Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

uz to tu bylo??? magicka koule...


macik.83

Recommended Posts

Tak, už to tu bylo, ale je to pořád dobrý.

Pro nematematiky je zde matematické vysvětlení:

dvojciferné číslo C je možno vyjádřit jako (10x + y) kde x je cifra na místě desítek a y je cifra na místě jednotek

My máme sečíst cifry, čili (x+y) a to odečíst od původního čísla (10x+y)

Takže máme 10x+y-(x+y)=10x-x+y-y=9x.

Z toho plyne, že výsledek bude vždy devítinásobkem první cifry nebo také že vždy bude dělitelný devíti. No a v tabulce je u 9, 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81 vždy stejný symbol a právě ten se pak objeví v magické kouli. Ostatní symboly v tabulce jsou jen na zmatení nepřítele...

Prosté že? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Tak, už to tu bylo, ale je to pořád dobrý.

Pro nematematiky je zde matematické vysvětlení:

dvojciferné číslo C je možno vyjádřit jako (10x + y) kde x je cifra na místě desítek a y je cifra na místě jednotek

My máme sečíst cifry, čili (x+y) a to odečíst od původního čísla (10x+y)

Takže máme 10x+y-(x+y)=10x-x+y-y=9x.

Z toho plyne, že výsledek bude vždy devítinásobkem první cifry nebo také že vždy bude dělitelný devíti. No a v tabulce je u 9, 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81 vždy stejný symbol a právě ten se pak objeví v magické kouli. Ostatní symboly v tabulce jsou jen na zmatení nepřítele...

Prosté že? :D

Na to si přišel sam? Z toho dlouheho psani jsem pochopil tve 2 posledni vety:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to si přišel sam? Z toho dlouheho psani jsem pochopil tve 2 posledni vety:D

No jo, sám, vždyť na tom nic není :o

A dokonce TADY je odkaz na první kouli, na konci provádím tentýž matematický důkaz :)

Každá takováhle věc musí mít buďto matematický základ nebo je to podvod a manipulace. (jako taková ta hra - počítačové slideshow-powerpoint, kde máš pět karet (pokrové krále, dámy, janky) a máš myslet na jednu z nich. Pak je pár obrazovek co odvedou tvou pozornost a najednou puf a na další obrazovce jsou pokroví králové, dámy a janci (5 karet), ale ta karta na kterou jsi myslel tam není :) Zkoušel jsem to horem dolem, nikdy tam ta moje karta nebyla. Tak jsem se zamyslel a myslel na všech pět karet najednou. Puf, a všech pět bylo jiných. A to byl ten fígl. Ony ty karty vypadaly všechny podobně a proto člověk vůbec nezaregistroval, že se změnily všechny karty, a ne jen ta jedna, na kterou myslel :)

[upravil dne 19.3.2008 Ticcino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...