Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mobil


oddie

Recommended Posts

Tak mi pomalu dosluhuje má předpotopní příšera neboli starý mobil, a ač nerad, budu si muset pořídit jiný.

Splňovat musí především: 1. nízkou cenu, aby ho nebyla škoda, až upadne do kýble s olejem, 2. skupiny volajících 3. malé rozměry a hmotnost

Zatím jsem si vybral Siemens C55, tak k němu mám dotázek, pokud jej někdo máte - jak vám funguje? A případně, na netu jsou návody na úpravu levnějšího A55 na C55 - dělal jste to někdo, a případně s jakým výsledkem?

A pokud máte v oblibě jiný typ, co byste doporučili jiného?

Díky ó díky za postřehy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem přítelem předpotopních příšer (používám Ericsson A 1018) a vzhledem k tomu, že ho používám ke spojení mezi dvěma volajícími (kravinky typu Infra - port, 50 her a pod. stejně nevyužiju) a pak taky, že jsem si před 3 roky koupil za těžký prachy Hands-Free, která nejde jinému telefonu přispůsobit využívám když telefon odchází do věčných loviš? toho, že tyto telefony

a) koupím kolem 500,- Kč

b) nikdo nekrade, což při mé pověstné pořádnosti hraje nemalou roli

Jinak k Tebou dotazovanému telefonu nemám žádné informace, jen pokud bys potřeboval (a kdokoli zde) baterku nebo jiné příslušenství k telefonům, mám kontakt na kamarádovu firmu se slušnými cenami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5210... Zatím žádný z telefonů, které jsem měl, nepřežil tolik co 5210ka... Nechci Nokie vychvalovat, ale tenhle phone mi už spadnbul ze schodiště skoro z 2. patra a přežil... Zůstal mi v létě před karavanem, večer lilo a ráno telefon fungoval jak víno... Má tedy trochu horší display a teď mi po roce odešla baterka, resp. vydrží už jen dva dny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem zapomněl vibrační vyzvánění a profily - to když si náhodou hraju na manažera, abych to nemusel dlouho přenastavovat či abych nerušil jednání zvoněním :);)

Dík za názory. Mou předpotopní příšerou je Motorola 2288, která vyjma toho, že vydrží den, je taky dost velká a těžká, ne dnešní dobu, a nemá ty skupiny, profily a vibrace. Jinak funguje těch cca 100 let spolehlivě, tak zůstane v šuplíku...

Pokud si něco pořídím, nemělo by to být větší a těžší než ten C55, a dražší pokud možno taky ne. Ne, že by se mi nelíbily tlemefóny za 20tis, ale soukromě to za to nedám ani náhodou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemělo by to být větší jak C55? A viděl jsi naživo C55? Ten je tak malej, že většina ostatních mobilů jsou proti němu obři. :D Jinak já ho mám, a jsem s ním docela spokojenej. Akorát nemá barevnej displej, takže žádnej fo?ák ani MMS se nekoná. Ale zase světélkuje ve tmě. Pokud teda navalíš siemensu extra 500,- za fluoreskující kryt...

phone.gif

:D

Skupiny, profily, vibrace a všecky ty věci co jsi vyjmenoval to má, dokonce má různý druhy vibrací a docela srandovní zvonění (zvládá i .mid a .wav takže není problém mít jako zvonění vybrané hlášky z Pulp Fiction). Teda dokud si člověk nezaplácá celou vnitřní pamět, která je sdílená pro obrázky, animace, zvuky i aplikace. :D Pár nedostatků, co mě dostávají jsou ty výměnný kryty. Dost vržou a klávesy při psaní sms dost hlasitě cvakaj. Ale dá se s tím žít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nokia 5210, mam asi tyden a jsem plne spokojen.

Koukni na www.mobilky.cz maj ho asi za 4 300,- a nekde v Rumunsky ho kamos videl snad za 4 000,- (dej vedet jestli chces zjistit kde presne to je)

Jo a nenech se odradit tou oraznovou barvou, prodava se i v modre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si A55, Jde uplne vpohode predelat na C55 presne podle navodu na internetu, delal sem uz tri a vsechny v pohode, proste se to chova jak c55, je tam jiny menu a hlavne ty funkce, mas navic treba javu a novy hry(strasne se mi libi princ of persia - klasika ze starych pocitacu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

\"Stare\" siemensy C35/S35/M35 mely prilis mnoho neduhu danych konstrukci, konkretne velmi rady korodovaly. Vysledkem byly odrezle spoje na klavesnici a jinde na zakladni desce. Vzhledem k tomu ze tam bude koroze, nevztahuje se na to zaruka..

Takze pokud ho hodlas tahat nekam do vlhka, tak rozhodne nedoporucuju Siemense :)

Ale pokud pocitas ze ho budes mit max. dva roky, tak je to asi jedno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Vvitty

\"Stare\" siemensy C35/S35/M35 mely prilis mnoho neduhu danych konstrukci, konkretne velmi rady korodovaly. Vysledkem byly odrezle spoje na klavesnici a jinde na zakladni desce. Vzhledem k tomu ze tam bude koroze, nevztahuje se na to zaruka..

Takze pokud ho hodlas tahat nekam do vlhka, tak rozhodne nedoporucuju Siemense :)

Ale pokud pocitas ze ho budes mit max. dva roky, tak je to asi jedno...

Nevim kde jsi vzal, ze M35 casto odchazelo kvuli vlhkosti, kdyz byl vlhkovzdornej. C a S mozna. Tech mnoho neduhu. Slabsi baterka...po koupi silnejsi ok. A meli horsi klavesnici nez 3310, ale musis si uvedomit, ze byli tenkrat minimalne i litr levnejsi.

Jinak k C55. Mam ji asi mesic a pohoda. Je lehoucka a malinka. Z toho plyne trocku problem, ze moc nepasuje do velky tlapy. Pokud ji budes chtit jenom na volani, tak je to super mobil. Akorat mozna pozor na trosku nizsi vydrz. Ja jsem ji schopnej vybit treba za den, ale to je extrem. Jinak si dej pozor na to, ze ma blokovany nahravani aplikaci pres datovej kabel. Na odblokovani je treba NEORIGINALNI kabel a programek z netu.No...tak konec recenze:D....jeste v kombinaci s modrym podviceni moc hezkej telefon;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vvitty rekl bych ze s tema 35 si strelil vedle mame doma C35 uz asi 7 rok a naprosta spokojenost otec M35 nosi do prace(lesa) a taky dobry a ja kdy bych nebyl vul a nenechal S35 loni na slunicku tak bych ted nemusel nosit 3510 :)

Oldo ptal sem se v praci a vse co pozadujes tlemefen ma jen je opravdu moc malej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad velikost: minulý týden byl v Electroworldu v nějaké letákové akci Sony Ericsson T600 za 4tis - ten je ještě menší a lehčí, než C55... akorát jsem se tam nějak nestihl stavit.

M35 má mladá už asi 3 roky, a jinej nechce, baterka rešena koupí Li-ionky od CPA za 350,-.

Nokie jsou většinou větší a/nebo dražší.

C55 je aktuálně asi za 3.200,- a A55 za 2.000,-. Tak až budu mít čas, se pro to stavím... Barevný displej mě nezajímá, MMS taky ne a fo?ák už vůbec ne - na to mám normální fo?ák. Stejně tak výměnné kryty mě moc neberou... ale co. Jak jsem koukal, podstatný rozdíl A55 - C55 je pro mě (výhledově) asi jen v GPRS - pokud bych někdy časem chtěl lézt na net i doma.

Možná vás někoho časem požádám o asistenci s tím odblokováním / předěláním apod., pokud budete ochotni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Marty

Nevim kde jsi vzal, ze M35 casto odchazelo kvuli vlhkosti, kdyz byl vlhkovzdornej. C a S mozna. Tech mnoho neduhu. Slabsi baterka...po koupi silnejsi ok. A meli horsi klavesnici nez 3310, ale

vzhledem k tomu ze jsem nejakou dobu delal mimo jine opravy mobilu, vim co mi prochazelo rukama. jedinym rozdilem mezi M a C/S byl pogumovany kryt. vlhkost se tam dostavala napr. kolem klavesnice.

typicke zavady na servis byly:

kratka zivotnost baterek, po trech mesicich provozu vydrzely tak den.

problemy s oxidovanim (vlhkost), problemy s prerusenim spoju ve vnitrnich vrstvach (mech. namahani, zmeny teplot)

co se tyka nokii, tam zase odchazely koncaky a byly problemy s displeji

ale pokud chces neco co vydrzi rok, dva, kup cokoliv - nokie, siemens, ericson, samsung.

jen si kup ofiko dovoz, s originalnima papirama od autorizovaneho dovozce, protoze v pripade ze prodejce u ktereho to koupis skonci, vezmou ti to na zaruku na kterekoliv znackovce. pokud si koupis neco co bylo urceny puvodne pro jiny trh a bylo sem dotazeny zvenku, koledujes si o problemy (zaruka, update firmware,....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Stefan

Vvitty rekl bych ze s tema 35 si strelil vedle mame doma C35 uz asi 7 rok a naprosta spokojenost otec M35 nosi do prace(lesa) a taky dobry a ja kdy bych

C35 stara 7 let? to je jako mrkev v zime... :D

k nam se zacal dovazet nekdy v roce 2000 jako horka novinka.

mam tu jednu z tech starsich co funguje porad dobre, a kdyz jsem prestal delat opravy, odvazel jsem jich pryc nekolik desitek co uz nesly ani za rozumny peniz opravit...

[Editován dne 13/1/04 Vvitty]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Venca: malej mobil na to, když už ho musím někam furt tahat, tak aby co nejmíň překážel a moc nelezl na nervy...

6310 asi nebude za nová za nějakých 2-3tis jak ten Siemens. A HF, přiznám se jsem ostuda, nepoužívám.

All: jo, díky za rady. Včera jsem se zkusmo stavil v Rumunské, ale A55 už neny, tak až bude chvilka, stavím se ještě jinde. No a až bude a jednou bude nálada, ozvu se kvůli kabelu a přehrání a vůbec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...