Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přední brzdy 1.6


Dundee

Recommended Posts

Je to otázka spíš na Marcela, ale třeba poradí i někdo jinej. Jak se mění destičky na 305 1.6 a co je to za brzdovej systém?

Dneska jsem utahoval pravej spodní čep (byl napůl vyšoubovanej z těhlice), tak jsem omrkl konečně i brzdy:D

Mám tam třmen, kterej se nedá vyklopit (jako Girling u 405ky), ale zepředu jsou dva šrouby a pak jsou samozřejmě dva vodící čepy. Co z toho musím rozebrat, abych se dostal na desky? Jsou ještě dobrý, ale po ujetí cca 15-20 km začnou brzdy za jízdy pískat (po sešlápnutí je klid). Může na to pískání mít vliv i to, že kotouč neni přišroubovanej k náboji (zalomenej šroub)? Díky za odpovědi:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně venku nebyl, ale jeden a půl závitu jo. Nejlepší bylo, že jsem nemohl čep vyndat z ramene (nemám doma stahovák), tak jsem to nakonec vyřešil tim, že jsem tupym sekáčem a kladivem čep zašrouboval a zajistil.

Desky nevim, jaký tam jsou, ale zatim jsem je chtěl aspoň očistit a zjistit, co mám za systém;) Dřevák toho naštěstí nenajezdí tolik, co 405ka;):D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš plný kotouče nebo chlazený?

Plný - Bendix

Chlazený - Teves.

Podle toho jak to popisuješ tak ty čepy jsou vzadu zajištění, vytáhneš pojistku a pak čepy vytáhneš ven.

Na to pískání se vyprdni, to přestane... Spíš udělej to, aby destičky ve vodících čepech volně chodil (aby se nekřížili).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

...

Mám tam třmen, kterej se nedá vyklopit (jako Girling u 405ky), ale zepředu jsou dva šrouby a pak jsou samozřejmě dva vodící čepy. Co z toho musím rozebrat, abych se dostal na desky?

...

Původně zaslal: Dundee

Vypadá to na Bendix (i podle obrázků destiček z Autokelly);)

Tak to pak nevím co by tam dělali vodící čepy...

Vyfoť to a budeme vědět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...