Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

předjíždějící kamioni jak to vlastně funguje.. ?


aaischa

Recommended Posts

Ahoj,

rád bych zistil jednu věc, pořád mi neni moc jasná jedna věc, po praze na jižní spojce a spol kamioni smej jezdit jenom v tom nejpravějším pruhu ? nebo jak to je ?

druhá věc třeba na E55 a posobnych kde je max 90kmh dle zakona, rekneme ze jedu 80 pac je bud kopec nebo prostě zatacky a spol, zamnou nejakej kamion, ten na me blika dalkovkama, ikdyz mi priuhnu ke kraji a pak me s troubenim predjede, co delam spatne? nepripada mi normalni ze bych to kuli němu měl drtit to dá jenom abych jel o kousek rychlejc... nebo jak to tedy je ? kuju :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ip21a.gif

Pokud je tam tohle tak nesmí být v levým.

Já osobně nesnáším když na dálnici osobák jede míň jak 90, předjížděním totíž musím zpomalit popř. omezit ostatní kvůli autu, který jede spořivě.

A na E55, pokud to tam kamion klátí 90 tak nevím proč bys taky nemohl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se ridim tim, ze ja mam plechovku, ktera ma necele dve tuny. Kamion muze mit plne nalozen 44 tun (??nevim presne). Je blbost jim delat naschvaly, protoze nevis, jak dlouho za tim sedi, odkud jedou, jestli si nectou noviny nebo casopis.

Treba, kdyz se predjizdi kamiony na dalnici, tak v klidu pockam - pak lehce proslapnu plyn a jsem pryc. Takze na ne troubit nebo blikat je picovina prvniho kalibru.

Kamiony musi clovek respektovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

Ja se ridim tim, ze ja mam plechovku, ktera ma necele dve tuny. Kamion muze mit plne nalozen 44 tun (??nevim presne). Je blbost jim delat naschvaly, protoze nevis, jak dlouho za tim sedi, odkud jedou, jestli si nectou noviny nebo casopis.

Treba, kdyz se predjizdi kamiony na dalnici, tak v klidu pockam - pak lehce proslapnu plyn a jsem pryc. Takze na ne troubit nebo blikat je picovina prvniho kalibru.

Kamiony musi clovek respektovat...

mozna si to pochopil opacne ja je nehodlam nijak prudit, to prave oni tak proto se ptam, pac tohle cloveka v autoskole nenaucej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyby v autoskole neucili jen toto, tak by to bylo super... Mas recht, ze v autoskole nereknou - \"Vazeni studenti, mezi ridici (alespon mezi nami profiky - jestli se k nim muzu radit cca 40 tkm/rocne) existuji nepsana pravidla napr. jezdi se vpravo u prave krajnice, ale kamion Vam tam nemuze uhnout, protoze by se ta krajnice mohla s nim urvat.... Nebo, kdyz jste v krizovatce a odbocujete vlevo, tak prosim najedte co nejvice do krizovatky, abyste dostali dalsi auta za sebe... Mohl bych pokracovat minimalne na pet stranek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

kdyby v autoskole neucili jen toto, tak by to bylo super... Mas recht, ze v autoskole nereknou - \"Vazeni studenti, mezi ridici (alespon mezi nami profiky - jestli se k nim muzu radit cca 40 tkm/rocne) existuji nepsana pravidla napr. jezdi se vpravo u prave krajnice, ale kamion Vam tam nemuze uhnout, protoze by se ta krajnice mohla s nim urvat.... Nebo, kdyz jste v krizovatce a odbocujete vlevo, tak prosim najedte co nejvice do krizovatky, abyste dostali dalsi auta za sebe... Mohl bych pokracovat minimalne na pet stranek...

nahodou vecinu takovejhlech veci \"navíc\" do života nám instruktor poradil a tak, což mě celkem potěšilo, pro někoho je auto neco u ceho nepremejsli holt, pro nekoho kdo se v tom snazi najit logiku protoze tohle nefunguje to může bejt někdy komplikovanější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

to, ze kazdymu daji dneska ridicak (kdyz ho zaplatis) je vec jina...

já ho dělal poctivě, i teorii sem odchodil, ač bohužel je pro mě teorie a podobný někdy zmetky mnohem jednodušší než některý tyhle \" nepsaný pravidla \" z kerejch sem pak někdy navětvi páč nevim co je vlastně špatně - někdy si připadám jak důchodce ( neni to vuci nikomu mysleno spatne ) kerej je rad ze jede, dava pozor aby to bylo +- v ramci pravidel a to dalsi mu nejak unika, zatimco ostatni řáděj s autama po polích a zkoušej vselijaky kaskadersky kousky :D tak na tohle by mě nikdo moc nedostal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Představ si asi jak je příjemný pro toho řidiče předjet tebe když on je 3x delší, jenom o 10km rychlejší.

Jezdi 90 a pak tě nebude žádnej kamion obtěžovat.

tak ju budu se snažit, jenže jemu to svítí minimálně 10x víc eště s těma jeho horníma kamionackejma super světlama, zatimco já vidim v porovnani s tim kuloví s H4kama.... do kopce je vidět mizerně, v zatačkách eště hůřá páč to svítí převážně pak někam do krajiny mimo silnici tim nejvysim svitem, nebo mě prostě překvapí za zatackou kopec a \"zapomenu\" se rozjet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Představ si asi jak je příjemný pro toho řidiče předjet tebe když on je 3x delší, jenom o 10km rychlejší.

Jezdi 90 a pak tě nebude žádnej kamion obtěžovat.

Já mám na věc jiný názor. Někteří kamioni jsou prostě hovada a hřeší na to, že mají větší auto. Po E55 to nevalí 90, ale víc. Pokud aaischa místo 90 pojede 80, tak to je zpoždění 8 minut na 100km. Nepředpokládám, že bude kamioňáka \"blokovat\" celých 100km. Dejme tomu, že jen 10km. To je zpoždění 48 sekund. Leda že by potřeboval kadit, tam je každá sekunda dobrá. Jenže oni potřebujou kadit asi všichni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Si oprav světla nebo nejezdi v noci :bojim

Se prve ptáš proč kamiony dělají to a tam todle a pak z toho vyleze, že bys spíš potřeboval na autě udělat pár úprav.

souvisi to dohromady, sou celkem nedavno serizeny na takovy ty vecice kera meri jestli to sviti spravne, sviti to proste jak Š120 = nic extra

kazdopadne mas pravdu pouceni je jednoduchy, zbytečně nezdržovat :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Původně zaslal: Fusion

Představ si asi jak je příjemný pro toho řidiče předjet tebe když on je 3x delší, jenom o 10km rychlejší.

Jezdi 90 a pak tě nebude žádnej kamion obtěžovat.

Já mám na věc jiný názor. Někteří kamioni jsou prostě hovada a hřeší na to, že mají větší auto. Po E55 to nevalí 90, ale víc. Pokud aaischa místo 90 pojede 80, tak to je zpoždění 8 minut na 100km. Nepředpokládám, že bude kamioňáka \"blokovat\" celých 100km. Dejme tomu, že jen 10km. To je zpoždění 48 sekund. Leda že by potřeboval kadit, tam je každá sekunda dobrá. Jenže oni potřebujou kadit asi všichni...

:mrk:myslim:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Původně zaslal: Fusion

Představ si asi jak je příjemný pro toho řidiče předjet tebe když on je 3x delší, jenom o 10km rychlejší.

Jezdi 90 a pak tě nebude žádnej kamion obtěžovat.

Já mám na věc jiný názor. Někteří kamioni jsou prostě hovada a hřeší na to, že mají větší auto. Po E55 to nevalí 90, ale víc. Pokud aaischa místo 90 pojede 80, tak to je zpoždění 8 minut na 100km. Nepředpokládám, že bude kamioňáka \"blokovat\" celých 100km. Dejme tomu, že jen 10km. To je zpoždění 48 sekund. Leda že by potřeboval kadit, tam je každá sekunda dobrá. Jenže oni potřebujou kadit asi všichni...

Já mám pocit, že kamiony mají omezovač na tachometrových 90 km/h... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

Nez se to tu zvrhne na narazky proti kamionum, tak to zabrznim myslenou...

Kolik z Vas jelo kamionem, abyste vedeli, co ten ridic muze, co vidi, jak dloho brzdi atd....

Staci jen na miste spolujezdce...

já ano, jeden z mých známých kterýho už sem delší dobu neviděl jen profesionalni ridic sice jezdi \"jenom\" s takovym tim nakladakem jak je dlouhej ale nema prives proste v jednom kuse, zas nevim jak to nazvat presne a spravne :grr urcite nechci nikoho pomlouvat nebo tak, jen me to pobavilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...