Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vozíte hasičák? + Tipy na umístění


MirasCC

Vozíte hasičák? + Tipy na umístění  

  1. 1. Vozíte hasičák? + Tipy na umístění


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Původně zaslal: Fakir

To, že se tu kolem toho rozpoutala diskuze, ze který je cítit tak trochu názor \"jak jste mohli do teď přežít bez hasičáku?\", mi netrhá žíly tolik, abych si ho musel hned v pondělí jít koupit. :)

Nn, tak to vůbec myšlený nebylo, šlo mi spíš o obecný povědomí, že něco jako hasičák existuje a že nemusí bejt od věci do něj těch pár korun investovat. Jak vidím, povědomí je tu o tom vcelku slušný ;)

Když to trochu zbanalizuju, napadlo mě přirovnání ke klíči na kola. Možná sem dítě štěstěny, ale za těch pár desítek tisíc kilometrů, co mám najeto, mě defekt zatím nepotkal. Takže bych se možná mohl nechat ukonejšit falešným pocitem bezpečí, ale stejně ho v autě vozím. Zaprvý je to daný paragrafem a za druhý si uvědomuju, že se mi opravdu může každým dnem hodit (snad ně, ťuk, ťuk :))

Ale vůbec to není tak, že kdo hasičák nevozí, je automaticky horší člověk. Když sem pořizoval první auto, ani mě nenapadlo, že bych s sebou měl něco takovýho vozit. Až časem, po přečtení pár diskuzí jsem dospěl k názoru, že nemusí bejt od věci ten hasičák pořídit. Takže teď sem ve stavu, kdy je to pro mě automatická součást výbavy vozu, ale samozřejmě taky doufám, že ho vozím naprosto zbytečně a v životě jeho služeb nevyužiju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KoNG

hasičák vozím do 206 se dá dát za řidiče, nebo na sponu do kufru. Já si přidělal tu sponu do kufru.

Dát to pod sedadlo řidiče zezadu mě napadlo už mockrát, v CC je to ideální místo, páč za mě si stejně nikdo nesedne :) Ale aby tam jen tak poletoval se mi nelíbí...

Ty místa který píšeš jsou na to nějak jakože připravený od výrobce, nebo se jedná o tvoje osobní nápady? Chtěl sem mrknout do serviceboxu, zda tam něco jako držák na hasičák nenajdu, ale zatím sem byl línej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve starých škodovkách jsem hasičák vozívala za zadníma sedadlama..ale byl tak starý,jak ty auta, tak asi by stejně nefungoval:myslim:roll

do 206 zvažuju bud\' pod sedadlo spolujezdce-pokud to půjde přikurtovat zepředu,nebo co takhle pod palubkou spolujezdce?tam je taky místo hezké-jen jak to tam šrubnout..?:myslim

do kufru bych to nedávala-každá vteřinka dobrá,a než bych vystoupila,kufr odemykám klíčem,odkurtovala.. A prý je auto v plamenech už ve 2 minutách

[upravil dne 16.3.2008 peugeotkovic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: MirasCC

@chuck11: V kufru dejme tomu, tam to snad nohy nikomu nezláme, když se to při případným nárazu utrhne. Možná lepší jak moje umístění v tašce, z ní to budu lovit asi pár vteřin dýl, než ty utrhneš sucháč ;)

@aaischa: Obecně se myslím dávají radši pod sedačku spolujezdce. Ideální umístění je takový, kam ze sedačky řidiče bez problémů dosáhneš. Situace, kdy seš zaklíněnej v autě, z pod palubky šlehají plameny a hasičák leží v kufru je snad ještě horší, jak když ten hasičák nemáš vůbec.

Pokud existuje řešení pro uchycení hasičáku od výrobce, raději se vyhnout bastlení a použít ověřenou věc. Jinak umisťovat v dosahu, ale s rozmyslem a kvalitně.

čistě teoreticky, proč šlehávaj plameny z palubky... ? vyloučíme-li domácí upravy a opravy elektroinstalace, vecinu veci by meli zkousnout pojistky...

zbývá tedy skrat, prodrena ci jinak prorazena izolace ale i tak se s velkou pravdepodobností drát akorát \"přetaví\" jak pojistka a tim to zkončí...

možná rádio ale tam je dosti mala pravdepodobnost...

topení - napadanej bordel k výměníku.. ?

celkem mě to zajímá...

Ono máš částečně pravdu,ale zapomínáš na to,že při tom \"tavení\" ti hoří izolace kabelu a nevěřil bys jak je požár auta rychlej.Viděl sem hořet osobák

jestli se tak dá říkat \"120ce\" a ta jenom zastavila na křižovatce předemnou a za 10sekund bylo auto v ohni,než přijeli hasiči tak z auta moc nezbylo.Zažil sem to samý u závodního auta a to málem shořelo nebejt traťovej hasičů díky poškozené přívodní trubce mazání turba.těch důvodu vzniku požárů je mnoho a nejen od neodborného zásahu do elektroinstalace.Zatím nevozím,ale je v plánu,jinak pokud možno umístit mimo sedadlo řidiče-spíš v dosahu u spolujezdce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není tady někdo od hasičů?

Zajímalo by mě jak se dělá revize hasicího přístroje (práškový 2kg) a kolik to stojí. V souvislosti s touto diskusí mě napadlo, že vozím v autě již pěkných pár let hasičák ale nikdy nebyl na revizi a já vlastně ani nevím, je-li vůbec funkční?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dalick

Není tady někdo od hasičů?

Zajímalo by mě jak se dělá revize hasicího přístroje (práškový 2kg) a kolik to stojí. V souvislosti s touto diskusí mě napadlo, že vozím v autě již pěkných pár let hasičák ale nikdy nebyl na revizi a já vlastně ani nevím, je-li vůbec funkční?!

Taky ho můžeš vyzkoušet a zjistíš to:D:D

Dobrej dotaz..:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

No nejhorší na tom je, že se autem živí..

jj:roll je mi ho líto..:roll No a blaflo to tak rychle prý:myslim

Jo a člověk nemá jistotu že ten,od kterého to auto kupuje,nedělal i nějaké neodborné zásahy do elektriky,at\' už kvůli nějakým světelným frajeřinkám či tak.. je to riziko,mít auto z druhé ruky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peugeotkovic

Původně zaslal: jarajarda

No nejhorší na tom je, že se autem živí..

jj:roll je mi ho líto..:roll No a blaflo to tak rychle prý:myslim

Jo a člověk nemá jistotu že ten,od kterého to auto kupuje,nedělal i nějaké neodborné zásahy do elektriky,at\' už kvůli nějakým světelným frajeřinkám či tak.. je to riziko,mít auto z druhé ruky..

Cokoli je vždy riziko, i nové auto je riziko..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve služebáku hasičák vozím a už jsem ho použil...Za Liberce chytla tatra převážející klády s dřívím... Řidič tam kolem poletoval, cca 20 aut na něj koukalo a nikdo nic, vlítnul jsem i s autem k němu, vytáhl hasičák a hasil.. Ale tyhle malý jsou na prd, nic s tím nikdo neuhasí...Pokud už to trošku hoří...Pak se naštěstí rozhoupalo asi pět lidí a přiběhlo taky s hasičáka, plus autobudák se dvěma velkýma...Uhasit se to podařilo i za pomocí bláta a mokré trávy která byla hned vedle tý Tatry... Chytlo mu to pod kabinou v motoru...Myslím, že nechybělo moc a bylo po autě...A já neměl buřty...:grr

Něž dorazili hasiči, bylo po ohýnku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RychJ-1

Ve služebáku hasičák vozím a už jsem ho použil...Za Liberce chytla tatra převážející klády s dřívím... Řidič tam kolem poletoval, cca 20 aut na něj koukalo a nikdo nic, vlítnul jsem i s autem k němu, vytáhl hasičák a hasil.. Ale tyhle malý jsou na prd, nic s tím nikdo neuhasí...Pokud už to trošku hoří...Pak se naštěstí rozhoupalo asi pět lidí a přiběhlo taky s hasičáka, plus autobudák se dvěma velkýma...Uhasit se to podařilo i za pomocí bláta a mokré trávy která byla hned vedle tý Tatry... Chytlo mu to pod kabinou v motoru...Myslím, že nechybělo moc a bylo po autě...A já neměl buřty...:grr

Něž dorazili hasiči, bylo po ohýnku...

Jak se pozná klasickej Čech? Všechno prochází žaludkem:D:D

Jinak dobrý:) Kolikrát se může stát že sou i lidi v šoku a nedojde jim, že by měli něco udělat, ale všem asi těžko..to už je jen o lidskosti..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: peugeotkovic

Původně zaslal: jarajarda

No nejhorší na tom je, že se autem živí..

jj:roll je mi ho líto..:roll No a blaflo to tak rychle prý:myslim

Jo a člověk nemá jistotu že ten,od kterého to auto kupuje,nedělal i nějaké neodborné zásahy do elektriky,at\' už kvůli nějakým světelným frajeřinkám či tak.. je to riziko,mít auto z druhé ruky..

Cokoli je vždy riziko, i nové auto je riziko..

u starsiho auta a nemusi bejt ani zas tak extra hrozne moc stary, je stejne velika pravdepodobnost ze tam je neco neorigo at neco odešlo či jenom nekdo by línej to opravit jak se má nebo to prostě udělal tak jak se má ale stejně..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: jarajarda

Původně zaslal: peugeotkovic

Původně zaslal: jarajarda

No nejhorší na tom je, že se autem živí..

jj:roll je mi ho líto..:roll No a blaflo to tak rychle prý:myslim

Jo a člověk nemá jistotu že ten,od kterého to auto kupuje,nedělal i nějaké neodborné zásahy do elektriky,at\' už kvůli nějakým světelným frajeřinkám či tak.. je to riziko,mít auto z druhé ruky..

Cokoli je vždy riziko, i nové auto je riziko..

u starsiho auta a nemusi bejt ani zas tak extra hrozne moc stary, je stejne velika pravdepodobnost ze tam je neco neorigo at neco odešlo či jenom nekdo by línej to opravit jak se má nebo to prostě udělal tak jak se má ale stejně..

Do ojetiny holt nevidíš..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vozím 4x 2kg hasičáky... Upevněny je mám: Jeden zepředu řidičovy sedačky, zbylé tři za spolujezdcovou, abych na ně dosáhl. Mám kupé a vzadu nikoho nevozím. K tomu ještě vozím na tunelu u řadicí páky kladívko na rozbití okna, v kastlíku křídy a obměňuju jednorázový foťák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dalick

Není tady někdo od hasičů?

Zajímalo by mě jak se dělá revize hasicího přístroje (práškový 2kg) a kolik to stojí. V souvislosti s touto diskusí mě napadlo, že vozím v autě již pěkných pár let hasičák ale nikdy nebyl na revizi a já vlastně ani nevím, je-li vůbec funkční?!

Zkusím se ti zeptat mé drahé polovičky, ta by to mohla vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Nn, tak to vůbec myšlený nebylo, šlo mi spíš o obecný povědomí, že něco jako hasičák existuje a že nemusí bejt od věci do něj těch pár korun investovat. Jak vidím, povědomí je tu o tom vcelku slušný ;)

Když to trochu zbanalizuju, napadlo mě přirovnání ke klíči na kola. Možná sem dítě štěstěny, ale za těch pár desítek tisíc kilometrů, co mám najeto, mě defekt zatím nepotkal. Takže bych se možná mohl nechat ukonejšit falešným pocitem bezpečí, ale stejně ho v autě vozím. Zaprvý je to daný paragrafem a za druhý si uvědomuju, že se mi opravdu může každým dnem hodit (snad ně, ťuk, ťuk :))

Ale vůbec to není tak, že kdo hasičák nevozí, je automaticky horší člověk. Když sem pořizoval první auto, ani mě nenapadlo, že bych s sebou měl něco takovýho vozit. Až časem, po přečtení pár diskuzí jsem dospěl k názoru, že nemusí bejt od věci ten hasičák pořídit. Takže teď sem ve stavu, kdy je to pro mě automatická součást výbavy vozu, ale samozřejmě taky doufám, že ho vozím naprosto zbytečně a v životě jeho služeb nevyužiju.

Ne, takhle jsem to nemyslel, dokonce mi tahle diskuze připomněla, že jsem to chtěl taky řešit a zapomněl jsem na to. :) Mně k tomu vyjádření inspirovala spíš peugeotkovic s tím \"radši si kup větší, nebo ještě větší\". Kromě toho Pyrocoolu si nejspíš koupím ještě něco do kufru, ale hasičský vůz si z auta zase dělat nebudu. :) Už tak je problém do 206 vůbec umístit povinnou výbavu, když ti blbci ve Francii dali rezervu do \"košíku\" pod dno kufru, takže to budu muset nějak vyřešit, protože mi zatím poletuje po kufru, z čehož jsem fakt nadšenej... No uvidím. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...