Jump to content
Sign in to follow this  
Bobo 63

vibrace plynového pedálu+nižší výkon motoru

Recommended Posts

Byl jsem s těmi vibracemi v servisu, ale nic se nenašlo. Prý je to pouze můj subjektivní dojem-citlivé chodidlo. Zajímavé.

Nižší výkon motoru by prý mohl být zaneseným vzduchovým filtrem, vadnou nebo znečištěnou váhou vzduchu nebo nějakým problémem na turbu. Filtr tedy vyměněn. Váha pouze profouknuta vzduchem.

Černá tlustá hadice od turba po přidání správně ztvrdne, jak je natlakovaná, ale prý může někde být problém na rozvodných hadičkách vzadu za motorem.

Máte někdo zkušenosti s jiným čištěním váhy než profukem a závadami turba.

Robert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud jsi profoukl váhu vzduchu, pravděpodobně jsi ji zničil. Váha vzduchu se opatrně vykoupe v isopropylalkoholu a nechá usušit. Roztok nesmí být špinavý, koupat tak dlouho, dokud nebude čistá kapalina. Nejlépe závadu zjistíš na diagnostice. Je to sice dost peněz, ale ta zjistí dost věcí, jako plnící tlaky a další čidla potřebná pro chod motoru. A nech si udělat diagnostiku akčních členů.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byl jsem s tím nižším výkonem v servisu. Vyměněn palivový filtr ( zanešenej ), váhu vzduchu prostříkli volajakým sprejem, tekl z váhy chvíli pěknej sajrajt a pak vysušili vzduchem ( prý naprosto standardní úkon ). Motor se utišil a jezí mnohem lépe. Huráááá.:D

Na diagnostice se prý pozná jen totálně zničená váha vzduchu, načatá prý ne.

Robert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravím, mám podobný problém na 406 break HDI 66 kW . Okolo 3000 tis. ot. pokles výkonu a vysoká spotřeba. Na krátkých trasách 9 l/100 km. Podle návodu jsem vyčistil váhu vzduchu a žádná změna.

Zkusil jsem z váhy odpojit konektor a stále to samé, jede to pořád stejně. Dal bych si z toho dohromady, že váha je špatná, proč to ale jede i bez ní? A jak by se vlastně mělo projevit odpojení dobré váhy?

dík Petr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×