doba a rozsvieti sa \"francuzak\", tak vypnem klucik, stlacim to tlacitko, zapnem klucik na II polohu a zacne mi tam odpocitavat 10 sekund, potom to zablika a naskoci 15000 km a vsetko ide v poho:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chechet

....., pred nedavnem se me cele auto jaxi \"resetlo\" (asi erupce na slunci bo co) a mam -0 a taky sviti francózák...

Tak dneska jsem ujel cca 250 km .... a svítí tam -0 s francouzákem.

Takže jsem na tom stejně .... teď už jen vymyslet co s tím ..... napadá mě ještě zkusit odpojit baterku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem na tom stejně .... teď už jen vymyslet co s tím ..... napadá mě ještě zkusit odpojit baterku.

tak to jsem zkoušel taky, ikdyž v podstatě nechtěně, jednou byla baterka vytřískaná tak jsem měnil za novou a odpojením se nic nezměnilo:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...