Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Formality s prodejem auta..


Kamart

Recommended Posts

je toho minimum kupni smlouva stopro s tou pak pudes zrusit povinny ruceni, dal se smlouvou skocis na urad s rozsirenou pusobnosti kde to odhlasis na daneho majitele podle smlouvy, a posles mu to postou to je prakticky vsecko o zbytek se postara novy majitel tak jako si sjedna novy pojisteni, nejlip mu das kopii technicaku pri podpisu smlouvy zaridi si pojisteni odjede a po odhlaseni mu posles postou velkej TP, ORV či OTP podle toho co máš mu dáš rovnou aby s tim moh odjet... nebo muze jet na tvoje pojisteni ale kdyz se neco stane odneses to na bonusu ty :bojim

zrusit povinny a pozadat o zaslani bonusu...

[upravil dne 17.3.2008 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OTP mu nedavej, protoze ti bez toho auto neodhlasi. Stejne jako TP. Teda pokud to zase nezmenili...

doporucil bych s novym majitelem sepsat smlouvu, spolecne to zajit odhlasit na neho, idealne to na nej rovnou i prihlasit (vcetne evidencky, samozrejme) aby sis predesel pripadnym budoucim problemum, a zajit s nim do pojistovny kde si uzavre novou pojistku, pote teprve zrusit svoji stavajici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždy když jsem prodával auto, tak jsem ORV (malý techničák) dal kupujícímu a k odhlášení jsem šel jen s velkým techničákem. Takže kupní smlouvu a potom s velkým techničákem na úřad k odhlášení - převedení na nového majitele a hned než ho předáš novému majiteli tak na pojišťovnu k zrušení pov. ručení anebo ti bude stačit kopie odhlášky ve velkém techničáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Laďa

Vždy když jsem prodával auto, tak jsem ORV (malý techničák) dal kupujícímu a k odhlášení jsem šel jen s velkým techničákem. Takže kupní smlouvu a potom s velkým techničákem na úřad k odhlášení - převedení na nového majitele a hned než ho předáš novému majiteli tak na pojišťovnu k zrušení pov. ručení anebo ti bude stačit kopie odhlášky ve velkém techničáku.

presne orv dat muzes, ale na pojistovku ani TP nepotrebujes staci smlouva o pojisteni a kupni smlouva a je to vyrizeny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Laďa

Vždy když jsem prodával auto, tak jsem ORV (malý techničák) dal kupujícímu a k odhlášení jsem šel jen s velkým techničákem. Takže kupní smlouvu a potom s velkým techničákem na úřad k odhlášení - převedení na nového majitele a hned než ho předáš novému majiteli tak na pojišťovnu k zrušení pov. ručení anebo ti bude stačit kopie odhlášky ve velkém techničáku.

presne orv dat muzes, ale na pojistovku ani TP nepotrebujes staci smlouva o pojisteni a kupni smlouva a je to vyrizeny...

jenze casy se meni... kdyz jsem prodaval 309, tak to uz fungovalo jinak a na odhlasku byl potreba i maly technicak, tedy ORV ci OTP nebo jak se to jmenuje, kde si ustrihnuli ruzek.

a pozor, kupni smlouva neplati jako nahrada OTP, sice to nekdo muze tolerovat, ale pravne to v poradku neni. proto bych doporucil rovnou to auto zajit s kupujicim odhlasit.. stejne tak i s pojistkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

je to jak pise Vvitty. Kupni slouva pro nej plati mesic od uzavreni misto OTP pro pripadne kontroly :super

Leda tak ho*no. Ani na vteřinu nenahrazuje doklady nutné pro provoz vozidla, což je ORV a doklad o pov.ručení. To že to je \"běžná praxe\" vůbec nic neznamená, nemá to sebemenší zákonnou podporu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Laďa

Vždy když jsem prodával auto, tak jsem ORV (malý techničák) dal kupujícímu a k odhlášení jsem šel jen s velkým techničákem. Takže kupní smlouvu a potom s velkým techničákem na úřad k odhlášení - převedení na nového majitele a hned než ho předáš novému majiteli tak na pojišťovnu k zrušení pov. ručení anebo ti bude stačit kopie odhlášky ve velkém techničáku.

presne orv dat muzes, ale na pojistovku ani TP nepotrebujes staci smlouva o pojisteni a kupni smlouva a je to vyrizeny...

Přesně tě z Prahy a řady dalších míst šmahem vyrazí, když u odhlášky nepředložíš ORV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Laďa

Vždy když jsem prodával auto, tak jsem ORV (malý techničák) dal kupujícímu a k odhlášení jsem šel jen s velkým techničákem. Takže kupní smlouvu a potom s velkým techničákem na úřad k odhlášení - převedení na nového majitele a hned než ho předáš novému majiteli tak na pojišťovnu k zrušení pov. ručení anebo ti bude stačit kopie odhlášky ve velkém techničáku.

presne orv dat muzes, ale na pojistovku ani TP nepotrebujes staci smlouva o pojisteni a kupni smlouva a je to vyrizeny...

Přesně tě z Prahy a řady dalších míst šmahem vyrazí, když u odhlášky nepředložíš ORV.

nemel sem tu čest být vyhozen ač sem orv neměl sebou.. všecko proběhlo bez jediný zmýnky o OTP / ORV

odhlášení MOTO...

coz samo neznamena ze to je dobře

[upravil dne 17.3.2008 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak troška zákona :roll

Odhlášení registrovaného vozidla na jiného provozovatele

Pojmenování (název) životní situace

Odhlášení registrovaného vozidla na jiného provozovatele

Základní informace k životní situaci

Tato situace se týká registrace vozidla a jeho provozování, případně nakládání s ním.

Kdo je oprávněn v této věci jednat (podat žádost apod.)

Fyzická nebo právnická osoba, popř. zmocněnec.

Jaké jsou podmínky a postup pro řešení životní situace

Splnění všech požadovaných náležitostí.

Jakým způsobem můžete zahájit řešení životní situace

Na odboru dopravy podat žádost o změnu v registru.

Na které instituci životní situaci řešit

Odbor dopravy

Jaké doklady je nutné mít s sebou

občanský průkaz,

živnostenský list nebo výpis obchodního rejstříku (u firemních vozidel),

osvědčení o registraci část II („velký technický průkaz), popř. I („malý“ technický průkaz),

povinné ručení,

souhlas vlastníka vozidla.

Je nutné doložit údaje o novém provozovateli.

Jaké jsou potřebné formuláře a kde jsou k dispozici

Žádost o zápis změn údajů (formulář k tisku – formát A4) nebo

Žádost o zapsání - vymazání (formulář k tisku – formát A5) – k dispozici na odboru dopravy

Jaké jsou poplatky a jak je lze uhradit

Nejsou.

Jaké jsou lhůty pro vyřízení

Na počkání

Kteří jsou další účastníci (dotčení) řešení životní situace

Leasingová společnost popř. jiný vlastník.

Jaké další činnosti jsou po žadateli požadovány

Žádné.

Elektronická služba, kterou lze využít

Elektronickou službu nelze využít.

Popis byl naposledy aktualizován

28. 11. 2007

[upravil dne 17.3.2008 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po mě chtěla pracovnice u přepisu při podávání žádosti o převodu na nového majite orv, tak jsem ji řekl jaký problém napsat do techničáku orv neodebráno, tak stichla a udělal to už dále bez kecání. To není chlubení, jen se nenechat zbytečně vyhazovat a buzerovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Caute, mam taky problem, som zo slovenska a neviem ako mam postupovat pri kupe auta z ciech. Viete mi niekto s tym poradit? Je z autobazaru... A chcel by som ho prihlasit ako vymenu karoserie mojho povodneho auta, lebo je to ten isty modelovy rok aj motor aj farba..:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V lednu na mě byl odhlášen Dřevák a byl jsem u toho, protože na přepážce (Jarov) chtěli i ORV (kterýmu ustřihli růžek a já ho zrovna potřeboval pro provoz) a moje nacionále (ty měl původní majitel). Pak jsem šel (po evidenčce na moje jméno) na magistrát s kupní smlouvou, protokolem o evidenčce, smlouvou o pojistce, TP a ORV. Tam ho na mě dohlásili a dali mi nový značky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...