Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vozíte hasičák? + Tipy na umístění


MirasCC

Vozíte hasičák? + Tipy na umístění  

  1. 1. Vozíte hasičák? + Tipy na umístění


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Původně zaslal: aaischa

jaký je tedy prakticky umístění, pro pouziti v krizovy situaci ? kufr je vyloucenej, neni jak se tam dostat... celkove mi to pripada ze 3dverak ma dosti omezeny moznosti... este s palubkou bez takovejch tech \"skrinek\" jenom s \"dírama\"

Jarajarda: rad si necham poradit :) povídej :)

[upravil dne 15.3.2008 aaischa]

Já to myslel tak, že ho třeba přidělat pod sedadlo spolujezdce, ale ne pod sedadlo řidiče, tam by nemělo být nic, nikdy nevíš co se Ti uvolní a zkomplikuje Ti situaci u pedálů, to je podle mého názoru nebezpečný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

@chuck11: V kufru dejme tomu, tam to snad nohy nikomu nezláme, když se to při případným nárazu utrhne. Možná lepší jak moje umístění v tašce, z ní to budu lovit asi pár vteřin dýl, než ty utrhneš sucháč ;)

@aaischa: Obecně se myslím dávají radši pod sedačku spolujezdce. Ideální umístění je takový, kam ze sedačky řidiče bez problémů dosáhneš. Situace, kdy seš zaklíněnej v autě, z pod palubky šlehají plameny a hasičák leží v kufru je snad ještě horší, jak když ten hasičák nemáš vůbec.

Pokud existuje řešení pro uchycení hasičáku od výrobce, raději se vyhnout bastlení a použít ověřenou věc. Jinak umisťovat v dosahu, ale s rozmyslem a kvalitně.

Bohužel u 205 se s přiděláním hasičáku nepočítalo....:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

@chuck11: V kufru dejme tomu, tam to snad nohy nikomu nezláme, když se to při případným nárazu utrhne. Možná lepší jak moje umístění v tašce, z ní to budu lovit asi pár vteřin dýl, než ty utrhneš sucháč ;)

@aaischa: Obecně se myslím dávají radši pod sedačku spolujezdce. Ideální umístění je takový, kam ze sedačky řidiče bez problémů dosáhneš. Situace, kdy seš zaklíněnej v autě, z pod palubky šlehají plameny a hasičák leží v kufru je snad ještě horší, jak když ten hasičák nemáš vůbec.

Pokud existuje řešení pro uchycení hasičáku od výrobce, raději se vyhnout bastlení a použít ověřenou věc. Jinak umisťovat v dosahu, ale s rozmyslem a kvalitně.

čistě teoreticky, proč šlehávaj plameny z palubky... ? vyloučíme-li domácí upravy a opravy elektroinstalace, vecinu veci by meli zkousnout pojistky...

zbývá tedy skrat, prodrena ci jinak prorazena izolace ale i tak se s velkou pravdepodobností drát akorát \"přetaví\" jak pojistka a tim to zkončí...

možná rádio ale tam je dosti mala pravdepodobnost...

topení - napadanej bordel k výměníku.. ?

celkem mě to zajímá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Původně zaslal: aaischa

čistě teoreticky, proč šlehávaj plameny z palubky... ?

Nikdy nevíš, co se může dít po nárazu auta do pevný překážky.

Ad velikost: již jsem tu ten článek zmiňoval, ale link tu na něj zatím není. Tak TADY

I čtyři kila vážící přístroj s dvoukilovou náplní vystříkáte za 6-10 vteřin. To není překlep

toto mluví za vše

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peugeotkovic

no ještě si nad tím pouvažuj.. přečti si něco a požárech autek a raděj se rozhodni pro ten větší,nebo ještě větší hasičák:myslim fakt

To se uvidí. Zase bych kolem toho najednou tak nehysterčil, jako kdyby měly zejtra všechny auta začít hořet. :) Osobně neznám nikoho, komu chytlo auto a osobně jsem v životě hořící auto na vlastní oči neviděl, pominu-li americké akční filmy; zatím o tom všude jen čtu, tak to beru trochu s rezervou. Že bych musel mít větší, nebo radši ještě větší hasičák, takovej paranoik zase nejsem. Nejspíš to skončí tak, že si hodím Pyrocool do přihrádky a nějakej menší pěňák do kufru, ale jak říkám, rozhodně to nehrotím. To, že se tu kolem toho rozpoutala diskuze, ze který je cítit tak trochu názor \"jak jste mohli do teď přežít bez hasičáku?\", mi netrhá žíly tolik, abych si ho musel hned v pondělí jít koupit. :) Čímž teda rozhodně nechci říct, že mít hasičák v autě není dobrá věc. Ale když jsem bez něj vydržel čtyři roky, tak to určitě počká ještě nějakej čas, než je drahá polovička sežene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...